Čarovný Poly (2020)

Patetické, nudné a priemerne zahrané. Pre malé dievčatá to ale môže byť celkom fajn. Alebo keď vonku prší a človeku sa chce spať. 30/100

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Kedysi som tento počin trestuhodne pdcenil a stále odkladal a odkladal.... Myslel som si, že mi nemá čo ponúknuť, len to, čo už som videl vo filme a tak ako to tam skončilo, s tým som bol spokojný. Lenže chyba, a veľká. Seriál rozvinul pôvodnú myšlienku do grandióznych rozmerov a hlavné postavy si zamilujete doslova hneď ako sa vyskytnú na obraze. No super. Netvrdím, pár dielov bolo slabších, ale celkovo silný nadpriemer. 85/100

Mezi živly (2023)

Konečne po dlhom čase animák, ktorý sa približuje takým trhákom ako Zootropolis, alebo Up. Nebolo to síce tak dobré, ale príbeh bol dostatočne chytľavý a vizuálne prepracovaný na to, aby dostal päť hviezd.

Pohromadě (2020)

Rodinná dráma, ktorá ale v závere dokáže trochu chytiť za srdce. Jednotlivé kúsky dejovej linky ale mohli byť poskladané záživnejšie, niečo po obsahovej stránhke funguje perfektne, niečo menej a niečo vyslovene nudí. Lepší priemer. 65/100

Cesta za smířením (2021)

Také bežné rodinné problémy, ktoré riešila alebo bude riešiť väčšina z nás. No ale... tu sa s tým nemaznali a výsledok bol celkom slušná akčná zábava. Dôležité bolo, že spolu s vtipom to fungovalo takmer dokonale. Nadpriemer. 75/100

Souboj na talíři (2021) (pořad)

Keby to bolo len o tom súťažení, podpichovaní a varení, tak by to bolo super. Ale takto tam je toľko trápneho humoru, že to kazí všetko to dobré. Navyše sa tam k sebe miestami chovajú ako gayovia (nič proti samozrejme). Veľmi slabý priemer. 50/100

Červená tečka (2021)

Štandardný thriller s hrozne pomalým rozbehom. Kým sa začalo niečo diať, už som bol dosť otrávený, takže toho trocha napätia a akcie, ktoré prišli, už nemali taký efekt. Smola, potenciál to malo. Veľmi slabý priemer. 50/100

Malá mořská víla (2023)

Na môj vkus sa tam príliš veľa spievalo. Čo je však horšie, rozprávka spĺňa aj tie najprísnejšie korektné multi kulti štandardy, ktoré mi už idú hore krkom. Ariel černoška s ryšavými vlasmi? Andersenovi by zabehlo. Podpriemer. 40/100

Zhoubné zlo (2021)

James Wan to vie aj lepšie, ale na druhú stranu to ani vyslovene neotravovalo. Atmosféra bola miestami fajn, aj keď to v tomto smere bolo ako na hojdačke - bolo tu dosť hluchých miest, ktoré nebavili. Škoda, že záver a pointa boli jasné už takmer od začiatku. Jednoducho, nič také extra a waw efekt ako pri Insidious tu nečakajte. Priemer. 60/100

Mrazivá past (2021)

Ďalší počin, ktorý dokonale zapadol do jednofarbičkovej námetovej stratégie Liama Neesona - opäť tu máme nenápadného postaršieho frajera s macgyverovskými sklonmi a partičku záporákov. A aj keď tu vyslovene nejde o pomstu (až ku koncu) tak je to na jedno brďo s x filmami tohto herca. Jeidné ozvláštnenie boli tie kamióny a ľad. ľudí to ešte baví, ale dlho už asi nebude. Slabší priemer. 55/100