Kull dobyvatel (1997)

Kevin Sorbo jako atrapa barbara Conana + Tia Carrere jako nejlepší dostupnej Béčkovej villain = 2 hvězdy.

Deadpool (2016)

Nejnovější přírůstek do rodiny X-Menů, Deadpool, se na první pohled tváří být přesně tím, čím se nám jej tvůrci snaží od začátku vnutit - vulgární, násilný a zcela nekorektní. Celkem by to ani nebyl problém, kdyby mu však průběžně nedocházel dech jako tlouštíkovi při maratonském běhu. V jednu chvíli se diváci baví humorem s indickým taxikářem, aby se následně nudili nezajímavým, především ale nevtipným špičkováním s Francisem / Ajaxem, a následně se tyto stavy průběžně střídají až do konce filmu. Je to jako by měli scénáristé skvělé nápady na originální gagy, ale neuměli to nějak tematicky slepit dohromady, a tak improvizují a výsledek je kvalitní asi jako televizní pořad Partička. Abych to shrnul - film obsahuje velký počet dobrých hlášek a filmových odkazů, ale vadou na kráse je prostě neschopnost (možná i nemožnost) tempo udržet po celou dobu filmu a další věc, za kterou film Deadpool sice nemůže, jsou stupidní titulky Františka Fuky a jeho rozhodnutí měnit jména lidí a herců, na které odkazuje originál, za jména známé v ČR (takže např. "less angry Rosie O'Donnell" je podle titulků "Dáda").

Mars útočí! (1996)

Tenhle film je výrazný především hvězdným hereckým obsazením. Jako satiru ho však příliš nevnímám, jelikož fandou starších sci-fi nejsem (resp. je neznám). Hlavní hrdinové - posera z trailer parku + babička - mě moc nezaujali, naopak mě víc bavily postavy, které postupně umíraly. Kvákající ufoni a jejich animace působili příliš komicky (což byl možná i účel), ale já se u nich moc nebavil. Ale Lisa Marie Smith jako ufonka neměla chybu :)

(J)elita ze střídačky (2006)

Rob Schneider kupodivu nehraje debila, ale borce. Rolí debilů se chopili Spade a Heder a jako celek to patří k tomu slabšímu z tohoto žánru.

Ratatouille (2007)

Ratatouille je animák starý téměř 9 let a dosud jsem jeho existenci přehlížel - jednak proto, že nemám animáky příliš v lásce, a druhak proto, že bylo málo příležitostí se k němu dostat (a pokud byla, obvykle jsem s časem naložil jinak). Nyní film běžel v televizi a rozhodl jsem se tedy den věnovat dvěma velkým animovaným filmům - Rango a Ratatouille. Zatímco Rango splnil má očekávání v tom, že se mi nelíbil graficky a nenadchnul mě ani příběhem, Ratatouille byl přesný opak. Sympatické grafické provedení myší i lidí, příběh s vyústěním, které zahřeje u srdce, a nakonec se jednalo o vaření - mojí oblíbenou aktivitu ke sledování! Zasloužených 5 hvězd.

Volte mě! (2012)

Will Ferrell je odborník na hraní debilů a Zach Galifianakis mu zdatně sekunduje, a to i přes mojí prvotní nedůvěru (dosud jsem s ním viděl jen Pařby a tam mi dost vadil). Film je nacpaný nekorektním a surovým humorem, který není pro každého (viz. low rating 61%). Já naštěstí mezi suchary nepatřím a tudíž jsem si film o politické kampani dvou rivalů nadmíru užil.

Kronika (2012)

Postava Andrew je vážně lůzr a když ho šikanovali, tak to dělali právem. Jako mlátil ho opilej fotr, což je asi tak jediný reálný příkoří, za který si nemoh sám. Pak získal s "kámošema" nějaký nadpozemský schopnosti - telekinezi, lítání a možná ještě něco. No pak Andrew zabil Steva - asi jedinou sympatickou postavu filmu (do čehož zahrnuju i tu poblitou spolužačku-štětku nebo matku s rakem). No a pak se lůzr Andrew proměnil v alfa predátora a byl hrozně zlej, přestože furt působil jako mega lůzr. A pak byl nějakej debilní final battle jak z Avengers a Andrew to konečně koupil a z bratrance Matta se stal Clark Kent. Ende. Reálně to je asi tak na 2 hvězdičky za poměrně sympatický úvod a pěkně vypadající triky, ale tu druhou hvězdičku seberu za to, že to je celou dobu točený ala "found footage", což nesnáším i v pornu, natožpak u normálních filmů...

Taková normální rodinka (2008)

Je to další řadová česká "komedie". Se vším všudy - debilním scénářem a přihlouplým humorem. Co naplat, že jsou ve filmu i dobří herci - když nemají pořádně co hrát, tak není ani co předvádět. Jedna hvězdička za věrnýho nádražáka a druhá za poměrně sympatickou ústřední dvojici. Jenom prosím už žádný filmy s Lilianou Malkinou v roli bláznivý ženský a nevychovanýma smradama...

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film má přes 2 a půl hodiny a měl jsem strach, abych to zvládnul bez toho, abych se začal nudit, a nakonec jsem to zvládnul - i když lov Fitzgeralda jsem už doslova tlačil očima :). Co tak dodat k Revenantovi.. asi tohle: Film obsahuje nádherný přírodní scenerie, skoro jako někde z Vinnetoua, akorát v mnohem lepší kvalitě. Ústřední dvojice DiCaprio - Hardy dobře funguje, docela se mi líbil ten surovej akcent Hardyho postavy - nevím, jestli tak Hardy mluví i normálně, ale působilo to docela cool. A z Gleesona se klube docela dobrej herec - ve SW hraje úplnýho debila a tady zase charakterního vůdce brigády trapperů. A bylo mi líto indiána, kterýho zabili frantíci. A teď negativa - fight s medvědem mi přišel takovej divnej, copak medvěd odejde uprostřed bitky a pak jde zase pryč? A proč by ho olizoval - to už bych věřil, že ho spíš do držky, ze který by cítil krev, hryzne a ukončí to. Jasně, ukončit to nemoh, jinak by jsme potom asi koukali asi na dokument o medvědech, ale i tak.. Potom mi přišlo debilní, když francouzi zabili toho indiána, že by si nevšimli toho jeho přístřešku se spícím DiKaprem (na tý planině uprostřed skoro ničeho to bylo mega jako pěst na oko) - anebo že by to ignorovali. Zase nevisel tak daleko, jak by někdo mohl navrhovat. A stejně tak když DiKapr zachránil tu indiánku, on ujel na koni a ona vykastrovala Toussainta a nevšiml jsem si, že by se nějak dostala ke koni - to jí jako nechali utýct? Pravděpodobný jako sníh v létě. A další věc - jestli to byla ta indiánka, kterou Arikarové hledali, jaktože si jí nevšimli už předtím? Leda by byla někde svázaná a s roubíkem na hubě, ale mohli to tam ukázat 1-2 vteřiny a ne si diváka nechat "dovymýšlet" možnosti. A že Leonarda netrefil nikdo z indiánů nebo francouzů při jeho nesofistikovaných útěcích bylo taky do očí bijící.. Finální bitva mezi Glassem a Fitzgeraldem byla ale dobrá. Ve finále ten film na 5* asi není, je to spíš tak na 4*, ale tu poslední dám za to, že jsem to viděl v kině a tudíž ty scenerie skutečně stály za to - tohle mi televize nebo počítač nikdy nevynahradí.

Do posledního dechu (2016)

Já jsem měl z filmu příjemný uvolněný pocit, že to všechno dobře dopadlo.. Pan Sybert byl fajn, Bernie Webber a tři dobrovolníci působili taky sympatickým dojmem a vousáč se zraněnou rukou působil správně námořnicky, když párkát pořádně zařval nějakej ten rozkaz. Daniel Cluff byl naopak nějakej píčus, chyběl mi na konci nějakej lynč (namísto udělení zlatý medaile). Jo a ta Miriam byla kost, kočičky stylizovaný do 50. let jsou Vrrr :) A ve finále jsem vydržel i to 3D.