Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Sci-Fi

Půlnoční kovboj (1969)

Předem přiznávám, že nemám kdovíjaké povědomí o situaci v US, natož v NY. Možná proto na mě film až tak nezapůsobil a až tak se mi nelíbil. Svoje však film řekne i tak - síla přátelství, beznaděj, smutek a především nesplněné sny hlavních hrdinů na okraji společnosti.

Teorie tygra (2016)

Jedna z nejdepresivnějších věcí, co jsem za poslední dobu viděl (z pohledu muže samozřejmě). Současně také ukázka toho, co by se nemělo muži nikdy stát a jaká by žena neměla nikdy být. Oboje občas vyhnané do extrému. Mimo to je ve filmu také vidět opak, tj. pěkné a spokojené soužití s rozumným (?) prahem tolerance (Pepa, tj. Kohák se ženou). Jinak vše poměrně dobře funguje a dobře se na to kouká. Charismatický Bartoška super, Kohák překvapil vtipně vážnou rolí, čarodějnice v podání Janžurové, Balzerové, Vilhelmové a její filmové dcery přesvědčivé (až hrůza), výprava pěkná, scény smutné, veselé i dojemné. Určitě jeden z povedenějších a určitě také rozporuplnějších českých filmů!

Hlava rodiny (1991)

Přecitlivělá (z otcova pohledu) oddechovka, při které se člověk chvilkama i zasměje.

Lví král (1994)

Sice jsem na to asi už starej, ale jinak je to kvalitní animák se vším všudy. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak samořejmě hudbu.

La La Land (2016)

Na muzikály, popř hudební filmy moc nejsem. Teda alespoň jsem si to myslel, dokud jsem neviděl Whiplash, se kterým musím La La Land tak nějak srovnávat. A La La Land mi nepřijde tak dobrý. A to i přesto, že duo Wmma a Ryan funguje skvěle a člověk jim to tak nějak přeje, příběh nijak zvlášť komplikovaný, ale za to lidský, písničky v pohodě (v dobrém tempu, plné barev a s adekvátní choreografií), kostýmy super, kamera dostatečně dynamická, ale ne zase moc, aby to nerušilo. Celkově to prostě není tak chytlavé jak by mohlo.

plakát

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Předem přiznávám, že based on true story filmy na mě obecně působí tak nějak silněji (ikdyž je to někdy BASED opravdu jen zlehka). Tento měl vše co by měl podobný film mít. Pozvolný a rozumně dlouhý rozjezd se zasvěcením diváka do děje (hantýrka okolo ropných plošin atd.) a s představením postav (Wahlberg v pohodě, Russel super, Malkovich ok, ikdyž neměl moc co hrát a Kate Hudson nakonec taky ok), dobrou střední část při boji s katastrofou a s ukázkou její síly a skvělý a emotivní závěr (včetně závěrečných titulků). Vše podkresleno sílou a tlakem peněz a lidí velkých a bohatých korporací a následnou bezmocí při ohlédnutí za svými činy.

plakát

Výměna manželek (2005) (TV pořad)

Experiment, který se týká n-tic rodin, které z nějakého důvodu vyčnívají z potencionálního normálu (málo dětí x moc dětí, málo peněz x moc peněz, nevěřící x věřící, menšiny x většiny, homo x hetero, krize x pohoda, pracanti x lenoši x fitness x obézní x sportovci, atd) a jejich vzájemného míchání v rámci n-tic pod příslibem finanční odměny. Někdy asi i vyhraje rozum a rozvaha a účinkující si v klidu odkroutí svých pár dní výměny, aby dostali zaplaceno (tj. dosáhli cíle, toho proč to dělají), většinou ale zapomenou a dojde k více či méně závažným psychologickým problémům. Za ** jako psychologický experiment, možná za * jinak. Pozn.: viděno méně než deset epizod.

plakát

Prostřeno! (2010) (TV pořad)

Kdyby to byla jen kuchařská soutěž, tak je to asi v pohodě. Jenže není. Vaření, popř. kvalita jídla a jeho podání je spíše na druhé, možná na třicáté koleji. Objektivita se ztrácí ve stínu rivality, vlastních preferencí a touze po výhře. Jo a podrobná exkurze do života zúčastněných včetně detailní prohlídky místa bydliště je naprosto zbytečná. Pozn.: viděno méně než pět epizod.

plakát

Televizní noviny (1994) (TV pořad) odpad!

Při každém zpravodajství, když mám tu smůlu a někde na ně narazím, si říkám, že už NOVA nemůže (s tímto pořadem - možná platí i obecně) klesnout hlouběji. Ta mě ale vždy nemile překvapí a vyvede z omylu.

plakát

Ulice (2005) (TV seriál) odpad!

Pro všechny, kterým to nevydělává, by asi bylo nejlepší, kdyby tato never-ending sračka co nejdříve skončila.

Ovládací panel