• Krátkometrážní

Kruhy (2017)

Čekal jsem, že to nebude nářez, ale takovouhle bídu teda ne. Ve filmu nefunguje vůbec nic. Lekačky směšné a předvídatelné až hanba, děj přitaženej za vlasy, postavy mají IQ tykve, Samara budí místo hrůzy soucit a dialogy jsou určitě z 90% improvizace, protože nedávají smysl. Když film začne vykrádat Smrt ve tmě, tak už se smálo celé kino. Atmosféra zahučela do studně, takže se neobjeví a když nejlepší scénou filmu je přednáška o štěrbinách, tak je něco hodně špatně. Jedna hvězda z milosti...

Leatherface - zrození (2017)

Za mě jeden z nejlepších dílů série. Bustilo a Maury přišli s něčím novým a i když mi nikdy nevadilo, že každej Texaskej masakr se odehrává tak nějak na jednom místě, přece jen jsem změnu rád uvítal. Tak trochu mix Vyvrženců pekla a texaského masakru dal dohromady jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku. Z filmu je cítit bezmoc, zoufalství a celková syrovost. Že to rozhodně nedopadne zrovna happy endem, muselo být jasné všem (když je to zrod Leatherface tak se to snad dalo čekat, že) . Velmi bych uvítal pokračování opět v režii těchto dvou frantíků a jakožto zdejší expert na zdejší hororové experty mohu směle prohlásit, že Psychor je zase mimo :-D

Lesní rituál (2017)

Parta přátel se, po zranění jednoho z nich, rozhodne zkrátit si cestu přes les. Netuší, že v hlubinách lesa číhá cosi, co navždy změní jejich životy. Mrazivá, dech beroucí pecka, která opět dokazuje, že člověk se nejvíce většinou bojí toho, co nevidí. První dvě třetiny filmu nemají chybu, poslední třetina nedokáže udržet perfektní atmosféru a lehce ztrácí dech. Zážitek ovšem i tak velmi, velmi silný a film má blízko k plné palbě. Tak blízko, že jí, už kvůli první dokonalé hodině, dám. Scény v chatce a na hřebenu jsou top.

Liga spravedlnosti (2017)

Nechápu co někteří lidé proti tomuto filmu mají a je mi to srdečně jedno. Já se bavil a bavil jsem se královsky. Celá skvadra Ligy Spravedlivých je sympatická, každý tam má svoje místo, nikdo není do počtu nebo trapnej. Záporák mě možná kdovíjak neoslovil, ale rozhodně byl 100x lepší než třeba Lex Luthor v Batman vs Superman. Nové postavy jsou bezva, za mě nejlepší Aquaman, a už teď se těším na pokračování a vůbec další a další DC filmy.

Mayhem (2017)

Čistokrevná vybíjená, ideální na pozdní večer. Nečekejte od toho nic nového, prostě klasická krvavá porce zábavy, kde mohlo být přeci jen více brutality a o něco méně plkání. Hlavní dvojka mi ale sedla a Samaru začínám mít, hlavně po The Babysitter, v oblibě.

Přicházejí v noci (2017)

Atmosférická pecka a opět důkaz, že i s málem se dá udělat mnoho. Opravdu mrazivý, znepokojivý horor, který krásně ukazuje, jak bychom se chovali kdyby nám teklo do bot.

Quarries (2017)

Další lesní vyvražďovačka s vidlákama či, chcete-li, fanatickýma pobožnýma buranama, kde tentokrát nahánějí ryze ženské obsazení. Solidní nadprůměr, kterému nejvíce škodí, že násilím se tu hodně šetřilo (většina vražd je mimo záběr) . Být to více syrové, šel bych s hodnocením výš, takto se jedná o horor na který si za chvíli sotva vzpomenu, což je celkem i škoda. Jedno velké plus ale má a tím je velmi charismatická Carrie Finklea, kterou budu rozhodně dále sledovat.

Skryté zlo (2017)

Uznávám, že ten digipes se zrovna 2x nepovedl, ale jinak jsem si Skryté zlo užil až překvapivě dobře. Trailer mě extra nenadchnul a do kina jsem šel s pocitem, že horší než Kruhy to snad nebude. No a opravdu to horší nebylo. Film hezky odsejpal, takže nuda nehrozila, některé scény jsou opravdu napínavé a postava Bye Bye Mana mě zaujala natolik, že bych klidně přivítal v budoucnosti pokračování. Herecká trojice sympatická, Carrie-Anne jako detektiv také potěšila a i když konec se dal čekat, stejně vykouzlil spokojenej úsměv na tváři.

Temná věž (2017)

McConaughey jako záporák svou roli zvládl na jedničku stejně jako Elba svého pistolníka, ale když máte víc jak půlku akčních scén ve tmě a to tak černočerné, až si člověk říká, že místo v kině čučí doma na noťasu na první otřesnou kopii, tak je něco špatně. Nejhorší je scéna v lese s démonem, to uvidíte kolosální prd ať už budete v budoucnu koukat na HD, Blu-ray nebo kinorip. Temná tak nebyla jen věž, ale i drtivá většina obrazovky.