Svědek umírajícího času (1990)

Je to zajímavá sonda do Rudolfínské doby a počátku třicetileté války. A Čepek hraje jako vždycky skvěle. Vladimír Körner, který je autorem scénáře k seriálu, napsal posléze i stejnojmennou novelu, která je dle mého názoru ještě o kus lepší než film. Možná proto, že celá řada scén (morová epidemie v Praze 1609, poprava českých pánů...) je v knize mnohem působivější. Hvězdička dolů za to, že původní seriál je při pětinásobné délce výrazně lepší než tahle sestříhaná verze.

Marketa Lazarová (1967)

Z toho filmu úplně dýchá středověká atmosféra. Místy mě film trochu nudil, ale to je asi dané původní Vančurovou předlohou (která mě nudila prakticky celá). Rozhodně to ale stojí za vidění - na co Vláčil sáhl, to proměnil ve zlato.

Údolí včel (1967)

Vláčilův nejlepší film. Kombinace Körnerových temných příběhů a Vláčilova mistrovství dává možná nejlepší český film vůbec. Navíc pointa je naprosto super. Jediná otázka zní - čí duše je temnější - Ondřejova nebo Arminova?

Armáda temnot (1992)

Nebylo to špatné, ale místy jsem se v druhé půli poněkud nudil. ovšem fórky se zaklínadlem a mimořádně vtipné dialogy stojí za to.

Noc v Roxbury (1998)

Oproti některým hodnotitelům sí myslím, že natočit idiotskou komedii byl záměr. A mně to místy opravdu velmi pobavilo. Rozbíjení okýnek hlavou cukající do rytmu Haddawayovy hitovky je super. Po shlédnutí scén s Richardem Grecem a při vzpomínce na uctívání Emilia Esteveze přidávám jednu *, ačkoli je to na tuhle komedii možná až moc :-)

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Wiiiiiiiiiiiiil Fereeeeeeeeeeeeeeeeeeeell !!! On tenhle film tahne od začátku do konce a je veeeelmi zábavný.. Ovšem hodně dobrý je i Steve Carell jako mužská rosnička s IQ 67 ((-:

A-Team (1983) (seriál)

velmi zábavné!

Drsný Harry (1971)

Klasika... drsná krimi ze 70. let. V hlavní roli revolver Magnum ráže 0.44. Jestlipak v ní zbyl šestý náboj? (-:

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálně naprosto fantastické. Tvůrci se jen měli plně držet komixu a nepřidávat dějovou linii se zrádným senátorem a aktivistickou Leonidovou ženou. Celkově jsem ale nadmíru spokojen. Na rozdíl od některých intelektuálnějších kolegů jsem původní komix četl, tudíž jsem věděl, na co jdu (a tudíž jsem nemohl být zklamán).