Muž z Acapulca (1973)

Neuvěřitelně zábavná záležitost.... "Krásné verše, od koho to je?" "Ode mne."

Hvězdná pěchota (1997)

Já jsem tenhle film pochopil jako nadsázku (snad to tak Verhoeven myslel.....) a u filmu jsem se velmi dobře bavil.Za všechny jednu větu "A za to všechno vděčím hvězdné pěchotě", kterou nadšeně pronáší náborový důstojník bez nohou a s jednou umělou rukou. (((-:

Skrytá identita (2006)

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuudaaaaaaaa. Více než dvouhodinová, upovídaná nuda s nerealitickým chováním aktérů a trapným koncem. Dobrý herecký výkon DiCapria (bohužel oproti tomu prkno Matt Damon a pitvořící se Nicholson). Pro mne jedno z největších filmových zklamání. Celý film čekáte, že až domluví, tak se to rozjede.... a čekáte.... a čekáte..... a pak je konec.

Vlákna (1984) (TV film)

Syrový, velmi působivý film. Prostředky, jimiž na diváka působí, jsou mnohdy minimalistické, ale efektu to nijak neubírá. Podle toho, co o věci vím, se autoři poměrně věrně snaží popsat reálné dopady a ani příliš nepřikrašují, ani tomu zase nepřidávají. Nesouhlasím s tím, že autoři "citově vydírají" - podívejte se někdy na autentické záběry mrtvých i ještě žijících obětí z Hirošimy. A to šlo o jeden separátní útok o síle kolem 20 kT (v Threads na GB snadnou desítky bomb o síle 210 MT). Dvě výtky (které ale nesnižují absolutorium filmu) - bylo by lepší část po útoku prodloužit na úkor části před ním. Za druhé by filmu prospělo i trošku vysvětlení, jak přesně jaderné zbraně fungují a co a jak konkrétně způsobují. poznámka 22/10/07 - teorie jaderné zimy, se kterou film pracuje, byla mezitím vědci odmítnuta. Jde o teorii, že se po výbuších dostane do atmosféry tolik prachu, že to na nějakou dobu zastíní slunce.

Den poté (1983) (TV film)

Vynikající záležitost. K dokonalosti mu chybí snad jen trošku kratší úvod a lepší triky. Tenhle film ale ani tak nestaví na tricích, jako na velmi dobré a kvalifikované znalosti dopadů jaderného útoku. Pro pochybovače níže - záleží samozřejmě na síle explioze, ale obecně se dá říct, že 80 km od epicentra by lidé skutečně přežili. Jinak pevná překážka opravdu omezí radiaci. ukrytí se ve sklepě je dobrá obrana proti spadu, který jde dolů postupně, radiace také postupně klesá. Btw: v Hirošimě nejvíc lidí v prvním momentu zabila horká tlaková vlna vyvolaná explozí (tedy nikoli teplota nebo okamžitá smrt z ozáření).

Den poté (2004)

Film má dvě linie - makroúroveň (globální katastrofa) je vizuálně opravdu veeeeelmi působivá, ovšem mikroúroveň (příběh vědce a jeho syna) je slaboučký. Dost mi lezly na nervy moderní eko-pindy, kterými je film doslova prišpikovaný.

Komparz (2005) (seriál)

Cynické, drsné, černohumorné až do krajnosti, a zároveň chytré a velmi dobře znalé poměrů. Seriál, který si zcela bezostyšně dělá legraci ze všech možných současných polit-korekt. tabu (třeba když mediální hvězdy "pomáhají" hladové Africe, nebo když hlavní hrdina seřve rušícího mentálně opožděného hocha v restauraci nebo omylem zbije trpaslíka). Výborné jsou i cameo role, ve kterých ze sebe dělají šašky uznávaní herci (ať už o sex škemrající Daniel Radcliffe, úchylný Patrick Stewart, vychytralý Chris Martin z Coldplay....) Pokud máte drsnější humor rádi, bude se vám to hodně líbit.

Hvězdná brána (1994)

V rámci žánru je to film se zajímavým nápadem a slušným tempem. Hezky udělané vizuálně. Viděl jsem to 2018 po spoustě let a je to povedený, a ne že ne.

Den nezávislosti (1996)

Tuhle slátaninu nezachrání ani "mnozí efektové"

Patriot (2000)

I přes jistou patetičnost a klišovitost to není špatný válečný film. Bitevní scény jsou skutečně pěkně udělané. Celkově je to slušná zábava - nic víc, nic míň.