Vincentův svět (2015)

Bohužel jsem nestihl první čtvrthodinu filmu, proto mi krátký film přišel ještě kratší, ale u komedie mi to nijak nevadí. Přichází tedy komentáře legie z ČSFD projekce! Byl jsem trochu skeptický bez příliš velkého očekávání, ale nakonec mě to překvapilo. Jaksi jsem si všiml, že já se smál hlavně scénkám, které zbytek kina nepobavily tolik a naopak. Co si z toho vyvodit? ;) Těžko bych asi vypichoval chyby na komedii, která se mi líbila - tak hluboko do toho ponořen nejsem.

Silicon Valley (2014) (seriál)

Po shlédnutí prvních dvou sérií z toho mám velice dobrý dojem. V mém případě je to určitě z velké části ovlivněno faktem, že toto je odvětví, ve kterém se profesně pohybuji. Nemohu dobře posoudit, jak dobře by drželi krok neajťáci, ale zdá se, že je to docela dobře upravené pro širší společnost lidí.

Chappie (2015)

Ono je to ze začátku hezké a dá se na to dívat. Chappieho učící fázi možná ve filmu až příliš protáhli. To už jsem se pak docela začal dožadovat nějaké té akce. Ono to asi není nic revolučního, co se žánru týče. Normálně by mě to asi bavilo více, ale nemůžu přehlédnout to, jaký je to neskutečný výsměch proti lidem, kteří se o podobné věci trochu zajímají. Vždyť blbá ejakulace je asi pentabajt dat... A oni si tam na pohodu přenášejí celé lidské vědomí skrz kabely sem a tam v řádech sekund. Helma, která je navržena k nasazení na lidskou lebku a čtení myšlenek, najednou zázračně umí číst i tištěné spoje robota? Skutečně jste jste celou umělou inteligenci Chappieho odeslali jen tak „vzduchem“? Je to přeci zasazeno do roku 2016 pánové a dámy!!! Aby toho nebylo málo, závěrečný souboj jakoby byl úplně vykradený z prvního Iron Mana - malý kus plechu (klaďas) proti obřímu kusu plechu (záporák), ale to už mě nijak netrápí.

Batman (1992) (seriál)

Ono to jako není úplně marné, ale je to prostě spíš pro děti. Příběh nejde žádným směrem, jedná se prostě o Batmana pobíhajícího sem a tam po Gothamu. S komiksovou atmosférou to opravdu nemá co dělat. Žádné drama, žádné napětí. Jestli chcete animovaného Batmana „pro dospělé“, pak mnohem lepší volbou bude třeba Assault on Arkham.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Avengers jsou přesně ukázka toho, proč tolik nevyhledávám žánr čístá komedie. Důvod, proč se tolikrát celé kino směje, spočívá v tom, jak správně rozvržené a chytré tyto hlášky jsou. Kdo by mohl zapomenout na momentku boje Tonyho s Hulkem, či třeba objevení tajné chodby. Ultrona vnímám jako mnohem zajímavějšího záporáka než Lokiho, ovšem to stálé mlácení strojů také po chvíli docela přestane bavit. Těžko se srovnává první a druhý díl z toho důvodu, že mezi touto dobou vyšlo mnoho dalších decentních superhrdinských filmů a seriálů, které alespoň u mě způsobily částečné zkrocení tohoto nadšení. Myslím, že je fér zařadit Age of Ultron minimálně do stejné roviny, ne-li do mírně vyšší.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Fakt díky moc Same Wilsone, kvůli tobě teď nemůžu přestat poslouchat Marvina Gayeho! Teď ale vážně. Po prvním Iron Manovi a Avengers je to asi to nejlepší, co do té doby Marvel vydal. Stejně jako Avengers, i tohle mělo poněkud odlehčenou atmosféru, kterou podle mého názoru zajišťovala hlavně Scarlett. Zároveň neuplynuly ani dvě minuty od začátku filmu a už jsem se musel smát úvodní scénce ("On your left!"). Slyšel jsem tu názory typu „je to temnější“, ale já bych to tak úplně stejně neviděl. Pod slovem temnota si představuju brutalitu a strach, tady jsou souboje stále efektní.

Shuffle! (2005) (seriál)

Tohle je jedno z mých prvních anime vůbec. V době začátků jsem byl pochopitelně neznalý v celém tomhle žánru a po tom všem, co jsem už viděl, by to téměř jistě nedostalo více než 3 hvězdy, nicméně dokud bych to neviděl znova, nebylo by vůbec fér snižovat hodnocení. Od circa poslední třetiny jsem se absolutně nemohl odlepit a obzvláště Kanade se mi líbila, protože kdo nemiluje šílené postavy s vytřeštěnýma očima a nožem v ruce... :D Podle toho, co si pamatuju, to ale opravdu není nic víc než průměrný harém.

Šingeki no kjodžin: kuinaki sentaku (2014)

Bylo to docela v pohodě, ale žádný zázrak. Je ale škoda zakončit to takhle po dvou epizodách. Klidně dvě nebo tři další by si to zasloužilo. Linie s Levim mi určitě přišla zábavnější než poslední třetina první série tohoto anime.

Deus Ex: Human Revolution (2010)

Do teď byl nejlepší trailer, který jsem kdy viděl, na WoW: Wrath of the Lich King. Tohle se mu snadno vyrovná, jestli dokonce nepřekoná.

Daredevil (2015) (seriál)

No tak zaprvé je to temné a necenzurované. Nebojí se ukázat otevřenou zlomeninu nebo třeba vytékající mozek z hlavy. Zkoukl jsem zatím celou první sérii a rozhodně to nepůsobí jako divadelní představení šašků v kostýmech. Někdy mě sice zanudil nějaký ten dialog, ale zase nic hrozného to není. Cox to tam rozhodně hraje líp, než vypadá tady na plakátu.