Řezník: Šerednej Zmrd (2016) (hudební videoklip)

Zajímavé, podle mě ale příliš dlouhé úvodní titulky. (1 127.)

Muži v naději (2011)

Tahle zvrácenost je esencí toho, co (i přes svůj nízký přehled, přiznávám) od českého filmu čekat a proč se na současnou českou tvorbu nemá smysl dívat. Zároveň se jedná o memento, že se mám individuu jménem Jiří Vejdělek vyhýbat. Nabízí se srovnání s jeho starším opusem Účastníci zájezdu. Zde se totiž jedná o ještě větší amorální chujovinu, ve které se souloží pro zábavu a nevěra je sranda. Nechci si hrát na moralizátora, protože moralizátory a úzkoprsé kritiky nesnáším, ale podobný přístup k sexu bych čekal spíš v pornu než ve filmu, který má diváka pobavit a na nic si nehraje. Postavy se chovají neuvěřitelně hloupě, střih je kýčovitý. Jiří Macháček by udělal líp, kdyby se na tyhle role pitvořících ksichtů vykašlal. Vypnout jsem to bohužel nemohl, protože nám to pustili cestou ze zájezdu. Čeští autobusáci mají vůbec podivnou zálibu v českých fekáliích, zřejmě z vděku, že jim Vejdělek před deseti lety polechtal ego pár trapnými hláškami o podšálcích, které nikdy nebyly vtipné. (1 126.)

Správní chlapi (2016)

Pro mě průměrná směs dobrých a méně povedených vtipů, sedmdesátek, kriminálky a konspirace. (1 125.)

Vejška (2014)

Tomáš Vorel pořád umí točit kousavou satiru. Jenže zatímco Gympl překypoval společenskou kritikou, která se zhmotňuje v karikaturách postav učitelů a studentů, u Vejšky už hyperbola ustupuje a tak nějak chybí jednotící půda zastoupená střední školou, která by svět vyprázdněných hodnot rámovala. (1 124.)

Hardcore Henry (2015)

Nevážná akční jízda bez výrazné myšlenky, ale zato v nekompromisním podání. I na ten Wilhelm scream dojde. (1 123.)

Predestination (2014)

Rozhodně zajímavé, nutno vidět vícekrát. Film jako by se sám snažil působit dojmem, že všechno je předurčeno a svobodná vůle neexistuje, takže postavy se chovají jen jako figurky ve hře na paradoxy. Odlidštěná anabáze postrádající začátek a konec. (1 122.)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale tahle změť flešbeků mi prostě nesedla. Možná je to tím, že na ni občas narazím v dabované verzi, nicméně vlezlého Barneyho v dokonale padnoucím obleku prostě nemůžu ani vidět. (1 121.)

Jana Eyrová (1996)

I když žánr nevyhledávám, tohle bylo natočeno sympaticky a přesvědčivě. Hezká hudba. (1 120.)

Smrtonosná past 2 (1990)

Osmdesátá a raná devadesátá léta byla zlatou érou amerického akčního filmu. Tehdy se točilo bez ohledu na citlivou dětskou dušičku (děti by se na tohle prostě dívat neměly) a nikdo si nelámal hlavu se stříkající krví a sprostými slovy. Druhý díl Smrtonosné pasti je skvělá zábava plná napětí, hlášek, zajímavých postav a Bruce Willise. (1 119.)

Jackie Brown (1997)

Jackie Brown bohužel zapadá mezi Tarantinovými genialitami, jako jsou třeba Pulp Fiction nebo Hanebný pancharti. Přitom je to sympatický film s několika typickými tarantinovskými prvky. (1 118.)