Nevina (2021) (seriál)

Je to určitě nadprůměr. Několik příběhových linek, které se průběžně spojují a zase odpojují, přičemž nikdy nevíte vše, a tak si stejně jako detektivové průběžně stavíte a zase demontujete různé hypotézy, kdo, co a proč udělal. Určitě to má napětí a dokáže to vtáhnout. Mám samozřejmě i výhrady, které ale seriálu berou jen jednu hvězdičku. ČÁST Z NICH JDE ASI VNIMAT JAKO SPOILER, TAKŽE POZOR!!!!! Ex kurvy jsou tu až nadpřirozeně chytré a elegantní, a mají skvělé zuby, a celá ta část s nimi je prekombinovaná. Druhá věc je konečné odhalení reality, které mne jednak napadlo už někdy v půlce a které je vlastně dost scenaristicky laciné. Tohle by nikdy nedělal, nedává to racionálně smysl, takhle sám sebe položit.

Quo vadis, Aida? (2020)

Jsou to takové tři z lítosti, protože za to téma je člověku blbý dát míň. Ale jinak jakkoli je film vcelku historicky věrný, je bohužel poněkud nudný. Což je škoda. Téma silné, zpracování ne. Druhá věc, která k tomu trochu chybí, je kontext. Protože Srbové rozhodně nebyli v Bosně jediní váleční zločinci a nejspíš ani ne ti nejhorší. A to, že byli naštvaní a hledali zločince z bosenské armády, nebylo tak úplně bez důvodu.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

První Candyman pracoval s černošskou městskou mytologií a svého času se mi líbil. Tenhle film - přestože jeho původní nápad a napojení na ten původní je docela dobrý - je příliš poplatný době a líbivým trendům. Nakonec nefunguje ani jako horor, ani jako sociální drama (nebo co). Prostě jenom nefunguje.

Sázka na nejistotu (2015)

Spíš vzdělávací dokument než film, ale i tak dobrý. Pro pochopení US krize 2008 to je vynikající. Nejlepší je vysvětlení situace pomocí stripterky a jejich pěti hypoték s plovoucí sazbou.

Schumacher (2021)

Hezký dokument, ale nemělo to aspoň teda pro mne něco navíc, nějaky příběh. Prostě jezdil už jako malej, pak jako větší a pak jako velkej. Jezdil dobře. Trochu svině. Ale jezdil dobře. V autě teda.

Půlnoční běh (1988)

Pár věcí je tu třeba brát s nadsázkou, třeba ty přestřelky a honičky... Ale jinak je to sranda, hlavně dialogy DeNira a účetního. Bavilo mě to. Taky je super, jak se tehdy všude mohlo kouřit. Všude. Úplně. V letadle, v kanclu, ve vlaku, v autobusu. Všude.

Bába z ledu (2017)

Já mám s Bohdanem Slámou problém. Nějak mě jeho styl vyprávění nebaví. Jakože vůbec.

Jan Palach (2018)

Vizuálně se mi to líbilo, fakt to vypadá jako very 60s. Akorát hlavní hrdina mě nějak nebere. Vlastně celý ten přístup. Přijedou cizí armády, protože se jedna parta komunistů tahá o moc s jinou, a stane se co? Lidi vylepujou plakáty a zpívají Kubišovou. Asi bych nebyl jinej, ale je to celý takový... slabý. Třeba oproti Maďarům v 56, který si to s Rusama rozdali natvrdo. No, a Palach... Já vím, že to myslel asi dobře, ale nezměnil nic (kromě toho, že tím inspiroval dalších 20 mladých lidí, co se zapálili taky). Tak celkově co s tím? Za Palacha hvězdičku, za ztvárnění doby pět, za dost unylý dej tak dvě. No tak celkově dvě a půl.

Vedlejší účinky (2013)

Ale jo, jo, bavilo mě to. Uměl bych si představit finále malinko jiný, ale i tak. Je to správně zamotaný a člověk neví, na čem je. A i když to ví, čeká, jak se věci budou motat dál.

Pohraniční pásmo (2000)

Trochu korejsky divný, ale dobrý. Dva mrtvý vojáci, dva zranění. Co se tam jen mohlo stát?

Časové pásmo bylo změněno