• Krátkometrážní

Potvora - Epizoda 6 (2016) (epizoda)

Seriál velice často tne do živého a v téhle epizodě to byl doslova masakr, že se z toho ztratila (pro mě) i veškerá komedie. I tak je to výborné zakončení první série s dovysvětlením linky s Boo, které mě málem dostalo do kolen.

Moon Knight - Problém s akvarijní rybkou (2022) (epizoda)

Okay, I'm hooked. Vytknul bych jen přehnané pitvoření v disneyovském archetypu "loveable losera", předpokládám ale, že s postupným vývojem charakteru Stevea to bude směřovat k lepšímu.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Asi nejvíc post-moderní komiksárna, co jsem viděl. Nevíš jakýho záporáka tam dát? Dej tam všechny! Publikum si pohoní nad nostalgickou náladou a ty nemusíš vymýšlet nic nového. No, dobře... Abych byl fér film není vůbec špatný, je to dobře vykalkulovaný a precizně natočený produkt, jaký od Marvelu známe. A potvrzuje fakt, že nejlepším marketingovým nástrojem je kvalitní cliffhanger v předchozím díle.  Pokud se od toho oprostíme, nedostali jsme vlastně nic nového oproti předchozímu dílu, jenom Feige si bude moc dát pár lajn z anusu striptérky navíc. Přejme mu to.

Poslední závod (2022)

Už si nepamatuju, kdy naposled jsem byl takhle napnutý u českého filmu. A to jsem věděl, jak to skončí! Víc takových!

Klan Gucci (2021)

Donebevolající nuda. Žádný zajímavý režijní nápad, opět - stejně jako v Posledním souboji - nevíme, komu vlastně máme fandit, protože všichni jsou vylíčení jako kreténi nebo že s nimi máme mít soucit. Pouťové vedení herců, kteří hrají jak italský kuchař ze Simpsonů, navíc každý v jiné intenzitě italský přízvuk, to fakt nechápu. Přitom taková plejáda kvalitních herců. Co je ale nejhorší, je to pekelně natahovaná nuda. Ridley prostě zapomněl jak stříhat, nebo žije pod dojmem vlastního génia a prostě musí ukazovat koule, že si natočí film dlouhý, jak on chce, a ne jak by to bylo stravitelné pro diváky. Nakonec si ještě dovolím podnět k zamyšlení - schválně si zkuste představit, jak by tenhle film asi vypadal, kdyby ho natočil Sorrentino.

Peacemaker - Boj jako kráva (2022) (epizoda)

Finál bitka super, ale pak ty kecy a zas zdlouhavý dojezd už byly fakt otravné. Ale prostě Amíci si musej všechno zakončit raději natřikrát, než aby si tam nedejbože někdo musel něco domýšlet. Nehledě na to, že konec s krávou mi připadal divně nemotivovaný, ale asi musíme přijmout fakt, že Peacemaker je postava, která nejedná dle běžné logiky or some shit like that...

Peacemaker - Superprimát (2022) (epizoda)

Za ty ustřelený hlavy dám výjimečně pět, ale mám pocit, že ty epizody jsou hrozně blbě strukturovaný, když vám děj končí zhruba ve 30. minutě a pak dalších deset minut ještě čekáte, než si postavy vylejou svoje srdíčka a hoděj po vás cliffhanger...

Okupace (2021)

Analýza syndromu zlomené páteře a vzpoura reklamních režisérů. Díky.

Příběh hrůzostrašné Eliz (2021) (studentský film)

Film zvládnutý s takovou suverenitou, o jaké si 95% české celovečerní produkce může nechat jen zdát. Jestli tohle nedostane lva, tak akademii vládnou reptiliáni.