JohnMiller

JohnMiller

Bc. Ján Molnár

okres Komárno
I am the Lizard King I can do anything ...

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72
    • 19.10.2018  13:52
    6-Headed Shark Attack (TV film) (2018)

Ak sa nemýlim, už tretie pokračovanie série N-headed shark attack. Po 2-headed a 3-headed, tu máme rovno 6-headed žraloka, a ten je vtipnejší ako kedykoľvek predtým. Uznávam, že Asylum kúpilo asi lepšie kamery a v niektorých záberoch je vidieť, že aj efekty sú o trošičku lepšie ako to bolo v rokoch 2010 a skoršie. No vyrenderovať 6 hlavého žraloka, ktorý používa 4 hlavy ako nohy, sa akosi nepodarilo. Bolo vidieť, že software, nezvládal stanovenú "fyziku" a textúry pobehovali kde chceli. Takýchto chýb tu bolo plno. Niektoré scénky, ktoré sa "herecky" nepodarili proste autori spomalili. Slow motion to však nezachránilo. Akoby to nakrútili za tri dni a ostatné dorábali a lepili v post-produkcii. Dávam síce odpad! ale pobavilo ma to.

• 19.10.2018  13:31

Síce to začína pohľadom na plot (oplotenie) no po ňom prichádza iba čisté naturalistické zachytenie prírody, nikde pri lese. Z ponurých vyblednutých farieb je cítiť jeseň. Paul Clipson sa hrá so zoomom, no nepreháňa to, má svoj rukopis pre takíto detail, a ten mi ako divákovi celkom sedí. Ambient Hudba od Cantu-Ledesma, je, si myslím, taký štandard. Nevybočuje z obrazu ale spolu splíva.

• 18.10.2018  14:12

Paul Clipson tu zachytáva krajinu surrealistickou kamerou, ktorá má pokojný charakter. Stroboskopické onanie ani extrémne farebné zmeny v postprodukcii tu nenájdeme. A to mi prišlo po tých všetkých surrealistických experimentálnych filmoch čo som videl, celkom pozitívne. Autor pracuje iba s vlastným materiálom, ktorý na seba vrství. Celkom sa mi páčila aj autorská ambient hudba, nič prevratného na samostatné počúvanie ale k obrazu sa to náramne hodilo.

• 18.10.2018  08:33

Záverečná časť (dúfajme) neprekonáva predošlé pokračovania, no ani neklesá kvalitatívne dole (pretože už nemá kam, hehe) akurát je to celkom prehnane preplácané lacnými Asylum efektami a to už bilo do očí viac ako pri iných filmoch podobného zamerania. The Last Sharknado je poskladané z viacerých fragmentov, každá kapitola má cca 15 minút. Naši hrdinovia teraz cestujú naprieč časom aby zastavili prvé Sharknado, no to s nimi záhadne cestuje tiež. Stretnú sa s dinosaurmi, čarodejníkom Merlinom v stredoveku, Billy Kidom na divokom západe, objavia sa aj v budúcnosti a budú bojovať proti robotickým žralokom. Je to proste plné absurdností, na čo sme od tejto série zvyknutý. Akurát to už bolo neprehľadné. Potešil ma spevák Twisted Sisters Dee snider ako šerif, jeho postava bola príjemne uveriteľná a herecký výkon tu na počudovanie podával najlepšie. Čo bolo celkom smutné bola ďalšia postava z Beverly Hills 90210. Tori Spelling, Vyzerala strašne, ako by sa vyliečila zo závislosti na heroine. Takže to zhrniem, nehovorím, že najlepšie, ale minimálne obstojné zakončenie tejto najbizarnejšej filmovej série v histórií kinematografie.

• 17.10.2018  15:25

Je to síce obyčajná Americká komédia, plná fekalohumoru, ktorý nemusím rovnako ako herca menom Adam Sandler, no práve tuto bola asi správna konštelácia hviezd alebo boli bohovia priaznivý, lebo sa tvorcom podarilo nakrútiť celkom obstojný film, poskladať zaujímavú zmes hercov, aj naivný príbeh o spravodlivosti okoreniť pikantnými väzenským humorom. Musím uznať, dole klobúk. Bavilo ma to teraz rovnako ako pred desiatimi rokmi, a to sa u komédií tohoto typu nestáva.

• 17.10.2018  13:16

The Loved Ones je celkom štýlový horror ktorý sa neštíti priznať farbu aj inšpiráciu. Teen horrory 70´s, 80´s ale hlavne Texas chainsaw massacre z toho presakujú viac ako samotná krv, ktorej je tu požehnane. Gore je tu skvelé, poctivé, psychický nátlak a mučenie v rámci "nezakázeteľnosti" je úchvatné, nech sa nájde divák ktorý by hlavnú ženskú postavu a jej otca nechcel ubodať na smrť. Napínavé, miestami trocha nelogické, ale také sú už horory tohoto typu. 3.5. V rámci žánru super.

• 17.10.2018  08:51
    Tři sezóny (1999)

Päť jemne prelínajúcich sa príbehov z predmestia Vietnamu majú síce krehké jadro, ktoré je podľa mňa kriticky no esenciálne znázornenie kultúry a sociálnej štruktúry Vietnamu. Triezvy pohľad na vec mi aj tak smrdel viac Americkou produkciou ako Vietnamskou, a nie len preto, že tam hral Harvey Keitel alebo by som mal niečo proti USA. Radšej by som bol za čisto Vietnamský film aj keby nebol na tak technickej úrovni, ktorý by zachytával náladu tejto krajiny, no tak či onak išlo pekný film, plný nevyslovených poetických slov, naivnej romantiky avšak zároveň znázornenie každodenného boja o prežitie.

• 16.10.2018  15:03

Niekto sa nám tu inšpiroval Luciom Fulcim. A náhodou celkom obstojne. No rovnako ako kvalitu, tak si tvorca pobral aj neduhy. Keď sú na scéne spálené tela (duchov, zobíkov, či čo to bolo) film straší, je desivý a lakačky fungujú skvelo. No keď nastúpia pokojnejšie scénky vo vizuálnom šate 70´s rokov, nastávajú nudné momenty rovnako ako vo Fulciho omáčkach pred krvavými scénkami. No, dá sa to prežiť, takže to hodnotím celkom pozitívne 3,5.

• 16.10.2018  12:58
    Titanic - krev a ocel (TV seriál) (2012)

Videl so iba jednu celú epizódu ale môžem vám povedať na rovinu, že to je presne ten typ miniseriáu, ktorý sa hrá na tuctovú historickú drámu plnú intríg a zvratov, ktorá sa snaží zachytiť začiatok dvadsiateho storočia "najvernejšie". No nakoniec to celé pôsobí ako lacnejší TV seriál z ambíciami, ktoré sa nikdy nenaplnili. Preto ma prekvapuje celkom obstojné hodnotenie na CSFD.

• 15.10.2018  17:14

Nehovorím, že ide o dokonalý remake, ale za prepadák to rozhodne nepovažujem. Naopak ako popcornová jednohubka to bolo veľmi výdatné. Špeciálne efekty boli kvalitné, divák sa pri nich nenudil, monštrá boli hrôzostrašné a (nebudem klamať) hoci nostalgia nepustí, tieto vyzerali lepšie ako v pôvodnom filme hehehe. No príbehovo žiadna sláva ale z vypnutým mozgom je to ideálny film na večer.

• 15.10.2018  12:44

Japonská Tarantinovka. Film zo všetkými prvkami ktoré toto mnou vymyslené spojenie môže obsahovať. Ide o bizarný sled príbehov ktoré sa jemne prelínajú. Príbehy sú plné štýlových dialógov, majú obrovský počet ojedinelých a zaujímavých charakterov, zvraty kde sa divák pozastaví nad duševným zdravým tvorcov a vizuálna stránka tiež nie je na zahodenie. Jediné čo mi nesedelo bol viac menej nedokončený záver. Akoby už tvorca nevedel čo z rozohratou hrou, tak ju radšej predčasne ukončil, a mal som pocit, že to malo miestami až neobvykle zbytočne neznesiteľnú festivalovú atmosféru akoby to nakrúcal nejaký filmový študent. Nie že by mi to prekážalo vždy ale sem sa to nehodilo.

• 15.10.2018  08:00

Dlho som tento film odkladal. Teraz toho síce ľutujem ale postavu Andyho Kaufmana som predtým nejak veľkoryso nevnímal. To málo, čo som o ňom vedel ma nedokázalo presvedčiť o tom, že jeho životopisný film stál za viac ako len ksichty Jima Carreyho. No, mýlil som sa. Réžia geniálneho Miloša Formana s Carreym na vrchole, bola dokonalá zmes ktorú okorenili herci, ktorí osobne s Kaufmanom spolupracovali. Nehovorím, že všetko čo tento komik za svoj život stváral, mi bolo sympatické, no tento tragický portrét mal niečo do seba. Ide v skutku o silnú výpoveď.

• 12.10.2018  14:24
    Hotel Rwanda (2004)

Len ťažko sa mi chce veriť, že konflikt, genocída, v takom veľkom merítku sa stala len pred pár rokmi. Niečo tak strašného ale zároveň srdcervúceho nevidieť každý deň. Bezradnosť a strach cítiť v každej minúte. Pomaly naberá na váhe, zhmotňuje sa a nám to umožňuje prehĺbiť sa do seba a v duchu uznať, že sa nakoniec nemáme až tak zle a naše povrchné problémy sú len zbytočný vedľajší produkt surovej hmoty z názvom "neviem čo od dobroty".

• 12.10.2018  11:10

Na môj vkus to bolo síce príliš pomalé a celkom dlhé, no samotná ponurosť a bez cieľové "žitie" hlavnej postavy ma držala pred plátnom. Moja žena sa trocha nudila ale obidvaja sme sa zhodli na tom, že tento pohľad na vzťahy a rozklad hodnôt, funguje v spoločnosti aj dodnes, ba je to ešte horšie. Troch dynamiky a kratší strih by som bral radšej, ale bez tak ide o vynikajúci sociálno-psychologický film.

• 11.10.2018  16:28

Musím uznať, že Sicario, aj prvá aj druhá časť sú asi najlepšie akčné filmy posledných rokov. Dvojka hádam ešte o čosi lepšia. Niekomu určite prekáža, že ústredne sa príbeh točí okolo malej dcéry mafiánskeho bossa. A že sa jej podarí obmäkčiť elitného vojaka (nereálne) no keď si odmyslím tieto "potrebné" zvraty, či už ide o hereckú zostavu, akčné scénky alebo kameru, na nič lepšie za obdobie 2015-2018 si nedokážem spomenúť. Benicio Del Toro a Josh Brolin hviezdili, sú to vynikajúci herci. či už hrajú živých alebo umierajúcich. Scénka s "headshotom" ma úplne dorazila, skoro mi až vyšla slzička,hehe...

• 11.10.2018  16:18

Na moje prekvapenie, neuveriteľne vtipný, nápaditý, na dialógy rozhodne nie skúpy, film, ktorý musí klamať vekom, lebo obsahovo nezostárol. 1931 je rok ktorému ťažko verím. Tým, že pochádzam z rodiny ktorá má korene v Česku aj Maďarsku, dokážem celkom osobitne zachytiť a vcítiť sa do ich kultúr a chápať ich osobitý humor. Kým ten Český ma viac-menej....... absolútne míňa. Sú samozrejme výnimky, Burian atď, ten Maďarský je mi bližší. Prečo, to už nebudem rozoberať, no pri tejto snímke som sa zasmial pravdepodobne najviac za posledné roky. Bláznivých momentov, dialógov, scénok, vtipov (Vtipy o Mórickovi už poznali v roku 1931 ľudia!) je tu viac ako húb po daždi. Príde mi, že scenár písali týpci, niekde v krčme, kde sa inšpirovali príhodami štamgastov. Vymyslieť toľko možných variácií na tému sedliaci a stolová etika, chce ozaj kreatívnu hlavu. 4,5.

• 9.10.2018  14:24
    Zóna A - Nezmením sa (hudební videoklip) (1989)

Hrozný, amatérsky, videoklip k primitívnej hudbe, v ktorej sa nachádzajú tri vety a tri akordy... A predsa ma priťahuje. Hoci Zóna A nepatrí medzi moje top punkové zoskupenia, na niektoré skladby nedám dopustiť (s mojou punkovou kapelu Cojones hráme od Zóny skladbu MHD) a toto je jedna z nich. Koňýka tiež nemusím, ale ako interpreta ktorý sa nebál hrať v nebezpečnom období pred pádom komunistov, ho za to plne akceptujem

• 9.10.2018  12:49

Pokračovanie Kingsman si na moje prekvapenie drží nastavenú latku. Niekedy sa o ňu oprie, no je to stále zábavne. Aj keď ma prekvapuje to, že celý príbeh prekombinovali tak, že sme sa z anglického elegantného šarmu dostali až na úroveň Amerického "buranského" divokého západu, ako vizuálne, zemepisne, tak aj vtipmi. Mal som 5000 možností ako túto snímku odpísať, no ona ma bavila a držala v napätí až do konca. O máličko slabšie ako prvá časť. 3,5.

• 9.10.2018  10:54
    Titanic (1997)

Titanic som do konca nevidel asi tak 200 krát počas môjho života. Ani v detstve ani v puberte, to sa mi podarilo až teraz. Dodám k tomu asi iba toľko: nezaujalo ma to v minulosti, nezaujalo ma to teraz, no momentálne beriem do úvahy to, že ide o remeselne dokonalý film. Vyčítať mu niečo z filmárskeho umenia ako laik nemôžem, nie je čo. Čo však neznamená, ako je to v tomto prípade, že tma to musí hneď chytiť za srdce.

• 9.10.2018  09:33

Po pravde? Doctor Strange je avengoidná marvelovka, ktorá ma bavila najviac zo všetkých XY filmov, ktoré vznikli z tohoto univerza. Hero v tejto snímke má celkom zaujímavý príbeh, je vtipný, vážne motívy tiež celkom zvláda. Akcia, dramatické vsuvky tak akurát (ani veľa ani málo), herecké obsadenie vynikajúce. Vizuálna stránka a scenáristicky vydarené momenty (hranie sa s časom) to všetko zapadlo do seba natoľko, že som sa ani raz nepozrel na hodinky. A to je celkom výhra.

• 8.10.2018  11:29

Film ktorý vraj započal pád Olivera Stonea. Za seba však môžem povedať, že mi táto snímka neprišla ako nejaký ohromný prepadák. Hodnotím to rovnako teraz ako v minulosti, keďže na Alexandra Veľkého mám celkom silnú spomienku. Bol to totiž posledný film, ktorý som si požičal vo videopožičovni. Circa 2006, potom sa malá búdka s filmami zmenila na predaj lacného alkoholu a tabaku. Príbeh jedného z najväčších dobyvateľov civilizácie ma rozhodne nesklamal. Neohúril ma ako napríklad gladiátor ale tvrdiť, že táto obrovská epická životopisná výprava je nepodarok, je poriadne scestné.

• 8.10.2018  09:56
    Ohňostroj (1997)

Scenárista, režisér a herec v jednej osobe Takeši Kitano mi vždy pripadal ako tichý, uzatvorený magor. Sadista, ktorý má niekde v hĺbke duše cit, je inteligentný, vtipný, ale navonok ho príliš neprejavuje (hodnotím iba kinematografiu). Preto mi práve film HANA-BI prišiel ako jeho najosobnejšie vyjadrenie. Samozrejme som všetky jeho filmy nevidel, ale to s čím som mal tú česť, mi to nejako, bez slov, potvrdzuje. Snímka sa točí okolo detektíva, ktorému žena, umiera na rakovinu. Jeho parťák vďaka zraneniu v službe ochrnul a aby toho nebolo málo, otravuje ho ešte k tomu Yakuza. Takto sa bez emócií pretĺka životom a rozdáva krvavé rany každému, kto mu skríži cestu. Žene už nedokáže vyjadriť lásku, no snaží sa s ňou tráviť čo najviac času. Na to, že ide o rodinnú drámu sa Kitano nebojí znázorňovať násilie smrť, krv a bolesť, niekedy až zbytočne pre tento žáner. Ale aj tak je snímka na mňa pomalá, nenudil som sa, no ani ma to nepriklincovalo k stoličke, hoci myšlienky tu prezentované stoja za diskusiu. 3,5*

• 5.10.2018  15:34
    Sing Street (2016)

Hudobný štýl ktorý ústredná kapela hrala nemám moc v láske. Všeobecne hudba rokoch osemdesiatych je pre mňa tŕň v oku. Samozrejme existujú výnimky ale tento konkrétne nemusím. No tak či onak som si film s mojou polovičkou náramne užil. Je to romantické, nevinné, zábavné... Taká romanticko-gotická, cukrová vata, intelektuálna ale aj tak cukrová... hehe..

• 5.10.2018  10:29

Dych berúci zážitok. Niečo tak emocionálne silného a ťaživého som už dlhšie nevidel. Na rok 1928 priam vizionárske. Detailne zachytené ľudské emócie, ktoré pôsobili neuveriteľne reálne ma priklincovali ku kreslu. Pozrel som si to bez jedinej "cik-pauzi" a nestíhal som sa diviť ako dokázal nemí film vtesnať toľko informácií a pocitov bez slov, iba pomocou mimiky. Videl som krásnu reštaurovanú verziu z roku 2015 s parádnou komornou hudbou, ktorá epickosť ešte viac podčiarkla. To, že išlo o prepis denníka samotného súdneho procesu Johanky z Arku, vo mne vyvoláva zimomriavky, naturalisticky zachytené. Utrpenie panny Orleánskej vo mne ešte doznieva, som zvedavý dokedy.

• 4.10.2018  17:29

Tak po štyroch rokoch, odkedy som vedel o (možnej) existencii tejto snímky sa mi konečne podarilo pozrieť si ju. A to vďaka stránke Cinemageddon. Keďže legenda tvrdila, že film vyšiel iba v Španielsku na neoficiálnej VHS, a doposiaľ nebola verejne dostupná kópia, takže sa tím pádom povrávalo, že možno ani neexistuje. No nedávno sa kópia, dosť opotrebovanej pásky, objavila a nejaký José na ňu spravil anglické titulky. Film bol predabovaný do Španielčiny. Tak som bol zvedavý čo sa pod touto ultra rare nálepkou skrýva... Prvé dojmy... uspokojilo ma to. Snímka sa skladá z ústredného motívu, ktorý sa odohráva v kostole na omši. Kazateľ rozpráva o hriechoch. Tento monológ popredkávajú tri príbehy. Jeden lepší ako druhý Prvý z názvom RX zachytáva príchod nového doktora do menšieho (klasického) zapadnutého mesta. Doktor-milovník žien však čoskoro zistí, že z mestom a samotnými ľuďmi nie je niečo v poriadku, najprv ho začnú sledovať opatrne. Keď začne mať podozrenie a bude sa snažiť ujsť, mase ľudí už nič nebráni v prenasledovaní. Túto kapitolu považujem za najslabšiu hoci má neskutočne klaustrofobickú atmosféru. Druhý príbeh s názvom MOONSHINE Rozpráva o starom južanskom dedkovi. Práve vypálil čerstvú pálenku, no čoskoro zistí, že je jedovatá, a to nemyslím tak, že sa dá z nej oslepnúť. Ľudia sa menia na zombie. Pálenku by aj vylial, no čo čert nechcel, akurát ho navšívia zákazníci, partia buranov ktorý majú smäd a ponúknu starkému peniaze. Ten nezaváha a predá ju. Podarené, zábavne a na moje počudovanie to má kvalitné gore efekty. Ide o lacný low, ba až no-budget film, takže ma to milo prekvapilo. Posledná časť KING ON THE ROAD mi zase pripomína tak trocha duchárske Deathproof. Týpek, cestný pirát sa rád naťahuje z. vodičmi a vytláča ich s cesty. Robí si poctivo čiarky za každú obeť. No jedného dňa si s ním príde zajazdiť samotná smrťka s kosou. Tu ma prekvapili naháňačky s autami. Ide o lacný film, takže bolo to maximum čo mohli spraviť. Myslím si, že používali iba jednu kameru, ani mikrofón nebol nič extra, väčšina stopáže hrá iba hudba ale vôbec mi to neprekážalo. Práve hudbu by som vyzdvihol Bolo počuť, že ide o pôvodnú, nie vykradnutú. Trocha 80´s bicie, gitárky, midi klávesy. Country, blues. Počúvalo sa to dosť dobre. Moje hodnotenie je 3,5. Dosť som sa bavil.

• 4.10.2018  11:10

Nebál by som sa povedať, že by pokojne mohlo ísť o horor roka. Originálny námet, silná post-apokalyptická atmosféra, plná nepoznaného zla, Ticho ktoré naháňalo hrôzu, kvalitné herecké obsadenie. So ženou sme si snímku náramne užili. No chýbalo mi pri takomto kvalitnom filme trocha logiky,dodržiavanie fyziky a reálnosti a to hlavne pri konci. Sú to síce detaily ale v tomto som trocha perfekcionista. Tvorcovia sa asi nikdy neborili v kukurici, hahá. 3,5.

• 4.10.2018  07:55
    Zlořečení (1981)

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 37/72 ☠ Mal som možnosť vidieť UK UNCUT verziu v ktorej sa dalo vidieť, kde boli odstrihnuté cenzurované časti. Keďže sa pravdepodobne vystrihnuté scénky nezachovali na master páskach, scénky boli pridané z iných nekvalitnejších zdrojov. Ale takto som si aspoň dokázal predstaviť ako po urezaní niektorých , hlavne morbídnych, kúskov, pôvodný strih vyzeral. Popravde, dobrý nebol, táto verzia ma miestami aspoň trocha bavila, aj keď mám isté výhrady. Vyše hodina stopáže pôsobí mdlo, nudí, a až na pár vydarených gore momentov, vás hlavná postava iba irituje. Ide o to, že šikanovaná hlavná úloha dostáva počas celej snímky na frak od tyranov a nakoniec, hoci sa pomstí, nie je výsledný masaker dostatočne satisfakčný. Avšak keď pominiem toto, gore sa tu nachádza habadej a je kvalitný, masaker v ktorom vraždia ošípane je tiež podarený. Záverečná polhodina je na béčkový horor parádna, a tlačí na vyššie hodnotenie, no tá omáčka okolo toho ma nepustí. "Mimovládka" Video nasty túto snímku zakázala (podľa mňa na 99%) kvôli propagovaní satanizmu a rituálov. Je to takmer isté. Chlapec požiada satana o pomoc, pretože ho v škole šikanujú, a on pomôže.... To je škandál, zakázať!!! hehehe...

• 3.10.2018  10:23
    Pomsta (2017)

Dá sa z prehnitého hororového subžánru Rape and revenge nakrútiť umelecký film plný art-housu? dve tak odlišné filmové platformy ktoré sa míňajú na kilometre. A predsa, podarilo sa. Najprv som mal z toho zmiešané pocity. Nevedel som čo týmto celým chcel autor povedať. Najprv to vyzeralo na klasický béčkový námet, hoci s podarenou kamerou, potom som čakal krvák čo ma totálne zhnusí, no a nakoniec z toho bol, drogami poháňaný surrealistický bizár ktorý až do konca prekvapoval. Na plný počet to síce nemalo ale aj tak to bola paráda jeden z najlepších hororov roka.

• 3.10.2018  09:55

Nebudem klamať. Nie ie je to moja moju šálku kávy. Nerušená pokojná kamera, skvelý mladý Brad Pitt, obstojný príbeh ktorí (u nás) pred obrazovkou združil rodinu, no mňa sa tento film nedotkol. Dal som tomu šancu ale iba to prefrčalo okolo mňa. Redfordov režisérsky rukopis, hoci nie je nejako extra statický, ma nudil, takže nikomu neberiem vyššie hodnotenie, má to svoje čaro.

• 2.10.2018  11:01
    Lidice (2011)

Na naše počiny nadpriemerný film (hoci latka nie je nastavená vysoko, v podstate kritik by v roku 2011 povedal, žiadna ani nie je, čo sa už myslím zmenilo) ktorý zachytáva tragický incident a jeden z najznámejších reťazových reakcií Nacistického Nemecka za druhej svetovej vojny. Za útok na Heydricha sa Nacisti, symbolicky , pomstili rebelom tým, že vyhladili jednu celú obec.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72