Napoleon Dynamit (2004)

Je to hodně "weird" komedie, s dost černým, zlomyslným humorem. Hrdina je opravdu divný, lehce asociální. A jeho bratr je taky trochu divnej. Svým způsobem je to taková poezie trapnosti...... Ale mně se to líbilo. Nejradši mám nablblého instruktora bojových umění: "Co myslíte, bude se někdo smát chlapovi, kterej má takovýdle kalhoty s americkou vlajkou? Nebude. A vo tom to je. Nějaký dobrovolník na předvedení obrany?"

Na stojáka (2004) (pořad)

Je to hodně "kus od kusu" - některé díly jsou fakt úžasný, někdy to stojí za prd. Ale těch lepších jsem viděl víc.

Na samotě u lesa (1976)

Tohle je luxusní kousek, narvaný legrací od začátku do konce. Někdy jsou vtipy hodně sofistikované, někdy jsou to jen takové špílce..... Pro mně se to přibližuje Vrchní, prchni! a to už je co říct.

Šaman (1992)

Nuda v džungli. Akorát tady nikdo nenavlíká gumu na rohlíky. Ani Sean Connery.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Tyhle dvě hvězdičky jsou dost subjektivní, jsou určitě lidi (pamětníci), kteří tenhle film zbožňují. Já mám ale problém s neexistujícím příběhem (na základně se změní zbraně v nástroje a pak se připravuje nějaká šou), nepříliš přesvědčivými hereckými výkony (Matuška, Pilarová, Filipovská) a hudbou. Já pro Suchého se Šlitrem zrovna slabost nemám.

Old Boy (2003)

Jestli se v něčem Asiati od Evropanů v kinematografii liší, je to asijská záliba v krutosti, násilí, a jejich ztvárňování (a to dokonce i velmi esteticky zajímavém - viz scéna, kde ke slovu přijde 32 zubů, jedny kleště a Vivaldiho Jaro z Four Seasons). Kromě vizuální stránky má ale OldBoy ještě pár věcí, které z něj dělají supr záležitost - silný příběh, gradaci, tajemství, pointu....... celkové hodnocení: NÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁŘEZ!

Kill Bill (2003)

Je to líbivé, barevné, násilné, hudbu to má fajn..... ale je to strašně plytké. Nebavilo mně to.

Triumf vůle (1935)

Vizuálně je to zajímavé, i když o kousek míň než Olympie. Pro mně je to hlavně demonstrace megalomanství, které je blízké všem nablblým totalitním režimům. V podstaě jako Spartakiáda, snad jen, že tady je to hodně víc natvrdo.

Kult hákového kříže (1998)

Na jedné straně jsou plusy - Norton hraje hezky, je tu fajn hudba a násilí (zejména scéna "zakousni se do obrubníku" je fajn). Na druhé straně mínusy - je to hrozně plné moralizování a příběh je jen těžko uvěřitelný. Jen se nad tím prosím zamyslete - opravdu potkáte člověk potetovaný hákovými kříži výkvět plný milých a laskavých černochů zrovna v kriminále?

Bowling for Columbine (2002) odpad!

Kdyby se film netvářil jako dokument, snad bych byl v hodnocení méně příkrý. Tenhle film je snůška zmanipulovaných nesmyslů, zjednodušení, polopravd a úplných lží, slepených dohromady tak, aby potvrzoval autorův pohled na svět. Je smutnou vizitkou současné společnosti, že se nechává oblbovat podobnými manipulativními pseudodokumenty, jako je právě Bowling f. C., Fahrenheit 911 nebo Nepříjemná pravda.