• Krátkometrážní

Obi-Wan Kenobi - Část IV (2022) (epizoda)

Jediný moment, kdy jsem měl pocit, že tahle epizoda k něčemu bude, je těch pár sekund u "hrobek". Jinak je to dost lacinej vývar z toho, co bylo ve finální misi ve Fallen Order, mínus logika, mínus překvapení. Proč aspoň toho Obi-Wana nenechaj se chvíli pomlátit na meče s Třetí sestrou? Pochválit se dá leda kamera a skvělý setdesign základny.

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Kurva přestaňte dělat z nejoblíbenějších postav retardy!!! Nejdřív Boba a teď Obi-Wan, a dokonce Leia, která je fakt mega nesnesitelná od prvního setkání s Obi-Wanem. A to má jako Vader fobii z trochy ohně teď? Nebo proč tam jen tak zůstal stát jak č*rák? A ten fight byl jako co?? I šedesátiletej Alec Guiness v původní sérii měl akčnější souboj! Každých 30 sekund tenhle díl vyplodí nějakou nelogičnost, že normálně na to napíšu asi nějakou analýzu, protože tohle je naprostý dilentantsví nejen s ohledem na starwarsový lore, ale i co se týče samotného filmového řemesla - konkrétně scénáře.

Stranger Things - Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (epizoda)

Zapamatujte si jméno Jamie Campbell Bower, tenhle borec to dotáhne daleko. Jinak bych tuhle parádní epizodu shrnul asi tak, že ani jsem nevěděl, jakou mám pravdu, když jsem u druhé epizody psal, že skutečné zlo se skrývá vždycky v lidech. Chtěl bych umět napsat něco tak neuvěřitelně propracovaného. // Mimochodem, připadají mi dost trapný údivy nad tím, že natáčení seriálu je drahé - 30 mil. $ na epizodu. Ty kráso, vždyť téměř každá epizoda 4. série má celovečerní (70+ min) stopáž! (kromě E03) Navíc je to narvané efektama, skvělým castem, výbornou výpravou a vizuálem. Devátá epizoda má dokonce mít 2,5 hodiny! A natočit to v průměru za 30 mega na epi, to je kurva výkon. Co by za to v Marvelu se svým průměrem 200 mega na film dali.

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizoda)

Tykrááso! Fantastická nervydrásající jízda. Moc se mi líbí, že tahle série začíná být podobně strašidelná, jako byla první série. Nechce se mi věřit, že takhle dobrou epizodu režíroval stejnej týpek, co dělal Free Guy nebo Adam Project .

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

"Jedies hunt themselves" WTF! Tady se někdo snažil natočit úvodní scénu ve stylu Hanebných panchartů a absolutně mu to nevyšlo.

Ztracené město (2022)

Daniel to řek přesně: "Tolik peněz kvůli laciný metafoře?" Měls pravdu, Dane.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Hvězdy vlastně jen za ty hororové pasáže, které byly asi to nejlepší z celého filmu. Jinak je to generickej příběh, kterej vlastně vyvaří tematicky úplně to stejné, co bylo už ve WandaVision, což fakt nechápu, sorryjako. Nehledě na to, že seroš byl formálně daleko inovativnější, tady je jediná pseudo-inovativní věc omalovánkový vizuál, kterej působí jako by se vám klaun vycákal na ksicht. O debilním a nefunkčním vybudování celého ústředního konfliktu radši ani psát nebudu.