Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Ve své době to byla akční bomba. Dneska, kdy už jsou triky výrazně překonané, je to tak na 4 hvězdičky. Jednička byla taková syrovější a drsnější. --doplněno 2013-- a když jsem to nedávno viděl, tak jsem se zasekl na jedné věci. Do minulosti se nedají brát žádné věci jako zbraně, oblečení a tak. Ale terminátor s kovovým skeletem projde? A ten vylepšený, co je dokonce kovový celý, ten taky projde? Huh!

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Je to hrozně zvláštní, ale první díl mne paradoxně bavil o malý kousek míň než další dva díly. Asi je to tím, že v těch dalších je to ještě o kousek odlehčenější a humornější. Ale i tak - 5 hvězdiček s jistotou.

Zelená míle (1999)

Jedna z mála povedených adaptací Stephena Kinga (ještě Shawshank je gut). Jedna hvězdička dolů za Toma Hankse, jehož zjemnělé herectví prostě nemusím.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

I s minimem můžete dosáhnotu maximálního efektu. Výborný film o porotě, která má rozhodnout o vině či něvině chlapíka obžalovaného z vraždy. Psychologicky skvěle zpracované působení skupinového rozhodování. Napinavé jak kšandy. Na 50 let starý film sakrametský nářez.

Sedm (1995)

Tak tohle je zatraceně temný film. A taky zatraceně dobrý. Postupně budete ve věčně zamračeném městě hledat psychopatického vraha a ani nebudete dutat až do rozuzlení. A že stojí sakramentsky za to.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Série vtipných gangsterských příběhů a neskutečnými absurdními dialogy. Je to nadupané, vtipné a má to spád. Enjoy.

Smlouva s ďáblem (2000)

Rozhovor s velkým-malým basketbalistou: "Jdeš do toho na 110 procent. Chceš hrát dobře, hraješ dobře, seš rád, žes hrál dobře" Fakt super, je vidět, že přestávkové rozhovory mají všude na světě zhruba stejnou úroveň.... .... .... .... ..... ........ .... .... .... ..... .......... .... .... .... ..... ..... Film není žádné veledílo, ale Fraser mně v tomhle ve všech podobách, ďáblem mu přidělených, bavil. A vtipnost některých scén je naprosto pekelná......

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

Humor D. Bigelow byl hodně jednoduchý už u jedničky. Pokud tady došlo ke změně, tak směrem k ještě o kousek stupidnějšímu humoru. Na druhé straně, soudný člověk nečeká, že tu najde humor jak u Woodyho Allena. Takže naonec z toho vylézá pitomoučký příběh, který pojí tu více, tu méně vtipné gagy. Rozhodně mi to přišlo zábavnější než poslední filmy L. Nielsena, A. Sandlera nebo naopak raná tvorba J. Carreyho. /// 2021 update. Já vím, že to je debilní. Ale já se smál... Strašně moc. Asi jak už se dneska točí jenom samý seriózní veci, tak mne žena s pérem místo nosu rozesmála až k pláči.

Svatý muž (1998)

Něco málo gagů by se našlo, u některých jsem se i smál. Bylo jich myslím....eeeee....2. Tak jsem dal 2 hvězdičky. A tak je to fér. :-)