Těla (2023) (seriál)

Preboha, to vážne? Zase musí byť všade pichnuté LBGT? Nie je to už trochu moc? Ešte stále nie je filmakerom trápne? No, asi nie. Ako, ja nemám nič proti láske všehodruhu, nech si každý má čo chce, nech je spokojný a nech si to neškrabe. Ale tej násilnej propagandy je už fakt vážne dosť! Za chvíľu urobia homosexuála aj zo Stalina. Je to škoda, pretože inak je to po obsahovej stránke celkom fajn. Neporovnával by som to síce s Darkom, ale rozhodne tento mini projektík, kde hrá úlohu cestovanie časom, vytvorenie časovej slučky a filozofovanie o dôsledkoch a paradoxoch, má niečo do seba. Záver ale mohol byť do väčšej hĺbky, nie ako z rýchlika. Za pozretie to však stojí. Slabší nadpriemer. 70/100

Směska (2021)

Pointa pekná, ale jej prevedenie na filmové plátno bola jedna veľká nuda. Nevýrazný herci, slabý dej.... to všetko robí z tejto akože romantickej komédie postrah  voľného filmového času. Radšej si pustite gumkáčov. 30/100

Vánoce jako obvykle (2023)

Príbehovo také obyčajné a s málo výraznými hercami, ale neurazilo. A samozrejme, nemohla chýbať jedna z najväčších klišé v romantických filmoch. Ale na druhú stranu tu bola aspoň príjemná vianočná atmosféra a pár vtipných scén. Ale ak by som to pozeral v lete, asi by to bolo niekde v podpriemere. 60/100

Nech svět světem (2023)

Pre mňa veľké prekvapenie. Konečne po dlhšom čase niečo, čo sa vymyká bežnej konzumnej šablóne. Dovoľujem si tvrdiť, že toto pritiahne pozornosť aj klasického mainstreamového diváka. Od úvodu až po koniec vás tu sprevádza taká zláštna atmosféra, ktorá neveští nič dobré. Ako keby vám stále niekto dýchal na chrbát a nemohli ste sa otočiť a presvedčiť sa, kto to je. Dokonca miestami mi to pripomínalo Lanthimosove filmy. Silný nadpriemer. 85/100

Zimní král (2023) (seriál)

Nepozerá sa na to zle, žiadna nuda nehrozí. Stále sa tu niečo deje a Artuš musí stále riešiť nejaký problém. Seriál však ako mnoho iných dopláca na svoju až smiešne prehnanú korektnosť a človeku to už vážne lezie na nervy. Merlin a černoch? To kam sme dospeli? Do frasa, ako by to vyzeralo, keby si Martina Luthera Kinga zahral Stelan Skarsgard alebo Orlando Bloom? Tiež by to bolo korektné? Veľmi slabý priemer. 50/100

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

PO skončení seriálu SG1 som bol dosť naštvaný, že to tam s tými Orijmi dopadlo tak nemastno-neslano. Toto mi to ale rozhodne vynahradilo.  85/100

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Zaujímavá dejová linka s mojím obľúbeným prvkom cestovania v čase. Ten Baal, ale narobil problémy :) 80/100

65 (2023)

Bolo to výborne zahrané, to musím uznať. Len škoda, že tam hrali dokopy tak tri postavy, z toho jedna prevažne ako hologram. Viac postav by znamenalo aj viac zábavy a papania pre dinosaurov. Inak, veľká náhoda, že chudák stroskotá práve v čase, keď padne asteroid, ktorý vyhubí dinosaurov. Jednoducho, premárnený potenciál. Priemer. 60/100