Zhoubné zlo (2021)

James Wan to vie aj lepšie, ale na druhú stranu to ani vyslovene neotravovalo. Atmosféra bola miestami fajn, aj keď to v tomto smere bolo ako na hojdačke - bolo tu dosť hluchých miest, ktoré nebavili. Škoda, že záver a pointa boli jasné už takmer od začiatku. Jednoducho, nič také extra a waw efekt ako pri Insidious tu nečakajte. Priemer. 60/100

Mrazivá past (2021)

Ďalší počin, ktorý dokonale zapadol do jednofarbičkovej námetovej stratégie Liama Neesona - opäť tu máme nenápadného postaršieho frajera s macgyverovskými sklonmi a partičku záporákov. A aj keď tu vyslovene nejde o pomstu (až ku koncu) tak je to na jedno brďo s x filmami tohto herca. Jeidné ozvláštnenie boli tie kamióny a ľad. ľudí to ešte baví, ale dlho už asi nebude. Slabší priemer. 55/100

Předvánoční večer (2019)

Ideálna romantická komédia na predvianočný čas. Moja mladšia dcéra si toto dala do zoznamu: "must see before Christmas" :). Také príjemne pozitívne a náladičkové. Priemer. 60/100

Respect: Královna soulu (2021)

Inšpiratívne, ale to spracovanie mohlo byť trochu záživnejšie. Na to, ako bol život Arethy zaujímavý a plný problémov, to miestami dýchalo miernou nudou. Lepší priemer. 65/100

Toman (2018)

Nemám veľmi rád špionážne filmy alebo filmy s agentami na jednej alebo druhej strane počas studenej vojny. Ale toto ma celkom bavilo. Do veľkej miery to ale bolo hercom, ktorý to svoju úlohu zvládol dokonale. A bolo zaujímavé sledovať, ako boli osudy niektorých ľudí zložité, spletité a plné ťažkých zvratov a nečakaných životných cestičiek. Nadpriemer. 75/100

Prokletí městečka Bridge Hollow (2022)

Taká nenáročná oddychovka po sobotňajších raňajkách v rámci doobedňajšieho vysielania pre deti. pár komických situácií dokonca aj pobavilo. Nečakajte ale žiaden zázrak. Slabší priemer. 55/100

Jozef Mak (2021) (TV film)

Celkom slušne spracovaná literárna klasika. Ale chýbalo tomu niečo také zemitejšie - lepšie vykreslenie dobových reálií a tým pádom aj lepšia atmosféra. Toto by bol ideálny námet napríklad pre Jakubiska, ten toto vedel dokonale. Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

Ten, kto má na svojej strane verejnosť, je víťaz. Tým samozrejme nechcem povedať, že by Depp klamal vo všetkom, mrcha bola hlavne Amber. Pochybujem, že by ju týral a tie mee too žvásty boli tiež prehnané. A Deppovi sa ani nečudujem, že mu po tej ich x útokoch a odrezanom prste došla v lietadle trpezlivosť. Myslím, že sa rozhodlo správne, aj keď vo vyšetrovaní boli diery, to nepopieram. Dôležitejšie je ale, aby Depp už natočil niečo normálnejšie ako len tých Pirátov z Karibiku. Priemer. 60/100

V ráji (2023)

Po dlhej dobe pre mňa zaujímavý časový koncept. Len škoda, že sa to nepodarilo pretaviť do zaujímavejšieho príbehu, aj keď nudy je tu iba minimum. Chýbal tomu waw efekt, niečo, čo by si človek pamätal. Tiež by som privítal chytľavejší soundtrack. Priemer. 60/100

Úsvit (1993) (TV film)

Romantika v neromantickom prostredí. Horšie ale je, že romantika bola trápna a prostredie okolo dosť úbohé. Na atmosféru zabudnite. A nie je to tým, že film má už svoje roky, ale spracovaním. Hlavne blbou réžiou a strašne imbecilnými dialógmi. Na hranici odpadu. 30/100