JohnMiller

JohnMiller

Bc. Ján Molnár

okres Komárno
I am the Lizard King I can do anything ...

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 14.12.2018  17:48
    Svědci paranormálních jevů (TV seriál) (2011)

Kravina na N-tú ale v tak zábavnej forme, že niektorý ľudia tomu uveria behom niekoľkých minút. Jednu epizódu som pri víne sledoval s dvomi známymi od nás. Nebudem menovať, no tí sa išli so mnou takmer pobiť o to, že niečo také existuje a tento seriál nemusí byť hneď podvrh. Pre TV čumilov staršej generácie (no zistil som, že nemusia byť výhradne starší) je toto jasný zálusk. Pozornosť svojim lookom televíznej šou je okamžite stiahnutá. To je dôvod prečo udeľujem z milosti 1*. Vedia ako na cielovku.

• 14.12.2018  08:23
    Scooby-Doo (2002)

Prvý hraný celovečerný film Scooby-Doo ma svojho času (10 - 12 ročného) už vtedy na zadok neposadil ale tvrdiť, že sa mi to nepáčilo by bolo klamstvo. Po ďalších pokračovaniach s novými hercami a animovanými filmami ktoré sú pre mňa nepodarky (všetky som nevidel ale stačilo mi) musím uznať, že táto komédia zreje ako víno. Aj po rokoch sa na tom dá pousmiať, Rowan Atkinson ako zloduch bola dobrá voľba. Nehovorím, že ide o niečo extra no s porovnaním ostatných filmov je tento celkom podarený.

• 13.12.2018  17:45

Herecké obsadenie mi ktovie ako nevoňalo, koncept skautských lúzrov ešte menej no nakoniec to nebolo také zlé ako som prv čakal. Pomiešať rôzne zombie klišé a potopiť ich v krvi vo vnútornostiach a lacných fekálnych vtipoch sa tentoraz tvorcom vyplatilo. Keď si prehrávam niektoré scénky znova, tak sa divím sám sebe, že ma to tak bavilo. Pozeral som to s partiou kamarátov a prítomným alkoholom, možno tam bude pes zakopaný.

• 13.12.2018  13:15
    Halloween (2018)

Tento Halloween je svojim spôsobom duchovné pokračovanie Halloweenz Há Dva Ó.Neprekvapil by ma názov H40. Ide o celkom obstojný slasher ktorý vzdáva hold pôvodnému filmu z roku 1978. O nič viac tu nejde. A preto sa mi Zombieho verzia páči po originále stále najviac. Hoci v tejto verzii je slušné gore, veľa mŕtvol, nestačilo mi to. Postava Michaela Myersa bola zachytená v trocha inom uhle, to mi prišlo sympatické, rovnako ako pôvodná remixovaná hudba ktorá ma vtiahla do deja, no scenár nie je ani trocha nápaditý. V podstate nebyť väčšieho rozpočtu, a plusov ktoré som spomínal, nebolo by to o nič lepšie ako nepodarené pokračovania z 80´s rokov. Takto ma nesklamalo ale ani na zadok som nepadol.

• 12.12.2018  11:12
    Mlčení (2016)

Veľmi dlho som odkladal tento film no koniec koncov, stálo to za to. Históriu zbožňujem no o tomto období v Japonsku som nevedel zhola nič. Asi toľko ako dve hlavné postavy kňazov ktorý sa vydali do absolútneho neznáma. Nie som veriaci, akceptujem vieru ale veľa prvkov mi na nej nesedí, no túto cestu za rozširovaním viery do najzapadlejších kútov sveta som hltal vo veľkých dúškach. Takmer tri hodiny sa na moje prekvapenie vôbec nevliekli. Nehovorím, Martin Scorsese má aj lepšie kúsky ale Silence mu hanbu rozhodne nerobí.

• 12.12.2018  08:51

Začiatok bol obstojný. Dokonca mi nevadila ani absencia atmosféry pôvodného filmu a absencia sympatických hercov (táto banda nestála za veľa), v podstate veľa zachraňovala aj pôvodná hudba ktorá je sama o sebe geniálna takže, hoci išlo o vykradnutie, hodilo sa to tam. No keď sa na scéne objavil zmutovaný predátor, začalo sa bezhlavo lacno "hláškovať" a nebrať ani trocha vážne, už ma to prestávalo baviť. Posledný klinec do rakvy bol záverečný lov na ľudí, aj paródia by zvládla lepšie. Nevyužitý potenciál je pôvodnému filmu vzdialený na kilometre. Úplný záver ani nekomentujem. Zlatý Predators z roku 2010, asi toľko.

• 11.12.2018  08:34

Herecky trocha iný Hercule Poirot na akého som zvyknutý ja a pravdepodobne aj vy, no na moje prekvapenie bol celkom kvalitný. Obsahovo by túto klasiku bolo zbytočné komentovať (ide o vynikajúce dielo), no v prvom rade musím pochváliť peknú vizuálnu stránku a takmer snovú estetiku. Hoci sa celý dej točil iba vo vlaku obraz som hltal každým jedným záberom. Bolo to pekné nesilené, nič zapamätateľného ale rozhodne neurazí..

• 11.12.2018  08:32
    Sestra (2018)

A kvalitu duchárskych horrorov nastavenú latkou Jamesa Wana si to drží. Hoci chápem kritiku, príbeh fakt slabý, nelogický a miestami tak hlúpy akoby sa to už nebralo vážne a chápem aj to, že trh je už celkom presýtení podobnými filmami. No účel to viac menej splnilo. Ide o strašidelný film, viac krát som sa zľakol a to neboli všetky lakačky spôsobené len hlukom. Mníška bola celkom podarená, byť v opustenom kláštore hlboko v lese obkolesený cintorínom je strašidelné už len samo o sebe. BNový Insidious ani Conjuring sa nekoná, no ide o obstojný horror.

• 9.12.2018  15:55
    Úsvit Croodsových (TV seriál) (2015)

V podstate ide o veľmi lacné a viac menej nepodarené pokračovanie animovaného filmu od Dreamworks, The Croods. Animácia je katastrofálne katastrofálna, ako keby išlo o satirické zachytenie, obsahovo to tiež. No minimax nie známy tým, že deti kŕmi kvalitnými rozprávkami, a toto je práve tá z tých normálnejších, tak tú jednu hviezdu obetujem aby sa nepovedalo.

• 9.12.2018  07:57
    Pokání (2007)

Na film som natrafil náhodou v TV. Najprv som to sledoval skôr takým poloočkom a bavil sa viac so ženou, no postupne ako sa príbeh dostával ďalej a odkrýval zaujímavý dej, sme to nakoniec sledovali dvaja s plným sústredením. Príbeh má tendenciu vťahovať divákov do seba samých a pritom im pokladať otázku ako by oni dokázali žiť sami so sebou keby spravili podobnú nezmyselnú hlúposť ako hlavná postava v tejto snímke a tým zničil niekoľko životov. Kvalitné herecké obsadenie a hudba robí z tohto nenápadného "potmehútskeho" filmu veľmi kvalitný audiovizuálny počin.

• 6.12.2018  16:01

Jedno z najhorších sci-fi blockbusterov aké som kedy videl. A nie preto, že tam hrala Rihanna, hehehe. Príbeh klišoidne zachytáva inváziu mimozemšťanov ktorí chcú dobyť planétu zem. Nenašiel som nič okrem efektov čo by tu stálo za zmienku. Scenár o ničom, postavy absolútne nezaujímavé, na nikoho osud som nebol ani troška zvedavý a pocitovo úplne prázdne. Iba streľba a efekty, nič viac ma pri obrazovke nedržalo___ Videl som to dvakrát z toho raz v TV a stačilo mi.

• 5.12.2018  12:42

Z môjho pohľadu sa jedná o zbytočný film. Nie je zlý ale samotný príbeh o zlej kráľovnej ktorá robila v rozprávke šípková Ruženka neplechu mi príde fakt nepotrebný. Čo sa týka hereckého obsadenia, trikových sekvencií a hudby nemôžem povedať ani krivého slova. No po strane scenáristickej rozhodne neohuruje. Táto rozprávka, tak trocha pre dospelých, zaujme síce aj vnútornou myšlienkou, ale viac menej ide o zabudnuteľnú vec. Peknú ale nič viac pre mňa.

• 4.12.2018  12:46

Je to čiernobiela stroboskopická práčka ku ktorým sa vraciam rád ale musím mať na ne ozaj chuť. K tomu, ako je aj v toto prípade, dopomáha dobré ozvučenie. Tuto sa nachádza zvuková stopa, pravdepodobne porušená nejakým zásahom do kódu ktorá škrípe, praská, bublá a dodáva mi pocit, že sa nachádzam v inej dimenzii.

• 4.12.2018  09:50

2* asi iba z nostalgie, keďže Halloween: Resurrection bol môj úplne prvý Halloween ktorý som kedy videl. Mylsím, že som to videl na Markíze. Mohol som mať 12. Vtedy som to nepovažoval za až takú zlú záležitosť. No teraz.....___ To bola katastrofa. Partia vybraných študentov počas celej snímky blúdi domom Mychaela Myersa ktorý sa tam ukrýva už 20 rokov. Študenti majú na hlavách kamery a streamujú na nete svoje "pátranie". Celý dej, hoci nápad bol v roku 2002 originálny, nemá zmysel, postráda logiku a v konečnom dôsledku robí z diváka úplného tupca. Po pozretí všetkých Halloweenov musím uznať, že Rob Zombie spravil vynikajúce 2 remaky, vážim ešte o čosi viac lebo Halloween séria je v podstate jedna katastrofa za druhou..

• 3.12.2018  13:06
    Greenland Rocks (amatérský film) (2015)

Snímka je poskladá z rôznych fotiek kameňov ktoré mi evokujú pláž, more a tak. Pravdepodobne fotené na dovolenke. jedna polovica obrazu je preklopená zrkadlovým efektom, čo dodáva pocit, že sa kamene prepadávajú do seba. Je to pre mňa vizuálne a estetiky krásny filmový zážitok v ultra širokom rozlíšení. Prekvapil ma na konci "duch" ktorý akoby vypadol z hlavy Davida Lyncha.

• 3.12.2018  08:14

Samotný námet je tak paradoxný a znie tak neuveriteľne, že jeden by tomu neuveril. A predsa a jedná o skutočný príbeh. Snímka je nakrútená odľahčene hoci zachytáva obrovský spoločenský problém, rasizmus, netlačí na pílu pri vyhrotených situáciach . Skôr zachytáva ochotu a boj za práva ktorý by ani nemusel byť. Nebyť ľudskej hlúposti. Ale keďže tu hlúposť ešte aj dnes, BlacKkKlansman sa netíšil na konci ukázať, čoho všetkého sú ľudia schopný urobiť aj dnes. Keby išlo o boje kvôli vode, potrave, územiu ešte by som chápal, no B civilizovanom svete je niečo takéto vyslovene zvrátene. Z mojej strany ide tento rok o celkom milé prekvapenie.

• 30.11.2018  17:55
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Ako dieťa som to pravidelne sledoval ak som na to natrafil v TV. Ešte aj s babkou ak ma pamäť neklame. Príbehy pri ktorých divák hádal či sa jedná o fikciu alebo realitu zaujali v tom čase silným nádychom mysteriózna, horrorovou atmosférou a pretvárkou, že ide skoro akoby o reality šou. Fact or Fiction vyvolával nutkavý pocit (dokonca aj pri príbehoch čo sa nestali), toho, že sa podobná vec môže stať hocikomu z nás. Moderátori boli svojím prejavom celkom uveriteľný takže strach vtedy ohlodával aj mňa. Nostalgické 3*.

• 30.11.2018  15:42

Keď som mal 13 rokov tento film som žral, videl som ho vtedy mnohokrát a prial som si mať také auto. Nedávno som si to zopakoval a na moje prekvapenie ma svojim spôsobom stále baví. Je tu celkom podarená herecká zostava__ krásna Jessica Simpson ____ má to parádny soundtrack zostavený z kultových rockových skladieb (Mountain, ZZ top, AC/DC) a, hoci nie som automobilovým nadšencom, tak to má aj celkom podarené automobilové naháňačky. Dej to má síce jednoduchý no to vidiecke prostredie a obyvatelia mestečka dokázali byť vtipný aj keď sa v scénke paradoxne nič nedialo. Lacný Americký humor mi tu na prekvapenie sadol.

• 29.11.2018  14:56

Ming-liang Tsai a jeho opäť statický. Má to ako všetky jeho filmy pomalí rukopis ktorý mi zatiaľ sadol iba pri Rebels of the Neon God. A po pravde ešte tu. Good Bye, Dragon Inn nemá nejako pevne stanovený príbeh, preto to nemusí každému sadnúť, skôr to zachytáva atmosféru starého kina ktoré prehráva boj s globalizáciou a digitalizáciou. Počas celého filmu sledujeme v kine hŕstku divákov ako sledujú Taiwanskú klasiku z roku 1967 Dragon Inn, ešte k tomu znudeného premietača a jednu postihnutú upratovačku. Zaujímavé je, že medzi návštevníkmi kina sú aj dve postavy so sledovaného filmu Dragon inn. a to, zostarnutý Chun Shih a Tien Miao. Od režiséra to bolo milé gesto, ktoré dodalo ešte väčšie čaro. Tak či onak. Pomalé tempo mi tu sadlo, atmosféra parádna.jeden z najlepších filmov tohto režiséra.

• 29.11.2018  08:01
    Bez kalhot XXL (2015)

Nie, nie nie nie nie_____ Čo som to videl? Tanec naolejovaných chlapov? Niéééé. Channing Tatum je herec ktorého ozaj nemusím. Hral v niekoľkých dobrých snímkach ale väčšinou to po hereckej stránke nestálo za nič. No a Magic Mike 2 nie je žiadnou výnimkou. Videl som to bohužiaľ celé, na silu. No a môžem vám pokojne prezradiť, že dámska časť osadenstva s ktorou som do sledoval, sa bavila viac. Tieto metrosexuálne bez-mozgové hory nasteroidovaných svalov ma nedokázali upútať, sorry, nebol som cieľová skupina.

• 27.11.2018  17:37
    Megan Leavey (2017)

Jaj, jaj.. Skutočný príbeh... A k tomu o zvieratku... Nehovorím, nie je to zle nakrútené, no niektoré momenty sú na môj vkus až príliš prvoplánové, ale zase na druhej strane, akčné scénky aj tie dramatické sú zvládnuté perfektne. Moja žena išla do kolien, no mne tie úmyselné srdcervúce scény skôr prekážali. Tým, že je divák zvyknutý viac na násilie na ľuďoch, voči zvieratám má menšiu rezistenciu, takže stačí keď tu tento Rexi iba zakopne a už tečú divákom slzy. 2,5* je moje výsledné hodnotenie hoci akceptujem aj vyššie. Má to svoje kvality, no až na výnimky mi podobné Patriotické filmy nezvyknú sadnúť.

• 27.11.2018  14:30

Halloween: H20 (Stretol som sa v TV s upútavkou ktorá mi tvrdila, že ide o Halloween H2o (Há dva ó) nie H20 (H dvadsať) pekná chyba prekladu. Ide o je dôstojné pokračovanie klasiky zo sedemdesiatych rokov. Našťastie ignoruje posledné štyri (a z toho tri katastrofálne zlé) posledné časti, takže tu máme priame pokračovanie hoci po 20-tych rokoch. Dôstojné som napísal preto, že hoci ide o najlepšiu časť spomedzi všetkých, vyšší rozpočet, lepšie herecké obsadenie, lepší scenár, nemyslím si, že by išlo o niečo troška viac ako len o bohapustú vyvraždovačku, nehovorím, že to nemalo atmosféru no mohlo to byť lepšie. Keď si však porovnám všetky diely série, tak tento je po prvých dvoch častiach na svojom zaslúženom tretom mieste. Návrat Jamie Lee Curtis,až v tejto časti chápem. Nie je to aspoň béčko.

• 26.11.2018  17:55

Na to že ide o XY-té pokračovanie ktoré nenakrútil pôvodný tvorca, ale niekto, kto nemá za sebou viac podarených projektov, to nedopadlo vôbec zle. Práve naopak. Bol som skeptický a pravdu povediac som čakal skôr paródiu na Wanov opus, než kvalitný a strašidelný horror. No zostal som prekvapený. Snímka si držala celkom hutnú mysterióznu atmosféru. Pár krát som sa zľakol, moja žena bola permanentne pod perinou, no a príbeh bol tiež celkom originálny. Netvrdím, že sa to vyrovnáva prvým dvom častiam ale oproti trojke je to parádička.

• 26.11.2018  15:58

Niektoré momenty boli silné, mrazivé, hrôzostrašné, zachytávali vojnu v tom najkrutejšom realistickom jadre. Herecké výkony boli neskutočné. Všetkým postavám som tú prázdnosť, apatiu, strach, nenávisť veril. Ide viac o psychologickú sondu ktorá zachytáva psychický rozklad jednotlivca. Hoci tieto mnou spomenuté superlatívy nie sú vôbec prehnané, snímka má neskutočne pomalé tempo. Poetické črty neskrýva a v dlhých záberoch staticky okupuje priestor a šetrí strihmi. Tu mi to nesadlo a v niektorých pasážach som sa trocha nudil. Preto 3.5*.

• 26.11.2018  09:47

Underground ktorý som dostal za výmenu iného ťažko zohnatelného filmu. Čo o tejto Rakúskej avant-garde povedať? Je to porno ktoré ma nevtruší, surrealizmus ktorý ma nezaujme, zvuková stopa ťažko stráviteľná (ani ambient z toho necítiť ani atmosféru to moc nemá) Otázka je, prečo pozerám takéto filmy? Takáto nezávislá tvorba mi bola vždy blízka, hoci tento kúsok mi až tak nesadol, skôr som na surrealistické počiny, než na takéto sexo wierdo filmy na ktoré zabudli už aj tvorcovia.

• 24.11.2018  12:15
    Zloději kol (1948)

Prvé stretnutie s Talianskym neorealizmom dopadlo lepšie než som čakal. A keďže sa po internetoch na viacerých miestach uvádza Zlodeji bicyklov ako šablónovitá vzorka tejto vlny, neváhal som. Snímka zachytáva nevšedným spôsobom všedné problémy obyvateľov povojnového Talianska. Však realizmus nie? Zobrazuje chudobu, núdzu o prácu, starosť o rodinu a vďaka tomu aj pohľad na zločin z iného uhla ako právneho. Morálneho, no neprikláňa sa na žiadnu stranu. To čo tu tvorca zachytil platí do dnes. Zúfalý človek robí zúfalé činy.

• 24.11.2018  06:47

Kým prvá časť novej série bola iba čisto kopírka v Disney šate (nehnevajte sa ale to bolo fakt prehnané) tak druhé pokračovanie si ide aspoň svojou cestou. Hodnotenia už nie sú také vysoké no mňa to rozhodne zaujalo. Nehovorím, že mi sadlo všetko, niektoré scenáristické ťahy som celkom nepochopil, no bolo to napínavé, malo to nečakané zvraty a netušil som ako sa veci vyvinú. Za odvahu režiséra dávam 3*. Nepovažujem to za taký krok vedľa ako The Force Awakens, hoci si už séria meno ru mňa rozhodne neopraví. Neverím tomu,

• 23.11.2018  16:05
    Haze (2005)

V jednoduchosti je síce mnohokrát krása no v tomto prípade to neplatí. Na mňa úzke tmavé priestory v ktorých sa chlapík vystrašený na smrť plazí nezapôsobili. Tvorca kultového Tetsuo ma týmto krátkym filmom sklamal. Má to síce potenciál, ako horrorový tak aj umelecký (scénka zo zubami prekvapila) ono to v podstate nie je ozaj nič iné iba o chlapíkovi ktorý sa plazí a stretne počas toho jednu ženskú a niekoľko umelých končatín. Malo to akú-takú atmosféru ale po pravde nič extra. 2*.

• 23.11.2018  09:38
    Lady Bird (2017)

Ide o "milý, malý" kvalitne nakrútený príbeh o dospievajúcom dievčati. Na tému konflikt s rodinou, hľadanie samého seba v kritickom veku sa natočilo veľa filmov, napísalo veľa kníh, niektorí z nás si tým prešli, či ako dospievajúci alebo ako rodič, no tento mi prišiel o niečo sympatickejší. Páčil sa mi viac než by som od takejto témy očakávať. Možno to bolo tým, že sa v Lady Bird nešlo až do "asociálnych" konfliktov, netiekla "krv" a nič sa nepreháňalo. Hercom a hlavnej úlohe som všetko veril. Prišlo mi to nad mieru realistické a to ma vždy pri podobných filmoch priťahuje. Užil som si to.

• 21.11.2018  12:59

Duchovné pokračovanie The Dance of Reality sa podarilo na jednotku. Miesto detstva sa tentoraz dej zameral na myšlienkovo bohatú avantgardnú verziu dospelosti tohoto blázna filmového plátna Alejandro Jodorowsky (pravdepodobne) zakončil svoju filmovú kariéru excelentne. Pamätám sa ako na kickstarteri zbieral peniaze na produkciu, pravdepodobne ho odmietlo nejedno štúdio. Fanúšici však neváhali, doteraz ma mrzí, že som si nenašiel čas a neposlal mu nejaké to euro. Tomu kto nepozná duchovnú a vizuálnu stránku jeho predošlých filmov, len ťažko vysvetlím slovami toto šialenstvo. Buď si to zamilujete alebo nie.

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74