Chlupatá odplata (2010)

Vysvětlete mi někdo, jak se může tento film někomu nelíbit. já se málem počůrala smíchy. snad jen ten závěr byl maličko kýčovitý, ale vzhledem k tomu, že se jedná o rodinný film, jinak to dopadnout nemohlo. Smála jsem se od začátku do konce. Fraser odvedl výtečnou práci. Celé dílko je milé, vtipné a zábavné. Nevím, ale čekat od filmu s touto tématikou nějaké hlubokomyslné bláboly, mi přijde velmi zcestné. Triky ujdou, děti se skvěla baví a dospělí s nimi. O tom přece rodinné komedie jsou. Kritizovat to, je stejné, jako si u hororu stěžovat na to, že se při jeho sledování bojíte. Za mě super komedie.

Cesta do středu Země (2008)

Viděno 2D a skvěle jsem se bavila. Asi to bude tím, že jsem od tohoto rodinného filmu, víc než rodinný film nečekala, Docela mne mrzí, že jsem neviděla 3D verzi. Fakt jsem se nasmála i bavila. Děti také, vtipné, milé a i docela napínavé. 75%.

Na doživotí (2007) (seriál)

Damian Lewis alias Charlie je pro mne "panem božským". Naprosto fascinující seriál se skvělým námětem. Velmi dobře zpracovaný, snad jen dobře rozvinutá ústřední zápletka měla být více dotažená do konce. Tak trochu nechápu konec tohoto seriálu, mnohem větší blbosti mají 5 a více řad. Škoda to.

Pomsta (2011) (seriál)

Zatím jsem viděla jen první dvě řady, ale musím říci, že je to super. Nečekala jsem, že mě seriál tak vtáhne. pravda druhá řada, byla utahanější a zamotanější. Ale za tu první dávám 4****. Výborný námět a velmi uvěřitelně zahrané postavy. Nolan je super a Victorie taky.

Král bojovníků (2010) odpad!

totální blbost, navíc špatně udělaná.

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Jako vtip, či příběh tří mušketýrů z jiné reality dobré. Dumas by se nestačil divit. Ne vážně, jde o celkem hezkou akční podívanou, krásné záběry z hezkých míst v Čechách a na Moravě. Pokud by se seriál nehlásil ke Třem mušketýrům, tak za mě v pohodě. Pokud myslím na předlohu, pak musím říci, že jde o příšernou slátaninu, která je naprosto mimo realitu. Tím, že jsem skalní fanoušek Dumase a mám ráda i historii, tak to nějak neskousnu. Možná kdy by Angličani prznili jiného autora, tak mě to tak nevadí. Herci podávají celkem slušný výkon, ale ten ubohý, místy nelogický scénář prostě nezachrání.

Norimberský proces (1961)

Naprosto ojedinělý filmový zážitek. Brilantní dílo s dokonalými hereckými výkony. Nese v sobě poselství, které by nikdy nemělo býti zapomenuto. Nejen, že jde o mimořádně silné téma, ale i jeho zpracování je neopakovatelné. Délka filmu vůbec nevadí. To, že vytvoření tohoto díla právě v té době mělo i jiný podtext, než ukázat stav německé mysli po válce a upozornit na všechna ta zvěrstva ostentativně přehlížím. Velký konkurent a možná ještě lepší, je film Norimberk z roku 2000. Za mne 99%.

Zahraniční aféra (1948)

Film je skutečnou lahůdkou, nejen k vůli skvělému scénáři, kameře čí režii. Je i hlubokou a úžasně zpracovanou výpovědí o poválečném stavu Německa. Marlen v něm září jako kometa na bezmračné noční obloze.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

První díl mne nadchnul. Neotřelá myšlenka, správně protivná hlavní hrdinka a bezva smrtonosný humor. Bohužel další díly rozhodně nesplnily mé očekávání. Popravdě, sotva jsem dokoukala 10 dílů. Děj spíše stagnuje, než graduje, ani ten humor se nikam neposouvá. Prostě spíše velké zklamání. Za. to co jsem viděla dvě *

Quantum of Solace (2008)

Nepatřím mezi fanoušky Daniela Craiga jako Bonda, (jinak je fantastický, zde mi prostě nesedí). Casino R. i trochu bavilo, ovšem Quantum of Solace už výrazně méně. Ne pro nedostatek akce, té bylo dost, ale hlavní hrdina mi připadá mnohem více jako agent KGB, kterého zlobí hemeroidy, než světácký anglický gentleman s povolením zabíjet. Navíc celé dílo působí dost zmateně .Prostě shlédnout se to dá, ale Conery, Moore nebo Brosnan to není. Za mne jednoznačně nejslabší Bondovka vůbec.