JohnMiller

JohnMiller

Bc. Ján Molnár

okres Komárno
I am the Lizard King I can do anything ...

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 15.7.2018  06:57

"Horkokrvná" Talianska rodina, cestoviny, malebné staré mestečko, je to tak Taliansky film ako len Taliansky film môže byť, hehe. Obsahovo aj vizuálne som v skoro každom zábere cítil Paola Sorrentina (a nebudem klamať, toho mám celkom rád). Celkom pozitívne som prijal to, že takúto náročnú tému ako je "Priznanie sa svojej konzervatívnej rodine k inej sexuálnej orientácií", tvorcovia tak trocha odľahčili a dramatické momenty, ktorých tu zopár bolo,až tak netrhali srdce a divák sa mohol aj pousmiať a povedať si, že k reálnej situácií to nemá ďaleko. Pre mňa to bol rodinný film pre trocha starších členov rodiny.

• 26.12.2017  13:26

Možno si to odo mňa tak vysoké hodnotenie nezaslúži ale čert to ber... Ide o neskutočne dobre zachytenú rodinnú drámu ktorá do hĺbky skúma rodinné interakcie medzi deťmi a nie až tak starostlivými rodičmi-squatermi. detstvo a dospelosť sa prelína v dvoch dejoch a zachytáva život v neľahkých podmienkach. Je jasné, že celá rodina je jeden veľký prípad pre sociálku, sám som poznal (teda ešte poznám) rovnaké prípady, takže vám môžem odprisahať, že ide o silne dôveryhodný a osobný zážitok. Hoci postava otca bola podľa mňa tak trocha nafúknutá (príliš veľa mysteriózna na jedného alkáča) aj tak ide o vynikajúci a silný film. Jeden z najlepších roku 2017.

• 26.12.2017  13:17

Niektoré miesta (teda iba koniec) bol trocha originálny. Nejaké pokračovanie po záchrane je aspoň u mňa raritou, ale to ostatné sme už videli v rôznych variantoch. Nie až tak uveriteľná zima ktorú hlavné postavy prežívali a survival prvky ako z lacného TV mi tiež nedodali pocit príjemného filmového zážitku. Nehovorím, že je to katastrofa, remeselne to je bezchybné avšak prázdne. A teda jedno pozretie a stačí. Takých filmov sme videli a ešte uvidíme veľa.

• 26.12.2017  13:05

Vianočná klasika z ktorej sa mi nezdvíha žalúdok hoci sa to opakuje každý rok a hral tu prezdent Donald Trump. Ide o úctyhodné pokračovanie, ktoré dosahuje kvality prvej kultovej časti. Tie ostatné pokračovania sú už iba nekultúrne znásilnenia. Príbeh už nebol taký úderný a vo svojej jednoduchej podstate geniálny ale herecké obsadenie to zachraňuje.

• 26.12.2017  11:50
    To (2017)

Aké nečakané prekvapenie. Stephen King je jeden z mojich najobľúbenejších spisovateľov, a cez neho som sa dostal k väčšine horrorovej literatúry, a pobvedzme si úprimne, on mi v puberte formoval vkus na literatúru. K IT som sa tiež dostal ale to som mal 12 rokov a bolo to na mňa náročné čítanie. Po 200 stránkach som to odložil a už sa k tomu nevrátil (knihu zatiaľ nevlastním) Pred pár rokmi som sa dostal aj k filmu z rolu 1990, ale po pár minútach som to radšej zastavil, nechcel som si pokaziť zážitok z knihy keby som sa k tomu náhodou vrátil v budúcnosti. No a v budúcnosti si na mňa počkala táto parádna "podívaná". Nebojím sa povedať, že ide o Horror roka. Detské postavy boli skvelo zahraté, malo to trocha nádych Stranger Things čo nebolo podľa mňa vôbec na škodu. Snímka bola strašidelná aj bez trápnych sekundových lakačiek. Mala troška gore ale nič strašného. Najdôležitejšie je však to, že to malo Kingovskú atmosféru. Bol to zážitok, odporúčam to každému horrorovému fanúšikovi. Takto má vyzerať kvalitný horror.

• 26.12.2017  11:25

Daniel Radcliffe nie je pre mňa už dávnejšie iba prefláknutý Harry Potter. Neviem či sa v celej spoločnosti zbaví tejto nálepky, taký Macaulay Culkin to nikdy nedokázal, navždy zostal Kevinom, ale v mojom prípade sa mu to podarilo. Je to vynikajúci herec a Jungle je ďalšia snímka v ktorej to dokazuje. Skutočný príbeh zachytáva skupinku cestovateľov ktorí prechádzajú hustým Amazonským pralesom. Traja priatelia sa kvôli zdravotnému stavu jedného z nich rozdelia aby tak skoršie došli k civilizácií. Po rozdelení sa Daniel Radcliffe, ocitá sám v džungli, prevrátil sa mu čln, a kedže nedal zo začiatku na rady sprievodcu (nech sa drží za každú cenu pri rieke) Stratí sa a už iba blúdi v snahe nájsť cestu von. Skutočné príbehy moc nemusím, po väčšine sú predsa nafúknuté. Ale mám taký dojem, že útrapy ktoré prežívala hlavná postava boli celkom realistické. A keďže boli aj slušne zahrané bol to podarený audiovizuálny zážitok.

• 26.12.2017  10:54

The Revenant je snímka ktorá krásne zachytáva prierez medzi klasickým komerčným blockbusterom a umelecky hodnotným dielom. Môže za to hlavne Lubezkiho kamera ale aj tak. Je to môj najobľúbenejší film roku 2015, videl som to v kine, na notebooku aj na novo nainštalovanom domácom projektore, no a názor som nezmenil. Leonardo DiCaprio tu zo seba vydáva maximum. Čítam mnoho komentárov, že Tom Hardy to zahral lepšie a bla bla bla. Viac-menej tam ide o charakterové črty postáv a nemyslím si, že by hocikto dokázal vydať takýto výkon v takomto prostredí ako konečne oscaorvý DiCaprio. Nehovorím, že z toho srší realizmus (toto by neprežil ani Bear Grills) ale čo sa týka pôžitku z filmu, viac som nepotreboval. Užil som si to ja aj moja (zatiaľ) snúbenica a nič nás tu nerušilo. Ja mám viac umeleckejšie veci, moja polovička zase ľahšie a predsa sme sa obidvaja bavili. To je sila tejto snímky.

• 23.12.2017  21:35
    Dunkerk (2017)

Nadšenie aké som od Nolana čakal neprišlo. Avšak nebolo to ani sklamanie čo som pociťoval. Bolo to skôr normálne nakŕmenie priemerným filmom. Nasýtilo ale nič extra. Aj keď samozrejme nejde o priemer ako taký, nedokázal som sa sústrediť 100% na dej ani úskalia hlavných postáv. Príbehy chaoticky rozkúskované v čase a priestore mali v tomto prípade skôr negatívny účinok a vždy som musel chvíľku tápať, kde a s ktorou postavou sa nachádzam v deji. Pre zaujímavo postrihané filmy mám slabosť ale tuto to tvorcovia prestrelili a neverím, že si to niekto užíval a chválil ako to je celé nezrozumiteľné. Málo efektov, silná atmosféra, živá 70mm kamera a zopár, ale o to úchvatnejších, bojových scénok bolo geniálnych, ale ako celok nemá Dunkirk šancu čeliť tým najznámejším klasickým vojnovým filmom. Taký Hacksaw Ridge z minulého roku bol pre mňa oveľa väčší zážitok. Škoda, herecké obsadenie bolo výborné, celé to originálnosťou, hoci išlo o skutočný príbeh, sršalo.

• 16.12.2017  13:50

Mňa ako fanúšika pôvodnej Planéty Opíc (1968) priveľmi nenadchli nové diely-remaky, . Nehovorím, že to bola katastrofa, dokonca ani na Burtonovu, toľko krát okydanú, verziu, nejako nefrflem. Akurát mi tam chýbala taká tá nezameniteľná post-apokalyptická, pochmúrna atmosféra. Ktorú síce nemá ani táto posledná časť, ale narozdiel od ostatných srší originalitou a odvahou ísť úplne inou cestou ako všetky ostatné časti. Prvých 30 minút som sa na to díval a nedokázal pochopiť na čo to vlastne kukám. Išlo v podstate o western v ktorom sa náčelník opíc vydáva za pomstou keďže mu zloduch zabil ženu a dieťa. Pohľady do očí, hudba malo to šmrnc spaghetty westernu, a to rozhodne nebolo posledné v čom ma to až do konca prekvapovalo. Po 30 minútach som tomu prišiel na chuť a užíval si to. Mal som pocit akoby bol na post režiséra dosadený Tarantino a tému Planéty Opíc si proste upravil tak aby mu sedela. Nečakane zaujímavý počin.

• 18.11.2017  19:41

Po takmer pätnástich rokoch som si Double Impact zopakoval, náhoda vďaka TV. Ako chlapec som žasol nad tým, ako dokázali tvorcovia do jedného obrazu nakopírovať Van Damma, keďže bolo očividné, že nejde o dvojníka. Teraz som sa nad tým akurát tak pousmial. Všetky tie prelepené scénky a ukrývanie dvojníka ktorému bolo vidieť iba chrbát a hlavu zozadu, mi teraz bili do očí. Dobre, že som z nich nemal monokel. No, ide stále o poctivé early 90´s akčné béčko, ktoré je svojim spôsobom zábavné. Van Damme je vo svojej forme, záporák ozrutný Bolo Yeung tiež "válí" nič viac ani netreba.

• 17.11.2017  14:00
    Přízrak (2017)

prvá polovica tejto minimalistickej artovej snímky ma viac-menej nebavila. Statická kamera a dej bez dynamiky, ktorý je v týchto cinefilných filmoch bežnou súčasťou, ma nezaujal. A tak som to zastavil a vrátil sa k tomu asi po týždni. To čo však nastalo potom ma milo ale zároveň aj nemilo prekvapilo. Snímka frustrovala svojou nihilistickou tvárou a opakovala dookola, že na ničom nezáleží kedže všetci zomrieme a zabudne sa na nás. Duch mŕtveho skladateľa toto všetko prežíval a mi sa s ním utápame v depresiách s myšienkou, že "aj nás to čaká". Herecké esá Casey Affleck a Rooney Mara zahrali skvelo. Pôvodne som chcel dať 3* ale po pozretí som o snímke až príliš často uvažoval.... To sa často nestáva.

• 17.11.2017  13:43
    Konec (1992)

Tvorca sa so starou kamerou vydal na výlet vlakom a nahrával cestujúcich. Nič viac nič menej, hoci to má svoje čaro nemá to nijakú hodnotu iba sa zachytávajú na film ľudia ktorí sa chcú dostať z bodu A do bodu B. niektorý si ho počas nakrúcania všimli, nič iného nestojí za zmienku.

• 5.11.2017  09:42
    Popelka naruby (TV film) (2014)

Priznávam sa, nevidel som to dokonca. Stačila mi približne jedna tretina na to aby ma to vyštvalo z obývačky rovno do postele a tak mi to pokazilo večer. Nestačí, že to doslova znásilnilo príbeh popolušky ale s postavami ako slizkým Christopherom Russelom to zničilo aj tú nebadateľnú časť žánru. Nazvať toto romantickým filmom je trocha odvážne. Ale hovorím, nevydržal som dokonca takže možno tá prvá hodina bola iba sarkazmus a dokonca z toho tvorcovia vytvorili geniálny skvost.... Hehe, možno.

• 3.11.2017  17:07

Návrat minuloročného seriálového prekvapenia sa niesol v rovnakom duchu ako prvá séria. Kvalita vizuálnej stránky ktorá si berie to najlepšie s osemdesiatych rokov (a verte, že s tých čias toho toľko dobrého pre mňa nevzniklo) je hádam ešte lepšia. Išlo o prvú časť, takže čakať niečo dych vyrážajúceho samozrejme netreba ale komu sa páčila minulá séria, nebude určite sklamaný.

• 1.11.2017  17:53
    matka! (2017)

Darren Aronofsky sa vrátil akoby retrospektívne na svoje psychoidné začiatky a naservíroval nám, zo začiatku pokojnú konfrontačnú, vzťahovo ladenú drámu, ktorá vyvrcholila akoby simuláciou ľudí správajúcich sa v rôznych početných skupinách ktoré zachytávajú bez cenzúry davovú psychózu a náboženský fanatizmus. Bizarné na tom bolo hlavne to, že to bolo pojaté ako náboženské podobenstvo a tým pádom tam bolo viac biblického materiálu ako v Aronofského predošlom filme Noe (2014) Tento môj sociologickejší pohľad síce mnoho tunajších komentárov vyvrátilo, keďže mal Aronofsky iný zámer, bez tak, nejde ani o to ako presne to pán režisér videl, skôr ide o to aby sme mi pred pozretím nič nevideli, ide o snímku pri ktorej som rád, že som nevidel ani jednu ukážku, ani jeden záber, dokonca pár hodín pred premietaním som nevedel o jeho existencii. Pretože snímka začína smrteľne vážne, prichádza ako komorná dráma, postupne sa na ňu nabaluje materiál ale má to stále svoju "reálnu" štruktúru.... Až ničoho nič "BÁAAAM" surrealistická atómová bomba, nestihol som sa čudovať a ani sledovať reakcie ľudí v kine ktorý boli buď neskutočne prekvapený alebo zhrozený. Dole klobúkom zaujímavý počin.

• 30.10.2017  09:08

2,5* Už to bude skoro 10 rokov čo som videl prvé dve časti Jeepers Creepers takže nemám ich tak čerstvo v pamäti ale rozhodne si ich pamätám natoľko aby som ich dokázal s týmto pokračovaním porovnať, a výsledok- sú lepšie. Priznám sa, že som nečakal nič extra a preto som si to svojim spôsobom užil. So scenárom ako takým som nemal problém. Príbeh mi sadol, celé to má nádych poctivého pokračovania akoby to natočili v roku 2003 napríklad, vraždy sú mäsité, Creeper takmer nesmrteľný opradený mysterióznom. V pokračovaní kultovky s pôvodným tvorcom sa našťastie neexperimentovalo a tak dostali diváci takmer to čo chceli. No najväčším problém ktorý výsledne skreslil moje hodnotenie, a určite vadil aj iným, boli KATASTROFÁLNE EFEKTY!!!!! Tie boli tak zlé, akoby na nich pracovali mastri od SYFY. Ja sám by som dokázal navrhnúť realistickejší dym v After Effects. Bordová digitálna krv, nerealistické tiene a výbuchy ma miestami vytáčali. Katastrofálne boli aj niektoré chovania postáv. To sa dalo ťažko stráviť. Po pozretí som mal pocit akoby SYFY odkúpili scenár, buchli sa po vačku a natočili solídnejší film ale stále sa nedokázali zbaviť toho céčkového feelingu. Nie je to vyslovene zlé ale tie spomínané vady krásy mi prekážali až až.

• 25.10.2017  09:38

Ide o klasickú 90´s komédiu s vizuálnou stránkou, soundtrackom a hercami na aké sme z tohoto obdobia zvyknutý. Bill Murray a Andie MacDowell sú šablónovitým príkladom. Akurát má Groundhog Day zaujímavý a originálny scenár ktorý zachytáva egoistického moderátora počasia ktorému sa počas jedenej reportáže stane nečakaná vec. Nejako sa zasekol v časovej slučke a dookola a dookola sa mu opakuje ten istý deň. Je to celkom zábavné, a diváka nenudia žiadne momenty avšak mňa tak trocha sklamal happyendovský naivný záver... Ale to patrí k takýmto filmom, takže ide iba o môj problém ináč ok.

• 25.10.2017  07:18

Atmosféru to malo hustejšiu ako mnoho iných post-apokalyptických filmov. Tých zopár postáv čo tam bolo malo slušne napísané dialógy a celé to bolo celkom uveriteľné .... Ale vo svojej podstate celkovo nič na ktoré sme videli viac než tucet alternatív. It Comes at Night neprišlo z ničím novým a z toho starého ešte aj okresalo. Nehovorím, zlé to nebolo ale znova by som si to nepozrel.

• 25.10.2017  07:00
    Vyšší moc (2014)

Parádna zápletka sľubovala ťažkú psychologickú drámu, no nakoniec z toho bola iba filozofická paradigma v ktorej sa v konverzáciách rozoberalo prečo hlava rodiny reagovala na blížiace sa nebezpečenstvo tak ako reagovala. Či to, čo otec spravil bola hrozná sebecká a zbabelá vec alebo či matka nereagovala precitlivene a nezveličovala danú situáciu. V podstate silne realistické zobrazenie so mnou však nejako nepohlo, neviem, čakal som niečo iné, tak trocha.

• 24.10.2017  14:52

Geraldovu hru som doteraz nečítal, hoci mám Kinga načítaného pomerne slušne (30 kníh cca). Po nie príliš oslnivých recenziách sa mi do toho popravde ani nechcelo. No teraz po pozretí som rád, že som zmenil názor. King má veľmi silnú a pôsobivú atmosféru vo svojich knihách, jeho rukopis mi tak sedí, že zopár knižiek, ktoré s mi až tak nepáčili som dočítal iba kvôli tomu. Túto atmosféru je možné pretaviť do filmovej adaptácie ale zatiaľ sa to podarilo máloktorému filmu.. (Stand by me, Green Mile, Dolores Claiborne) no a táto snímka to pretavila tiež. Prislúcha k nemu horrorový dej hoci iba jednou živou postavou, boj o holý život v situácií ktorá by sa mohla pokojne stať a je to celé okorenené Kingovským mysterióznom. Príjemné prekvapenie.

• 24.10.2017  11:10

óch, tak toto je jeden z najlepších samurajských anime filmov aké boli kedy ,podľa môjho vkusu, natočené. Má to presne všetky prvky ktoré by som rád v takýchto fantasy epických anime z Japonskej kultúry rád videl. Zaujímavé a silné charaktery, mocné monštrá a protivníci, intrigy, láska, zrada, veľa súbojov ešte viac krvi a málo omáčky okolo toho. Ninja Scroll má toto všetko, takže pokiaľ máte tieto prvky radi ale nie ste do Japonskej či anime kultúry fanatik ako ja a nechce sa vám prehrabávať hodinami a hodinami filmov, tak určite siahnite po tejto snímke.

• 20.10.2017  16:46

Vyhýbal som sa tejto snímke od vzniku... skoro 4 roky. Tupým Hollywoodskym komédiám sa rád vyhýbam. No musím uznať, že sa z vyslovenej hlúposti stala celkom pozerateľná komédia v ktorej sa hláškovalo od začiatku až do konca. Aj fekálny humor ma bavil spolu z dvomi hlavnými hrdinami ... Jonah Hill a Channing Tatum,ktorých neuznávam vôbec.

• 20.10.2017  16:42
    Kickboxer (1989)

Bez pochýb jeden z najlepších filmov Jean-Claude Van Damma. Ústredný motív pomsty a niektoré scénky sú takmer nezabudnuteľné ale väčšina je dosť riedka omáčka. Ide síce o béčko ako remeň so všetkými "zlými prvkami" 80´s rokov ale status kultový mu odobrať nemôžeme. Kickboxer má ten klasický štandard bojových filmov o pomste. Týpek sa chce pomstiť druhému za to, že mu zabil člena rodiny a tak vyhľadá majstra ktorý z neho za pár dní vytesá terminátora. Nechýba bolestivý tréning avšak oproti ostatným, kedy je práve táto časť naj zábavnejšia, tu ma dosť nudila.

• 16.10.2017  08:50

Áno, áno, priznávam sa.. Videl som to celé bože.. Niečo tak otrasného, teplo sladkého, tak milého až zvráteného som v živote nevidel. Moja 4 ročná neter je do toho úplne zbláznená, a ja ju chápem, nie je to určené pre mňa ale pre ňu, Ale už by ma s tým mohla prestať týrať. Príbeh absolútne o ničom, postavičky sa predbiehajú kto bude sladší až lepkavejší, hudba hoci orchestrálna takisto o ničom a lacnú animáciu ani netreba spomínať.

• 16.10.2017  08:40
    Dvojčata (1988)

Arnold Schwarzenegger a komédie? Nie, bože väčšie utrpenie ako jeho vymletý úsmev v komédiách len ťažko hľadať. Avšak keď z neho dokáže vyťažiť iný herec ako v tomto prípade Danny DeVito, nie je to na zahodenie. V príbehu viac menej o ničom sa hláškovalo viac než len slušne. Pozeral som to naposledy s viacerými ľuďmi a nasmiali sme sa celkom obstojne. A o tom komédia je takže, do odpadu, hoci by som to rád poslal, to nemôžem dať.

• 16.10.2017  08:34

Bran sa vrátil domov, Do Kingslandingu sa vrátil Euron aj z pre-živšou Greyjoyovkou a Dornskými beštiami ktorím sa ich vlastná pomsta nad dcérou Cersei tentoraz vráti aj s úrokmi, ako inak karma. V tejto epizóde sa pohlo veľa vecí a stretlo veľa postáva ale najviac ma na tom bavilo stretnutie Daenerys a Jona Snowa. Dračia kráľovná od neho žiada poslušnosť a ohnuté koleno, on to však svojim dôvtipom neustále odmieta.

• 16.10.2017  08:22

Neprišlo mi to lepšie ako prvá časť z roku 1982, ale môžem potvrdiť, že je to "good enough". Denis Villeneuve ma z jeho novými počinmi (od roku 2010) ešte ani raz nesklamal. Tak ako tie ostatné aj tento v sebe skrýva neskutočnú silu originality, hoci ide o knižnú predlohu a z atmosféry je cítiť filmovú predlhou, predsa nejde o klasický archetyp dvojky ktorá sa priživuje na prvej slávnejšej časti (česť výnimkám). Scenár vymakaný, bez komerčných omáčok. Šmrnc artom ma tiež zaujal, hoci verím, že pre niekoho to mohlo byť práve kvôli tomuto zdĺhavejšie, 160 minút nie je najmenej keď je snímka plná statických-antiestetických záberov, myslím si aj tak, že to tvorcovia zvládli na jednotku. Čo sa týka deja, prišlo mi, že odhaľovanie skutočnosti a zápletky boli niekedy, na môj vkus, až príliš priamočiare, no výsledný efekt grand finále to neskazilo, priamočire neznamená tupé. Denis Villeneuve nám minulí rok ukázal ako má vyzerať mimozemské sci-fi.. Tento rok nám predviedol cyber-punk zo všetkým čo k tomu patrí. . .

• 30.9.2017  08:41
    Baby Driver (2017)

OSCARA ZA STRIH ZVUKU. Troška Reservoir dogs troška Kuriéra ale aj tak snímka s vlastným akčným štýlom ktorý by sa stal bezpodmienečne kultovým v 90´s rokoch. Dneska to už však moc nefrčí, takže tu máme iba veľmi slušný adrenalínový zážitok plný zapamätateľných charakterov, neskutočne kvalitných skladieb popri poctivým automobilovým naháňačkám (Za tento výber by sa ani Tarantino nemusel hanbiť) slušným hláškam a do veľkej časti dej bez šablóny. Takmer zo všetkým som bol spokojný... Dal by som aj 5* ale záver ma celkom sklamal. Zbytočne sa tvorcovia pokúšali pretlačiť dramatické a emotívne prvky na povrch a akoby a snažili spraviť z tohoto bláznovstva krvilačný thriller... To sa im však nepodarilo ale aj tak je to zatiaľ najlepší komerčný film za rok 2017

• 30.9.2017  08:22
    Mimi šéf (2017)

Mnoho detí bude pravdepodobne frustrovaných a nebudú už vôbec tušiť odkiaľ sa tie deti vlastne berú. Ale táto citlivá téma bola autormi zvládnutá celkom dobre. Pomerne ucelený príbeh zabodáva do spoločenských problémov moderného sveta, predstavte si nízku pôrodnosť, a ja sa nestačím diviť ako to všetko dokázali zakamuflovať do animáku pre najmenších. Ináč ide o klasický "kino biják" deti sa radujú z postavičiek a pre dospelých sa v ňom skrývajú vtipy ktoré pochopia iba oni.

• 30.9.2017  08:13
    Dot (TV seriál) (2016)

Čo ja viem... Animák pre deti od 4+ by nemusel obsahovať také množstvo výpočtovej elektroniky. Patrí to k dnešnej dobe, ok. Ale malým deťom bohate stačí bombardovanie okolitého sveta.i.. Nie to ešte v rozprávkach.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69