On je žena! (2005) (seriál)

Zbytečný seriál, jehož znělka je sama o sobě daleko populárnější. Myslím si, že i zhlédnutí jednoho dílu, sledování ukázek a tu a tam i přímo nějaké té scény mě opravňují k tomu, abych tuto koninu ohodnotil. Na mě to opravdu působilo trapně, technická stránka je velmi slabá. No a když nikdo nepozná, že za moderátorským stolem sedí žena, to už je opravdu moc. (351.)

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Kdyby tvůrci nepokračovali s trestuhodnou samozřejmostí v natáčení dalších řad, možná bych ty dvě hvězdičky udělil. Ale takhle opravdu ne. Mimochodem jsem v seriálu zaregistroval ty nejhorší postsynchrony, jaké jsem kdy viděl a slyšel. A z bahna tenhle seriál nevytahují ani hvězdy jako Jiřina Jirásková nebo Petr Nárožný. (350.)

Blade Runner (1982)

Jako pro příznivce řeckého skladatele Vangelise je pro mě zhlédnutí BLADE RUNNERA povinností, ale dostal jsem se k němu až po čtyřech letech. Vizuálně a zvukově velmi propracované (úžasná hra světel, kdy Zhora proráží skleněné tabule), očekával jsem však trošku silnější příběh a víc filozofie. Skvělý výkon Rutgera Hauera jako Roye Battyho, replikanta, který spáchal ten nejhorší zločin - chtěl žít. Ve výsledku jsem spokojen, časem možná i zvýším hodnocení. "Škoda, že ona nebude žít! Ale kdo vlastně žije?!" (349.)

Místo v životě (2006) (seriál)

Po sympatické první sérii, na kterou se TV Nova snaží jakoby zapomenout, neb ji vysílala ČT, se jedná o velké zhoršení. Když jsem viděl tu epileptickou kameru, tak jsem si nebyl jistý, zda si tvůrci nedělají legraci. V novějších dílech už kamera tolik nelítá. Obsah jsem kvůli té kameře ani neměl náladu sledovat, ale jistě nebudu daleko od pravdy, když na základě zhlédnutí několika scén řeknu, že se seriál nese svým dějem na vlně RŮŽOVKY a ULICE, což rozhodně není pozitivum. (348.)

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Viděl bych to na BEVERLY HILLS v bledě modrém. Vždycky jsem chtěl řešit takové problémy jako Dósn. (347.)

Dva výtečníci (1977)

Jedna z těch komedií, v níž jsou všechny ty hlášky a humorné situace vtipné i po letech. Příběhově to skřípe, ale za ty chvíle, které jsme u toho v dětství strávili při návštěvách babičky a dědy, nemůžu hodnotit níž. (346.)

Dvojníci (1984)

Na osmdesátkové filmy s Budem Spenecerem a Terencem Hillem se podívám vždycky rád, i když to není kdovíjak sofistikovaná filmařina. V Dvojnících hrají oba svůj standard, k tomu se navíc představují i jako změkčilí aristokraté, což vytváří příjemně humorný kontrast. No a sympatické rvačky, bez těch by to snad ani nešlo. Film má bohužel příšerný dabing, ve kterém se na vedlejších postavách střídají asi čtyři dabéři, ale to k Dvojníkům už tak nějak patří. „Jsem Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo.“ (345.)

Vetřelec ³ (1992)

Ten Vetřelec se dostane snad všude. Atmosféra se od předchozích dílů značně liší, ale tenhle film skopává okleštěný dabing s Miroslavem Saicem. (343.)

Vetřelci (1986)

Pro mě na stejné úrovni jako VETŘELEC. Příjemná atmosféra a ta hnusná obluda přímo fascinuje. "Hej, Vasquezová, už si tě někdo spletl s chlapem?" "Ne. A tebe?" (342.)