JohnMiller

JohnMiller

Bc. Ján Molnár

okres Komárno
I am the Lizard King I can do anything ...

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 6.2.2020  07:20
    Delirium (1979)

Prečo bol tento film zaradený do zoznamu video nasties zostane pre mňa asi navždy záhadou. Nebolo tu zhola nič, čo by malo dráždiť cenzorov. Nie je to ani horror. Ide v podstate o kriminálku z ktorej autor chcel vytrieskať poriadny thriller. No vďaka malému rozpočtu, slabým hercom a asi nie dobrému manažmentu, je to iba zhluk chabých a chaotických scénok, s ktorými stráca čas aj milovník béčok

• 23.1.2020  19:30

Predošlá časť Genisys sa mi v podstate páčila. Hoci mám isté výhrady, beriem to ako podarený film. Parádne prvky z predošlých častí tvorcovia zmixovali do slušnej formy. O podobný mix-guláš sa pokúsili aj v Dark Fate. No vo výsledku to bola skôr chabá paródia na klasiku ako niečo z čoho by mi bolo popri pozeraní príjemne. Príbeh vynecháva predošlé pokračovania a pracuje iba s prvou a druhou časťou. Divák aby bol odborných na terminator univerzum aby chápal čo sa to tam deje. Akcie bolo veľa, efektov ešte viac, no chýbalo tu niečo, čo by ma aspoň trocha pritiahlo, aby som to nesledoval ako zombík a pozeral viac na film ako do mobilu. Plytké postavy, ešte plytkejšie dialógy. Nuda ktorú kryla akcia. Ale aj tá akcia ma veľmi rýchlo omrzela. S vypnutým mozgom by to bola väčšia zábava, no to mi až tak nejde, už keď nezapôsobí nostalgia, niečo musí byť zlé. 2* za efekty a Arnolda, inak sklamanie.

• 15.1.2020  22:25

Detektíva Philipa Marlowea asi fanúšikom noiru a detektíviek netreba predstavovať. Videl som niekoľko adaptácií jeho príbehov a nemôžem povedať, že by ma tento cynický skoro štyridsiatnik nezaujal. Už len jeho charakter sarkastického človeka bez pevnej vyhliadky na budúcnosť, ktorý má však zmysel pre spravodlivosť ak mu z toho niečo "kápne". nebolo možné si nezamilovať. The Big Sleep je čistokrvný noir zo všetkými prvkami ktoré by mal obsahovať takýto žáner obsahovať. Krásne ženy, drsný chlapi, alkohol, cigarety, zbrane hazard, autá____ No, proste, to všetko zo zlatej éry Hollywoodu. 3 hviezdičky dávam za scenár, za jeho formu ktorá bola "vytesaná" na plátno. Verím, že to v takejto forme v knihe fungovalo, no na plátne sa odohrávalo toľko zbytočných zvratov, že som bol mimo obraz. Nechápal som, prečo boli niektoré momenty natoľko skrátené, že divák nestíhal vstrebávať nové informácie v príbehu. Mnoho z tých bolo načrtnutých alebo išli mimo líniu a len to komplikovalo orientáciu diváka. Musel som si to pozrieť dvakrát za sebou, no nebol som si na 100% istý či som príbeh pochopil správne. To ma trocha zamrzelo ale ináč paráda.

• 16.12.2019  04:46

Tak, v mojom prípade, lepšie ako knižná predloha. To som zažil málokedy. Knihu Doktor Spánok som prelistoval raz dva. Až na dve či tri scénky, ma počas "listovania" prenasledoval pocit sklamania. Pokračovanie Osvietenia mi prišlo nesmierne zbytočné a silené. A to bude asi dôvod, prečo som od tohoto počinu neočakával veľa Čo sa týka filmu, nesmierne si cením odkaz na Kubrickov opus Osvietenie (1980), Je to v podstate také duchovné pokračovanie. Nevyciciava predlohu iba dáva divákovi jasne najavo o čo ide. Knižná predloha je zachytená perfektne. Počas sledovania som si spomínal na jednotlivé momenty. Celkom sa to podobalo mojej fantázií. Vynikajúce herecké výkony odkladali nudu počas dlhšej stopáže. Bolo to tak dobré, že asi prehodnotím moje negatívne stanovisko ktoré mám voči knihe

• 24.8.2019  09:15
    Máma (2019)

Herečku Octaviu Spencer mám celkom rád. Hoci filmy v ktorých doteraz hrala neboli po väčšine práve moja šálka (neplatí pre všetky filmy), jej odohraný part ma vždy bavil. Takže som tomuto horroru, kde si zahrala hlavnú úlohu, som nemohol odolať. Už ako tradične film sleduje partiu mladých ľudí, ktorý sa chcú zabávať. S nealkom to však nefunguje, takže poprosia silnejšiu dámu v strednom veku, nech im kúpi "pitie". Tej sa nápad sprvu nepozdáva, no nakoniec sa jej mladí tak zapáčia, že si ich zavolá k sebe domov a v pivnici ich nechá žúrovať každý víkend. Tieto žúrky začnú byť tak časté, že už aj stredoškolákom začnú prerastať cez hlavu. Pani Sue Ann si však vyžaduje ich pozornosť čím si lieči komplex zo strednej kedy nebola obľúbená. Ide o vynikajúci námet pre skvelý psychologický horror. no po 20 minútach divák zistí, že ide o klasický horror ktorý sa nesnaží prekvapiť a tak zahníva vo svojej prostorekosti. Na jedno pozretie však zabaví. S partiou kamarátov ešte viac.

• 3.6.2019  17:05
    My (2019)

Prvá polovica bola vynikajúca. 4* bez mihnutia oka. Takto spokojný som bol naposledy z horrorom IT. Malo to hutnú atmosféru. Bolo to prekvapivo strašidelné, abstinovali primitívne lakačky, aj Rambo mode hercov. Druhá polovica však tento kvalitný scenár, zničil a tvorca spravil presne to, čomu sa začiatkom vyhýbal. A tak vzniklo ďalšie klasické Hollywoodske prázdne nič. Neviem, možno to spravil naschvál kvôli peniazom. Sklamal som sa.

• 23.1.2019  07:50
    Miles Ahead (2015)

Trocha ma zamrzel fakt, že miesto toho aby sa snímka vydala životopisným smerom "od začiatku kariéry až po koniec" sa viac zamerala na jednu konkrétnu konšpiračnú.legendu o comeback sessionu. No aj tak celkom obstojne zachytáva komplikovaný charakter tohto prapodivného umelca. Hudba skvelá, záblesky zo života, o ktorom to celé malo byť, takisto a ani herecké výkony sa nedejú opomenúť. Ale malo to na film tohoto typu až príliš veľa akcie, strieľania, krvi atď. Netradičné možno nie tým pozitívnym smerom, no aj tak skvelé.

• 21.1.2019  16:01

Call Me by Your Name je ťažký, cinefilný film ktorý svojim mdlým tempom bežného diváka trocha uspáva, hoci vizuálne je to nádherné, no hneď ho preberie explicitnými homosexuálnymi scénami. Ide o silný film ktorý padol tematicky na úrodnú pôdu. Mňa sa až tak vnútorne nedotkol, no obhajovať názor, že je to "gay-kravina" rozhodne nebudem. Možno to chce ešte jedno pozretie aby som strávil všetok obsah.

• 21.1.2019  12:51

Miestami ma trocha hnevalo správanie hlavnej postavy, avšak po čase som si uvedomil, že sa nedokážem vcítiť do osoby rodiča ktorý stratil dieťa a vstrebal som to pozitívnejšie. Myšlienka boja za spravodlivosť ktorá má byť samozrejmosťou ma úplne pohltila. Tá bezmocnosť ale aj súboj dvoch strán tak protichodných ale vzájomne prepojených ma priklincovali k stoličke. Ide o vynikajúcu drámu a o jeden z najlepších filmov roka 2017. Premenené Oscary a Zlaté Glóby to len potvrdzujú.

• 21.1.2019  10:55

Že ide o priame pokračovanie predošlej časti ma celkom prekvapilo a navnadilo, no popravde neprináša na scénu samurajských filmov 60´s nič čo by stálo za zmienku. Príbeh na 20 minút však tvorcovia natiahli, a to poriadne. Zaitochi sa vracia do mesta z predošlej časti aby po roku zdal hold padlému bojovníkovi ktorého vtedy porazil, no nakoniec sa utká v boji zo svojim bratom, to sa však udeje po veľmi dlhých a nezáživných rozhovoroch ktoré fungujú ako vata. Akoby sa prvý Zatoichi stal úspešným zo dňa na deň a tak rýchlo polepili nejaký scenár. A hor sa do pokračovania.

• 21.1.2019  08:57

Sledovanie tejto drámy nie je veru dvakrát príjemné. Pretože zachytáva násilie v rodine, bitie ženy a zanedbanie detí. Takéto niečo nie je ojedinelé ani v našich končinách. Once Were Warriors je tak silne realistické dielo, že som mal problémy to dopozerať. Drastické zmeny nálady hlavy rodiny mi emocionálne ubližovali. Uhýbal som sa pohľadom. No nedalo sa inak. Moju myseľ zachrábil iba prekvapivý svojský, ak sa to tak dá povedať, happy end. Chcel som ísť z hodnotením nižšie, ako hovorím, nebolo mi dvakrát príjemné to sledovať, avšak nedá sa. To čo tvorca chcel zachytiť na filmový pás, zachytil, a perfektne..

• 21.1.2019  07:53

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 31/72☠. Fúúúh, je to nuda. Ako sa táto kravina mohla dostať na zoznam zakázaných filmov Video Nasty je mi záhadou. Diváka môže v podstate zaujať úvod v ktorom sa miesi celkom vydarená mysteriózna atmosféra akoby vystrihnutá s Votrelca (1979) Samozrejme v lacnejšom kabáte, no na Taliansku produkciu prekvapivo dobré a slušné gore vybuchujúcich tiel. Keď sa na scénke objavia záhadné slizké vajíčka, čakal som čo za monštrum sa z nich vykľuje. Čakal som a čakal____ čakal a čakal. A nič, tie vajíčka neobsahujú organizmus. Snímka sa do konca. Postavy prechádzali z bodu A do bodu B a videli nudné dialógy.

• 17.1.2019  07:47

Bez akýchkoľvek pochybností je životopisný film Bohemian Rhapsody najlepším filmom roku 2018. Snímka zachytáva život Freddieho Mercuryho a osudy kapely Queen , je to zároveň aj najlepší životopisný film ktorý sa točí okolo muzikantov (Spolu s The Doors). Nemám tu čo vytknúť, dokonalá réžia ktorá ustrážila každý audio aj vizuálny obsah. Hrané skladby boli úžasne, išlo o skvelý ktorý zachytil každé podstatné obdobie, osudy protagonistov, hoci nie vždy historicky presné mi vôbec neprekážali, to všetko do seba zapasovalo a nenudilo ani na sekundu. Rami Malek ma neskutočne prekvapil____ No na emotívny koniec a dokonale zachyteným koncertom ma však nič z tohto nepripravilo. Som muzikant takže, sa netvárte znechutene keď vám poviem, že pre mňa, bol záver jeden dlhý 20 minútový orgazmus. Bravó!!!

• 16.1.2019  16:04

Nebyť tých amatérskych interiérových scénok, zbytočne naťahovaných dialógov a trápnych "nečakaných" zvratov v deji, dal by som bez váhania 4*. Keďže boje boli proste úžasné. Fanúšik starých kung-fu filmov musí pri sledovaní tohoto klenotu pociťovať blaženosť. Akrobati na vrchole svojich síl predvádzajú bojové umenie na maximum. Alexaner Lou zo svojou bandou známou z filmu Mafia Vs. Ninja opäť ponúka kvalitnú "mlátičku". Hovorím, nebyť tej lacnej a naozaj hróóóznej výplne medzi bitkami, hodnotenie by bolo vyššie.

• 16.1.2019  10:59

Steve Sekely bol Maďarský režisér ktorý ma svojim životom celkom zaujal. Keďže od začiatku svojej kariéry migroval z krajiny do krajiny a nakrúcal pritom filmy, či už v Nemecku, Maďarsku alebo v USA. Videl som od neho zatiaľ iba kultovú Maďarskú komédiu Hyppolit a Lakáj, (ktorú považujem za jednu z najlepších vôbec) takže som bol zvedavý na jeho ďalšie diela. V Amerike tento tvorca zakúsol aj do Noiru. The Scar je tomu krásny príklad. Obsahuje totiž všetky prvky ktoré má tento žáner obsahovať. Hoci ho považujem za taký lepší priemer ( v podstate sa tu nenachádza nič, čo by som u podobných filmov nevidel) je sa na čo pozerať. Krásne ženy, tvrdý chlapi, mafia, pretsrelky, scenár plný zvratov a prekvapení, atď atď.. Fanúšik žánru sa nesklame.

• 16.1.2019  09:22
    Upgrade (2018)

To kukám... Jeden z najlepších filmov roku 2018. Upgrade je parádne Sci-fi z blízkej budúcnosti______ o ktorú sa práve kvôli takýmto filmom bojím čoraz viac Snímka zachytáva zrod umelej inteligencie ktorá ďaleko prevyšuje ľudskú bytosť. Hlavná postava po napadnutí neznámym gangu zostáva ochrnutá. Jeho ženu zavraždia a vyšetrovanie sa dostáva na bod mrazu. Po čase už nemá chuť žiť. No v tom momente sa mu naskytne možnosť o navrátenie pohybu tela, avšak má to jeden háčik, impulzy bude zadávať umelej inteligencii. Tá má ale svoj vlastný rozum a psychologickými ťahmi postupne získava nad svojim hostiteľom kontrolu. Silný príbeh a dokonalé akčné scénky si človek užije tak, že sa ani raz nepozrie na hodinky. Dynamiku to má parádnu. Leigh Whannell ma prekvapil, doteraz som ho vnímal skôr ako obstojného scenáristu avšak nič moc režiséra. To sa teraz zmenilo.

• 16.1.2019  08:22
    Mluv s ní (2002)

Hable con ella stavia na originálnom námete. Na prvý pohľad platonicky zmilovaný ošetrovateľ, ktorý sa stará o tanečnicu v kóme, zostáva zo svojou pacientkou na nadčasoch takmer každý deň. Rodine to viac menej vyhovuje keďže doktori nedávajú veľké nádeje na prebudenie. Avšak milé hranie sa na lásku medzi lúzrom a krásnou ženou sa pretaví do závislosti a obsesie v ktorom hlavný hrdina už nedokáže rozlíšiť fikciu od reality. Vynikajúci námet aj kamera, no v podobných filmoch mi v poslednom čase začína prekážať prílišné cinefilné prvky ktoré sú pri takýchto zaujímavých príbehoch skôr na obtiaž a nudia. Je dôležité mať peknú vizuálnu stránku ale tuto ide viac o príbeh.

• 11.1.2019  16:02

Ejha, celkom podarená Disneyovka ktorá ma síce v detstve minula, no s mladšou generáciou som to poctivo dobehol, a dobieham aj iné klasiky. Krásny, dobre nakrútený príbeh lemovaný Čínskou kultúrou má v sebe všetko čo by sme mali vštepovať deťom do hlavy. Lásku, spravodlivosť porozumenie.. Pokiaľ sa to nebude robiť, môžu skončiť ako ja, dieťa ktoré vyrastalo na videu. Westerny, kung fu filmy a horrory zdeformovali môj charakter :D HEHEHE. A internet vie napáchať väčšie škody.

• 11.1.2019  13:34

Oproti jednotke je Dvojka Mulan ako inak____ slabšia. Scenár, slabší, postavy už nie sú tak zábavné (až na Mushuho), dokonca aj animácia poľavila. No na to, že ide o video film to nie je až taká katastrofa. Video alebo Tv pokračovania známych animákov dopadajú tragicky. Extra tragicky.

• 11.1.2019  10:40

Vizuálne príťažlivejšie, než by som od Marvelovky mohol očakávať, no samotný príbeh ma nezaujal natoľko, že som pri ňom usínal. Tretí krát nám tvorcovia naservírovali viac menej to isté a hoci si to drží kvalitu, to poprieť nemôžem, že by ma to dostávalo do kolien to rozhodne nie. Nudiť nenudí, dej je plní akcie vtipov kvalitnej filmárčiny, na nenáročné pozeranie skvelý, no nie je určený pre diváka mojej fajty.

• 11.1.2019  08:14

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 68/72☠ Nízko-rozpočtový a exemplárne hlúpy nazisploitation SS Experiment Love Camp nie je "produkciou", hereckou "elitou" ani šokujúcimi scénkami odlišný od iných podobných brakov. Akurát V tomto kúsku je scenár tak neuveriteľne blbý, že ho tvorca musel písať pod vplyvom alkoholu, inak neviem. Nacistický tábor sa kvôli sexuálnym experimentom na istú dobu zmení na hotový bordel v ktorom sa do role prostitútok nútene dostanú Francúzke vojnové zajatkyne. Riaditeľ tábora počas toho všetkého hľadá vhodného darcu kedže je vykastrovaný a potrebuje nové semenníky. Dobre čítate hehehe. Na šťastie sa jeden z Nemeckých vojakov zaľúbi do jednej sexuálnej otrokyne, a prizná sa veliteľovi. Ten, než by ho potrestal mu dá návrh, môže s ňou zostať pokiaľ sa zúčastní jedného menšieho chirurgického zákroku :D

• 10.1.2019  15:02

Je to prvý krát čo vidím Klausa Kinskiho v nebéčkovom horrore či westerne. Na moje prekvapenie mu herectvo išlo lepšie, než by fanúšik brakov (ako ja) povedal . Werner Herzog v tejto snímke zachytáva naivnú výpravu Španielskych dobyvateľov ktorí sa vydávajú nájsť legendárne zlaté mesto El Dorado. Dobyvatelia však v hlbinách džungle zisťujú, že prales si žije svojim vlastným životom, cesta naspäť po čase už nie je možná, neznáme choroby, domorodci a fauna ich skľučujú. Svet sa pred nimi uzatvára, no najväčším nepriateľom sú si oni. Snímka na mňa pôsobila ako podobenstvo. Malo to na môj vkus pomalšie tempo a poetickejšia kamera často akoby nevedela čo má nakrúcať ale inak išlo o vynikajúcu snímku, svojim spôsobom veľmi špecifickú ale vynikajúcu. 3,5*

• 10.1.2019  11:56

Nie je to síce Kurosawa, no Zatoichi, rozhodne nepatrí k samurajským filmom béčkovej kategórie. Ústredná postava prefíkaného slepého maséra má v sebe toľko šarmu, pokory a skromnosti, že si jednoducho musí získať priazeň každého fanúšika Japonskej kultúry. Nachádza sa tu veľa samostatne fungujúcich scénok v ktorých Zatoichi svoji umom prekabáti darebákov, no samotný film plynie v pomalšom tempe. Súbojov je tu celkom skromne, no tie sú veľmi kvalitné. Akonáhle Zatoichi vytasí svoj meč, záporné postavy padajú ako muchy. 3.5*.

• 10.1.2019  08:16
    Hypnoshow (TV pořad) (2019)

Blahoželám, cena za najhoršiu televíznu šou získava Hypnoshow. Debilita programov komerčných TV nemá hraníc. Dangl aj zo svojim legendárnym neprirodzeným smiechom nám naservíroval ponižujúci fúrik plný hnoja ktorý sa snaží imitovať partičku. Mysteriózne prvky jednoduchý diváci zbožňujú (spomeňme si na veštiareň) takže než by vymýšľali nejaký zaujímavý scenár, tak tam iba pridali nejakého šarlatánskeho hypnotizéra. No katastrofa.

• 9.1.2019  13:55
    Roma (2018)

Takú optiku akú má ROMA nevidieť každý deň. Krásne zachytený život v meste ktorý dýcha, a jeho bežnosť je zachytená tak reálne až som mal pocit, že sa nachádzam niekde na ulici a nie na gauči pred projektorom. Príbeh síce nie je s tých najdramatickejších no príjemne odsýpa, nenudí a vizuálne nasýti. Avšak nič Vás nepripraví na dramatický (skoro) záver vďaka ktorému odo mňa Roma "vyfasovala" 5 hviezdu.

• 9.1.2019  13:07
    Záchranáři v akci (TV seriál) (2019)

Skeptický divák (presne ako ja) si určite nie raz povedal, že horšie ako Susedské prípady alebo Rodinné prípady už nedokáže Tv Hnoj vyprodukovať. Ono to prakticky nie je možné. A predsa sa stal zázrak. Divákom Tv pravdepodobne klesá IQ inak by niečo takéto nemohlo vzniknúť a mať sledovanosť. Videl som jednu jedinú epizódu a stačilo. V podstate produkčne rovnaké ako na začiatku spomínané seriáli akurát s tým rozdielom, že hlavné úlohy tu zohrávajú záchranári a "bežní" ľudia. Je to ako sledovať Televízne noviny, akurát s hroznými nehereckými výkonmi.

• 9.1.2019  10:51

V prvej polovici sa nás First Reformed snaží presvedčiť, že ide o skromnú komornú drámu ktorej nie je ľahostajná ekológia a klimatické zmeny. Príbeh rozpráva o kňazovi ktorý sa snaží zmieriť so svojim osudom. Tragicky priišiel o syna a jeho žena ho opustila. Píše si preto denník a obstojne si vypomáha alkoholom. V podstate by na tom nebolo nič zlé keby sa tvorca viditeľne nesnažil a neprosil kritiku o zlaté sošky. Pridané "umelecké" a surreálno abstraktné vsuvky kazili zážitok . ECO časť ktorá ma na začiatku bavila bola neskoršie samoúčelne vyťahovaná ako s trenírok K...t a nemala v deji väčšie opodstatnenie. Prvá polovica bola parádna. Druhá u mňa zlyhala.

• 9.1.2019  09:51

Dokument chladne a bez kompromisov, zachytáva príbehy mladých chlapcov ktorí sa rozhodli, že sa budú v prahe živiť gay prostitúciou. Väčšina chlapcov veru nemala ani 18 rokov, takže sledovať tento počin nieje vôbec jednoduchá záležitosť keďže ide iba o "fajčiace" deti ktoré to nemali v živote jednoduché. Som si však na 100% istý, že väčšina príbehov ktoré tu odzneli boli iba výmysly. Chlapci sa zaručene nepriznali k úplnej pravde. Nech sú dôvody aké chcú, dostali sa na dno z ktorého sa v prvej polovici 90´s nedalo tak jednoducho dostať. Chuť po peniazoch, automaty, lenivosť. Je tu v rozhovoroch zachytený aj pasák, pôsobil ako poctivý obchodník ale ako zaobchádzal zo svojimi "obchodnými partnermi" si asi vieme celkom živo predstaviť.Dole klobúk pred takýmto odvážnym dokumentom.

• 4.1.2019  17:43

Ide o zaujímavý "environmentálny" dokument, na svoju dobu, jedinečný s vynikajúcim mixom synthwave a klasickej hudby. Soundtrack udržoval moju pozornosť počas celej doby, čo sa však o samotnej snímke nedá povedať. Hoci je Koyaanisqatsi jedno obrovské posolstvo ktoré sa svojim obsahom musí dotknúť každého jedného obyvateľa našej planéty, prvá polovica mala veľmi pomalé tempo, dlhočizné zábery na objekty ma nefascinovali až tak ako by som očakával. Za to druhá polovica si napravila renomé. Vynikajúce timelapse zábery ma ohurovali až som takmer onemel. Lepšie zachytené zábery tohoto typu som doteraz ešte nikde inde nevidel, bravó.

• 4.1.2019  08:53
    Meurtrière (2015)

Meurtrière je druhé pokračovanie pomyselnej trilógie Philippe Grandrieuxa. Prvá časť White Epilepsy ma veru nezaujala natoľko ako by som od temného experimentálneho filmu očakával. Pomalé zábery bez strihu počas jednej hodiny dokážu vyčerpať aj tú najostrejšiu myseľ. Tuto to veru rozdielne nie je. Keby som to hodnotil prevažne z hľadiska umeleckého filmu išiel by som z hodnotením dole. Vyššie hodnotenie je pre mňa skôr iba póza odlíšiť sa od ostatného filmového kontentu. Je to temné, mysteriózne, depresívne ale vééééľmi zdĺhavé, takže po chvíľke som stratil sústredenie ale zase skvelo mi to poslúžilo ako backround k pitiu alkoholu. Ja to skôr beriem ako zaznamenanú živelnú "performens" smrteľného ľudského tela v netradičnom obrazovom rozlíšení.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76