• Krátkometrážní

Můj otec je šílenec (2012)

Videl som to z dvomi kamarátmi v podnapitom stave (2 fľašky jeagera, rum a whiskey) a vtedy ma to strašne bavilo. Adam Sandler je herec ktorého nemusím ale tu mi jeho buranský humor celkom sadol.

Mr. Robot - d2.7_init_5.fve (2016) (epizoda)

Dej ktorý sa točí okolo Angely ma vôbec nebaví, nebavil a už ani nezaujíma. Zato sme sa v tejto časti dozvedeli, ako prebiehalo zatknutie Elliota a nasledované odňatie slobody. Otvára komnatu tých schizofrenických častí ktoré ma tak najviac bavili.

Dobré ráno (2014) (pořad) odpad!

Ako inak. Jojka sa opäť skúsila zviesť na vlne slávy Markýzy, okopírovala ich rannú šou a ako obvykle to po kratučkej chvílke skrachovalo. Dokonca si požičali aj markýzáckeho člena Pavla Bruchalu.. Gratulujem, tlieskam, skvelý výber.

Kirišima, bukacu jamerutte jo (2012)

Mám z tohoto presne rovnaké pocity ako zo snímky Two Thirty 7 . Kamera skvelá, komorná atmosféra tiež neuškodila ale všetko je zbytočné keďže sa zobrazuje iba nič nehovoriaci rutinný život Japonských stredoškolákov. Zábery z rôznych uhlov pohľadu v ten istý čas boli skvelé, akoby zachytávali rozpoltenú osobnosť režiséra. Avšak zábery neboli tak umelecké aby som sa vyžíval v ich zachytení. Čo už. Netvrdím, že je to úplná nuda ale čakal som trocha viac. Za najlepší záber považujem určite koniec v ktorom amatérsky kameraman/študent zachytáva bitku medzi jeho hercami a týmom volejbalistov. Ten moment keď si predstavuje ako natáča skutočný zombie film zo všetkými gore alá George Romero sa podaril. Ináč až do konca nič. Posledný klinec do rakvy mi udelil výrok postavy Kirišimu ktorého ani raz neuvidíme.. Výrok znel nejako tak, že tvrdil nech študenti nežijú mimoškolskými aktivitami ale nech prežívajú vlastné životy. Umreli by nudou.

Šmoulové 2 (2013)

Šmolkovia to je pre mňa neodmysliteľne jeden veľký kult detstva. Celovečerným animovaným filmom som sa zámerne vyhýbal ale nakoniec i ma aj tak dobehli. Z atmosféry pôvodného seriálu sa na toto nenalepilo zhola nič. Čo ma strašne mrzí. Pre deti samozrejme pekná rozprávka ale pre nás spomínajúcich bieda.

Mladý papež - Epizoda 8 (2016) (epizoda)

Slušná epizóda.. Jeden z mála seriálov ktorý nemá slabú časť. No čakal som, že sexuálne deviácie o ktorých bola táto časť budú také troška viac kontroverznejšie ako som si pri mladom pápežovi zvykol. Dej v Afrike zo zvrhlou matkou Antóniou mohol byť rozvinutejší aj do dvoch častí by som to dal. Nevadí, to čo si zaslúžila dostala a pred nami sú už iba posledné 2 epizódy.

Básník smutných tónů (2015)

Neviem prečo ale mám slabosť pre životopisné filmy o muzikantoch na drogách. Sám som muzikant takže sa cítim ako ryba vo vode (bez drog hehe). Cheta Parkera som poznal iba stroho (pár pesničiek) o jeho živote som nevedel zhola nič. Takže ma prekvapilo, že som netušil o jeho zranení ktoré mu takmer znemožnilo hrať. No, byť jeden z najznámejších jazzových trúbkarov na svete a prísť o všetky zuby určite nie je nič príjemné. Ja by som sa zbláznil keby polámali všetky prsty. Droga je svinstvo, ničí životy ale hudbe očividne neškodí, niekedy mám pocit, že práve opak je pravdou. Snímka, herci, hudba je geniálna.. Páčilo sa mi to viac ako životopisná film o Birdovy Parkerovy z roku 1988. A to je už čo povedať keďže to režíroval samotný Clint Eastwood.

Požáry (2010)

Presne takéto filmy sú pre mňa audiovizuálne zážitky. Nádherná zmyselná kamera. Silný príbeh ktorý pomaličky ale isto otvára svoje tajomné komnaty, nachádzajú sa tam emocionálne veľmi silné zábery ktoré nie sú nejaké samoúčelné. Krásny príbeh ktorý zachytáva závet jednej ženy zo stredného východu v ktorom sa dožaduje aby jej deti (dvojčatá) vypátrali ich ďalšieho súrodenca ma chytil za srdce. Dvojča Jeanne sa vydá ako prvá na blízky východ a iba s nepatrnými informáciami začne vehementne pátrať. Súmerne sa odkrýva jej pátranie aj zábery z putovania jej matky pri začiatkoch konfliktu medzi moslimami a kresťanmi v 70´s rokoch. Scenár je v skutku vybrúsený do každého detailu a záverečná pointa nečakaná a silná. Toto treba vidieť.

Zapomenutý ostrov (2008) odpad!

Príšerné, otravné ale musel som vydržať do konca. Keďže som to kukal z deťmi. Herecké obsadenie celkom fajn ale keď už nakrúcajú za zeleným plátnom, tak to mohli osvetliť lepšie aby to aspoň tak veľmi nebilo do očí.

Plán 9 (1959)

Cez Vianoce 2016 som mal možnosť videl farebnú verziu v Tv. FilmBox či FilmPlus, neviem presne ktorá stanica. Sedel som pred telkou doma u frajerky, prepínam kanáli hore-dole a zrazu som objavil Plán 9.. Tak som sa spýtal frajerky či by jej nevadilo pozrieť si so mnou pravdepodobne najhorší film v dejinách kinematografie. Odpovedala, že pokojne. A keďže dej aj okolnosti natáčania som poznal z Burtonového filmu Ed Wood, Tak som jej celý čas iba vysvetľoval a komentoval, čo sa jej ako inak nepáčilo. Snímka je naozaj zlá, legendy neklamali. Herecké výkony, najpodradnejší strih, kostýmy, všetko je tak neuveriteľne zlé...... Ale to ako každé sci-fi 50 rokov. Ale rozhodne pobavilo. Preto 2*.