Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Sci-Fi

Místo u moře (2016)

Rozhodně zajímavější a silnější než oskarový Moonlight, ale i tak ne tolik, jak by mohlo (především konec mohl být nějakým způsobem vygradovaný a dech beroucí, ale nebyl). Herecký výkon Caseyho Afflecka obdivuhodný. Jinak ale jen další do řady dramat, která jak se přesvědčuji, nejsou na mém vrcholu oblíbenosti co se týče filmových žánrů.

Moonlight (2016)

Tak tohle na mě asi nezapůsobilo tak silně jak by mělo. Pravděpodobně je to asi proto, že se mě netýká žádný problém zobrazený ve filmu (okraj společnosti, šikana, neobvyklá sexuální orientace, drogy, ..). Jinak ale řemeslně dobře zvládnuté s nadprůměrnými hereckými výkony (neviděl bych to ale na oskara za krátký (!) Aliho výkon) a dobrou hubou. Pro mě ale bohužel víceméně nezajímavé a chvilkama dokonce nudné. V okrajových čtvrtích velkých amerických měst bude mít film určitě větší úspěch, než v centrech českých dědin :D.

plakát

Bezva ženská na krku (2016)

Konečně zase vtipná a koukatelná česká komedie. Krásná výprava (vesnice a okolí), dobrý výběr herců (především Vetchý super) i hudba. Scénář sice jednoduší, ale dostatečný (nic víc se nečeká a ani to není třeba). Jedinou vadou byl zbytečně trapný konec a až příliš kýčovitá historie hrobníka.

plakát

Padesát odstínů temnoty (2017)

Romantická komedie pro ženy s více či méně trapnými (rozhodně méně než jednička) soft porno prvky s úvodem do sexuálních pomucek. Jinak ale dějově velmi slabé (snad ještě více než jednička) bez jakékoliv zápletky (ten nepodařený pokus s vrtulníkem se fakt počítat nedá a bohužel ani záhadná dívka, která měla alespoň potenciál). Lehce zajímavý snad jen přerod hlavních hrdinů a Dakotin zadek (ok, tak Dakota celá). Jo a dobrá hudba.

Doktor Strange (2016)

I když jsou Marvelovky jeden z mých oblíbených žánrů (takže jsem se na film vyloženě těšil) tak mě Dr. Strange nějak neoslnil (stejně tak Benedict v hlavní roli - asi mi víc sedí jako Sherlock, Alan Turing apod.). Možná se tak stalo proto, že se film více soustředí na (nadprůměrnou) audiovizuální část (některé triky působí lacině, např. přechody bránou, jiné megalomansky, např. ohýbání prostoru) namísto kvalitu děje, nebo např. budování charakterů postav. Jinak ale celkem odpočinková a zábavná (hlášky) komiksová záležitost, ke které se ale nebudu vracet.

plakát

Já, Olga Hepnarová (2016)

Už dlouho jsem neviděl něco tak nudného a zdlouhavého (díky extrémně pomalému tempu, dlouhým záběrů a tichým místům jsem měl jsem vážný problém s udržením pozornosti a dokoukáním filmu obecně) a přitom místy poměrně zajímavého (psychologie osobnosti, motivy činu, dobová atmosféra) a celkově dobře netočeného (resp. mě nenapadá, jak by to šlo jinak). Nebýt film na motivy skutečných událostí, tak se za mě jedná o naprostý propadák, takhle jde spíš o takový zvláštní dokument. Historický životopisný psychologický dramatický dokument.

Pravdivá romance (1993)

Téměř jako by to režíroval sám Quentin (jen chronologické a s jiným závěrem ;)).

Spáči (1996)

Jeden z nejsilnějších a nejlépe natočených příběhů, co jsem kdy viděl. Navíc s nevídaným hereckým obsazením.

Rodinný film (2015)

Zajímavé, jak se mně, jakožto průměrně vyměklého Evropana, který nesnese utrpení téměř jakéhokoliv zvířete, nejvíce dotýká Otova ultimate survival dějová linka. Ta se však zdá celou dobu poměrně zbytečná a podle mě by film fungovat do cca. 75% stopáže bez ní. Pak se ale ukáže její důležitost (spíše pro film než pro příběh - i když pokud spíše soucítíte s Rodenovou postavou, jako já, tak i pro příběh), ale možná i její umělost a kýčovitost. Celkově ale dobré drama v občas až příliš pomalém tempu.

Snowden (2016)

Pokud se člověk povznese nad přehnaný talent hlavního protagonisty a nad ještě více přehnanou jednoduchost věcí ohledně softwarového inženýrství (což je problém především pro softwarové inženýry), tak se jedná o poměrně uvěřitelný (což by měl, když je podle skutečných událostí) a poutavý (především náhled do CIA, NSA a jejich praktik a technologií) film s charismatickým hlavním hrdinou i ostatními postavami.

Ovládací panel