JohnMiller

JohnMiller

Bc. Ján Molnár

okres Komárno
I am the Lizard King I can do anything ...

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 18.11.2017  19:41

Po takmer pätnástich rokoch som si Double Impact zopakoval, náhoda vďaka TV. Ako chlapec som žasol nad tým, ako dokázali tvorcovia do jedného obrazu nakopírovať Van Damma, keďže bolo očividné, že nejde o dvojníka. Teraz som sa nad tým akurát tak pousmial. Všetky tie prelepené scénky a ukrývanie dvojníka ktorému bolo vidieť iba chrbát a hlavu zozadu, mi teraz bili do očí. Dobre, že som z nich nemal monokel. No, ide stále o poctivé early 90´s akčné béčko, ktoré je svojim spôsobom zábavné. Van Damme je vo svojej forme, záporák ozrutný Bolo Yeung tiež "válí" nič viac ani netreba.

• 17.11.2017  14:00
    Přízrak (2017)

prvá polovica tejto minimalistickej artovej snímky ma viac-menej nebavila. Statická kamera a dej bez dynamiky, ktorý je v týchto cinefilných filmoch bežnou súčasťou, ma nezaujal. A tak som to zastavil a vrátil sa k tomu asi po týždni. To čo však nastalo potom ma milo ale zároveň aj nemilo prekvapilo. Snímka frustrovala svojou nihilistickou tvárou a opakovala dookola, že na ničom nezáleží kedže všetci zomrieme a zabudne sa na nás. Duch mŕtveho skladateľa toto všetko prežíval a mi sa s ním utápame v depresiách s myšienkou, že "aj nás to čaká". Herecké esá Casey Affleck a Rooney Mara zahrali skvelo. Pôvodne som chcel dať 3* ale po pozretí som o snímke až príliš často uvažoval.... To sa často nestáva.

• 17.11.2017  13:43
    Konec (1992)

Tvorca sa so starou kamerou vydal na výlet vlakom a nahrával cestujúcich. Nič viac nič menej, hoci to má svoje čaro nemá to nijakú hodnotu iba sa zachytávajú na film ľudia ktorí sa chcú dostať z bodu A do bodu B. niektorý si ho počas nakrúcania všimli, nič iného nestojí za zmienku.

• 5.11.2017  09:42
    Popelka naruby (TV film) (2014)

Priznávam sa, nevidel som to dokonca. Stačila mi približne jedna tretina na to aby ma to vyštvalo z obývačky rovno do postele a tak mi to pokazilo večer. Nestačí, že to doslova znásilnilo príbeh popolušky ale s postavami ako slizkým Christopherom Russelom to zničilo aj tú nebadateľnú časť žánru. Nazvať toto romantickým filmom je trocha odvážne. Ale hovorím, nevydržal som dokonca takže možno tá prvá hodina bola iba sarkazmus a dokonca z toho tvorcovia vytvorili geniálny skvost.... Hehe, možno.

• 3.11.2017  17:07

Návrat minuloročného seriálového prekvapenia sa niesol v rovnakom duchu ako prvá séria. Kvalita vizuálnej stránky ktorá si berie to najlepšie s osemdesiatych rokov (a verte, že s tých čias toho toľko dobrého pre mňa nevzniklo) je hádam ešte lepšia. Išlo o prvú časť, takže čakať niečo dych vyrážajúceho samozrejme netreba ale komu sa páčila minulá séria, nebude určite sklamaný.

• 1.11.2017  17:53
    matka! (2017)

Darren Aronofsky sa vrátil akoby retrospektívne na svoje psychoidné začiatky a naservíroval nám, zo začiatku pokojnú konfrontačnú, vzťahovo ladenú drámu, ktorá vyvrcholila akoby simuláciou ľudí správajúcich sa v rôznych početných skupinách ktoré zachytávajú bez cenzúry davovú psychózu a náboženský fanatizmus. Bizarné na tom bolo hlavne to, že to bolo pojaté ako náboženské podobenstvo a tým pádom tam bolo viac biblického materiálu ako v Aronofského predošlom filme Noe (2014) Tento môj sociologickejší pohľad síce mnoho tunajších komentárov vyvrátilo, keďže mal Aronofsky iný zámer, bez tak, nejde ani o to ako presne to pán režisér videl, skôr ide o to aby sme mi pred pozretím nič nevideli, ide o snímku pri ktorej som rád, že som nevidel ani jednu ukážku, ani jeden záber, dokonca pár hodín pred premietaním som nevedel o jeho existencii. Pretože snímka začína smrteľne vážne, prichádza ako komorná dráma, postupne sa na ňu nabaluje materiál ale má to stále svoju "reálnu" štruktúru.... Až ničoho nič "BÁAAAM" surrealistická atómová bomba, nestihol som sa čudovať a ani sledovať reakcie ľudí v kine ktorý boli buď neskutočne prekvapený alebo zhrozený. Dole klobúkom zaujímavý počin.

• 30.10.2017  09:08

2,5* Už to bude skoro 10 rokov čo som videl prvé dve časti Jeepers Creepers takže nemám ich tak čerstvo v pamäti ale rozhodne si ich pamätám natoľko aby som ich dokázal s týmto pokračovaním porovnať, a výsledok- sú lepšie. Priznám sa, že som nečakal nič extra a preto som si to svojim spôsobom užil. So scenárom ako takým som nemal problém. Príbeh mi sadol, celé to má nádych poctivého pokračovania akoby to natočili v roku 2003 napríklad, vraždy sú mäsité, Creeper takmer nesmrteľný opradený mysterióznom. V pokračovaní kultovky s pôvodným tvorcom sa našťastie neexperimentovalo a tak dostali diváci takmer to čo chceli. No najväčším problém ktorý výsledne skreslil moje hodnotenie, a určite vadil aj iným, boli KATASTROFÁLNE EFEKTY!!!!! Tie boli tak zlé, akoby na nich pracovali mastri od SYFY. Ja sám by som dokázal navrhnúť realistickejší dym v After Effects. Bordová digitálna krv, nerealistické tiene a výbuchy ma miestami vytáčali. Katastrofálne boli aj niektoré chovania postáv. To sa dalo ťažko stráviť. Po pozretí som mal pocit akoby SYFY odkúpili scenár, buchli sa po vačku a natočili solídnejší film ale stále sa nedokázali zbaviť toho céčkového feelingu. Nie je to vyslovene zlé ale tie spomínané vady krásy mi prekážali až až.

• 25.10.2017  09:38

Ide o klasickú 90´s komédiu s vizuálnou stránkou, soundtrackom a hercami na aké sme z tohoto obdobia zvyknutý. Bill Murray a Andie MacDowell sú šablónovitým príkladom. Akurát má Groundhog Day zaujímavý a originálny scenár ktorý zachytáva egoistického moderátora počasia ktorému sa počas jedenej reportáže stane nečakaná vec. Nejako sa zasekol v časovej slučke a dookola a dookola sa mu opakuje ten istý deň. Je to celkom zábavné, a diváka nenudia žiadne momenty avšak mňa tak trocha sklamal happyendovský naivný záver... Ale to patrí k takýmto filmom, takže ide iba o môj problém ináč ok.

• 25.10.2017  07:18

Atmosféru to malo hustejšiu ako mnoho iných post-apokalyptických filmov. Tých zopár postáv čo tam bolo malo slušne napísané dialógy a celé to bolo celkom uveriteľné .... Ale vo svojej podstate celkovo nič na ktoré sme videli viac než tucet alternatív. It Comes at Night neprišlo z ničím novým a z toho starého ešte aj okresalo. Nehovorím, zlé to nebolo ale znova by som si to nepozrel.

• 25.10.2017  07:00
    Vyšší moc (2014)

Parádna zápletka sľubovala ťažkú psychologickú drámu, no nakoniec z toho bola iba filozofická paradigma v ktorej sa v konverzáciách rozoberalo prečo hlava rodiny reagovala na blížiace sa nebezpečenstvo tak ako reagovala. Či to, čo otec spravil bola hrozná sebecká a zbabelá vec alebo či matka nereagovala precitlivene a nezveličovala danú situáciu. V podstate silne realistické zobrazenie so mnou však nejako nepohlo, neviem, čakal som niečo iné, tak trocha.

• 24.10.2017  14:52

Geraldovu hru som doteraz nečítal, hoci mám Kinga načítaného pomerne slušne (30 kníh cca). Po nie príliš oslnivých recenziách sa mi do toho popravde ani nechcelo. No teraz po pozretí som rád, že som zmenil názor. King má veľmi silnú a pôsobivú atmosféru vo svojich knihách, jeho rukopis mi tak sedí, že zopár knižiek, ktoré s mi až tak nepáčili som dočítal iba kvôli tomu. Túto atmosféru je možné pretaviť do filmovej adaptácie ale zatiaľ sa to podarilo máloktorému filmu.. (Stand by me, Green Mile, Dolores Claiborne) no a táto snímka to pretavila tiež. Prislúcha k nemu horrorový dej hoci iba jednou živou postavou, boj o holý život v situácií ktorá by sa mohla pokojne stať a je to celé okorenené Kingovským mysterióznom. Príjemné prekvapenie.

• 24.10.2017  11:10

óch, tak toto je jeden z najlepších samurajských anime filmov aké boli kedy ,podľa môjho vkusu, natočené. Má to presne všetky prvky ktoré by som rád v takýchto fantasy epických anime z Japonskej kultúry rád videl. Zaujímavé a silné charaktery, mocné monštrá a protivníci, intrigy, láska, zrada, veľa súbojov ešte viac krvi a málo omáčky okolo toho. Ninja Scroll má toto všetko, takže pokiaľ máte tieto prvky radi ale nie ste do Japonskej či anime kultúry fanatik ako ja a nechce sa vám prehrabávať hodinami a hodinami filmov, tak určite siahnite po tejto snímke.

• 20.10.2017  16:46

Vyhýbal som sa tejto snímke od vzniku... skoro 4 roky. Tupým Hollywoodskym komédiám sa rád vyhýbam. No musím uznať, že sa z vyslovenej hlúposti stala celkom pozerateľná komédia v ktorej sa hláškovalo od začiatku až do konca. Aj fekálny humor ma bavil spolu z dvomi hlavnými hrdinami ... Jonah Hill a Channing Tatum,ktorých neuznávam vôbec.

• 20.10.2017  16:42
    Kickboxer (1989)

Bez pochýb jeden z najlepších filmov Jean-Claude Van Damma. Ústredný motív pomsty a niektoré scénky sú takmer nezabudnuteľné ale väčšina je dosť riedka omáčka. Ide síce o béčko ako remeň so všetkými "zlými prvkami" 80´s rokov ale status kultový mu odobrať nemôžeme. Kickboxer má ten klasický štandard bojových filmov o pomste. Týpek sa chce pomstiť druhému za to, že mu zabil člena rodiny a tak vyhľadá majstra ktorý z neho za pár dní vytesá terminátora. Nechýba bolestivý tréning avšak oproti ostatným, kedy je práve táto časť naj zábavnejšia, tu ma dosť nudila.

• 16.10.2017  08:50

Áno, áno, priznávam sa.. Videl som to celé bože.. Niečo tak otrasného, teplo sladkého, tak milého až zvráteného som v živote nevidel. Moja 4 ročná neter je do toho úplne zbláznená, a ja ju chápem, nie je to určené pre mňa ale pre ňu, Ale už by ma s tým mohla prestať týrať. Príbeh absolútne o ničom, postavičky sa predbiehajú kto bude sladší až lepkavejší, hudba hoci orchestrálna takisto o ničom a lacnú animáciu ani netreba spomínať.

• 16.10.2017  08:40
    Dvojčata (1988)

Arnold Schwarzenegger a komédie? Nie, bože väčšie utrpenie ako jeho vymletý úsmev v komédiách len ťažko hľadať. Avšak keď z neho dokáže vyťažiť iný herec ako v tomto prípade Danny DeVito, nie je to na zahodenie. V príbehu viac menej o ničom sa hláškovalo viac než len slušne. Pozeral som to naposledy s viacerými ľuďmi a nasmiali sme sa celkom obstojne. A o tom komédia je takže, do odpadu, hoci by som to rád poslal, to nemôžem dať.

• 16.10.2017  08:34

Bran sa vrátil domov, Do Kingslandingu sa vrátil Euron aj z pre-živšou Greyjoyovkou a Dornskými beštiami ktorím sa ich vlastná pomsta nad dcérou Cersei tentoraz vráti aj s úrokmi, ako inak karma. V tejto epizóde sa pohlo veľa vecí a stretlo veľa postáva ale najviac ma na tom bavilo stretnutie Daenerys a Jona Snowa. Dračia kráľovná od neho žiada poslušnosť a ohnuté koleno, on to však svojim dôvtipom neustále odmieta.

• 16.10.2017  08:22

Neprišlo mi to lepšie ako prvá časť z roku 1982, ale môžem potvrdiť, že je to "good enough". Denis Villeneuve ma z jeho novými počinmi (od roku 2010) ešte ani raz nesklamal. Tak ako tie ostatné aj tento v sebe skrýva neskutočnú silu originality, hoci ide o knižnú predlohu a z atmosféry je cítiť filmovú predlhou, predsa nejde o klasický archetyp dvojky ktorá sa priživuje na prvej slávnejšej časti (česť výnimkám). Scenár vymakaný, bez komerčných omáčok. Šmrnc artom ma tiež zaujal, hoci verím, že pre niekoho to mohlo byť práve kvôli tomuto zdĺhavejšie, 160 minút nie je najmenej keď je snímka plná statických-antiestetických záberov, myslím si aj tak, že to tvorcovia zvládli na jednotku. Čo sa týka deja, prišlo mi, že odhaľovanie skutočnosti a zápletky boli niekedy, na môj vkus, až príliš priamočiare, no výsledný efekt grand finále to neskazilo, priamočire neznamená tupé. Denis Villeneuve nám minulí rok ukázal ako má vyzerať mimozemské sci-fi.. Tento rok nám predviedol cyber-punk zo všetkým čo k tomu patrí. . .

• 30.9.2017  08:41
    Baby Driver (2017)

OSCARA ZA STRIH ZVUKU. Troška Reservoir dogs troška Kuriéra ale aj tak snímka s vlastným akčným štýlom ktorý by sa stal bezpodmienečne kultovým v 90´s rokoch. Dneska to už však moc nefrčí, takže tu máme iba veľmi slušný adrenalínový zážitok plný zapamätateľných charakterov, neskutočne kvalitných skladieb popri poctivým automobilovým naháňačkám (Za tento výber by sa ani Tarantino nemusel hanbiť) slušným hláškam a do veľkej časti dej bez šablóny. Takmer zo všetkým som bol spokojný... Dal by som aj 5* ale záver ma celkom sklamal. Zbytočne sa tvorcovia pokúšali pretlačiť dramatické a emotívne prvky na povrch a akoby a snažili spraviť z tohoto bláznovstva krvilačný thriller... To sa im však nepodarilo ale aj tak je to zatiaľ najlepší komerčný film za rok 2017

• 30.9.2017  08:22
    Mimi šéf (2017)

Mnoho detí bude pravdepodobne frustrovaných a nebudú už vôbec tušiť odkiaľ sa tie deti vlastne berú. Ale táto citlivá téma bola autormi zvládnutá celkom dobre. Pomerne ucelený príbeh zabodáva do spoločenských problémov moderného sveta, predstavte si nízku pôrodnosť, a ja sa nestačím diviť ako to všetko dokázali zakamuflovať do animáku pre najmenších. Ináč ide o klasický "kino biják" deti sa radujú z postavičiek a pre dospelých sa v ňom skrývajú vtipy ktoré pochopia iba oni.

• 30.9.2017  08:13
    Dot (TV seriál) (2016)

Čo ja viem... Animák pre deti od 4+ by nemusel obsahovať také množstvo výpočtovej elektroniky. Patrí to k dnešnej dobe, ok. Ale malým deťom bohate stačí bombardovanie okolitého sveta.i.. Nie to ešte v rozprávkach.

• 29.9.2017  09:20

Záverečná časť prvej série bola taká... Ah, taká ako záverečná časť prvej série ktorá si pýta druhú sériu. Nehovorím, že nejde o kvalitu písanú scenáristami pod vplyvom, no na nejaké otázky ktoré boli dávnejšie položené, mohli odpovedať. PS: toľko Ježišov po kope som ešte nikdy nevidel hehehe.

• 29.9.2017  09:07

Philippe Grandrieux je tvorca na ktorého musím mať neskutočnú náladu aj ja: Divák ktorý miluje experimentálnu kinematografiu a art-house. Temná ale miestami nezrozumiteľná poetika ma niekedy láka a baví niekedy nudí.. Tentoraz to bolo tak medzi. Chválim kameru zábery ktoré neboli zaostrené boli parádne.

• 29.9.2017  08:26
    Ranger Rob (TV seriál) (2016)

Hovorte si čo chcete ale tento mindfuck bez hlavy a päty by som svojim deťom nepúšťal ani za nič. Pionierska verzia tranfofrmers akosi zabíja ducha prírody a parkov a vlastne celého toho naturálna o ktorom by to pre dnešné deti vlastne malo byť.

• 29.9.2017  08:24

Dale Cooper sa snaží ale stále sa nevie dostať do bodu návratu. A to mu pomáhajú už aj duchovia z wigwamu... Pohni sa chlape!!!

• 28.9.2017  09:57
    Ptáčátko (2016)

Krehký kraťas s dušičkou malého dieťatka ktoré objavuje neznáme zákutia nového sveta. Milé, pekné a hravé, no prakticky o ničom. Ako predkrm k celovečernému filmu však nič nepokazí.

• 27.9.2017  23:01

Hľa.... Veľmi dlhých 90 minút. Kým Curse of Chucky (2013) bola celkom slušná pocta klasiky a milo ma prekvapila. Cult of Chucky je presný opak. Prekombinovaný scenár nemal miestami hlavu ani pätu, o troška lacnejší look tomu tiež nepridával na vierohodnosti. Niekoľko slušných Chuckyho hlášok a podarené gore však nedokážu vytrhnúť tento film z dna žumpy kam sa táto horrorová séria práve dostala. Škoda Mancini, rozbehnutý si bol slušne.

• 27.9.2017  21:22
    Leatherface (2017)

Nebudem klamať: Od dvojice Bustillo-Maury som čakal niečo viac.. Neviem ale presne čo.... Na môj vkus to bolo parádne krvavé, malo to kvalitné gore scénky, úvodná scénka inšpirovaná kultovou klasikou z roku 74 potešila ale až do úvodného záveru to s Texaským masakrom nemalo mnoho spoločného, a to je škoda. Scenárista sa vybral vlastnou cestou a tá mi veru nesadla.

• 27.9.2017  21:15
    Divočina (2014)

Trocha iná (ženskejšia) verzia Into the wild. Rovnako ma to nezaujalo ani nebavilo, no treba uznať, že ide o rovnako kvalitný dobrodružný film/drámu zabalenú do životopisnej omáčky. Príbeh zachytáva istú pani ktorá si žila celkom bohémsky život (sex drogy a RnR však viete ako to chodí, hehe) Rozpadla sa jej rodina, heroín nie je žiadna sranda, a tak sa rozhodla, že si prečistí hlavu v prírode vyše 1000 km prechádzkou. Hlavná postava mi bola neuveriteľne nesympatická. Vôbec ma nezaujímalo čo sa s ňou stane, dokonca ani pri dojemných scénkach kde, verím, že, nejedna nežnejšia polovička zronila slzu.

• 27.9.2017  17:19

Pre mňa nesmierne originálny čierno-biely animovaný horror pozostávajúci zo štyroch samostatných poviedok. Ako tu poniektorý v komentároch spomínajú, nie všetky poviedky sú rovnakej kvality, no mne osobne nesadol iba príbeh japonského dievčatka. Čo mi však sadlo bol príjemný minimalistický vizuál ktorý sa hral hlavne zo zvukom. Bolo to aj vynikajúce narozprávané. Všetko toto spolu tvorilo jeden kvalitný atmosferický, no miestami obsahovo fakt chorý, horror ktorý má dokonca aj umelecký presah.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69