Amnestie (2019)

I Slovensko má svého Petra Jákla. Často jsem vzpomínal na Kajínka, co se týče formy. Zmíněný český film měl výhodu v tom, že měl za kamerou zkušenějšího Brabce, nicméně nedá se říct, že by to byla odpadová kamera, ale dovedl bych si jí představit lépe. Nic to ale nemění na faktu, že se mi celá vězeňská rekonstrukce vzpoury docela líbila. To se povedlo, a dost pravděpodobně měl poměr vězení x mimo vězení, převážit právě za mříže. To, co se dělo venku totiž působilo poměrně fádně a nadbytečně. To by ovšem chtělo potřebnou odvahu věnovat větší část filmu tomu, co se dělo právě v Leopoldově a do mrtě rozvinout několik poměrně zajímavých postav, z nichž o některých víme jen utržkové informace a ještě od někoho jiného. Tuto odvahu ale scénáristé neprojevily, a tak musíme přetrpět několik nepůsobivých dialogů a scén, o něž bych snímek nejraději oželel a dost často se v nich vyskytovala Aňa Geislerová. Nicméně i tak stojí Karáskovo, často videoklipové dílo za zhlédnutí. 50%

Poslední aristokratka (2019)

Poslední aristokratka je ten typ filmu, který jde úplně mimo mě. Vtipem, pro mě nevtipným (amerikanismy, Dianismus, nacistické prkýnko, přesypávání popela z urny do piksel od oříšků, hypochondrií) zápletkou nezápletkou, podivným hereckým vedením a hraním. Dokonce jsem v jednu chvíli měl dojem, že sleduji pohádku, kde princ Piškula projíždí na koni zasněženými pláněmi za princeznou Stolařovou a je to celé takové podivně úchylné. Vejdělek mě zase tak nějak nepotěšil, ale co je mu do mě, když má zástup statisíců diváků v kině a už určitě chystá druhý díl. 20% PS: Pokud Pavel Liška nedávno někde vznešeně tvrdil, že už si role vybírá, tak nevím, proč ho vždycky vidím hrát stejného debila jako předtím asi milionkrát.

Le Mans '66 (2019)

Řekl bych standardní snímek tohoto žánru. Dobře natočený ale nijak inovativně. Nepřekvapivý co se zápletky týče. Bale vynikající. Prostě kvalitní film o závoďácích, který se bude líbit. Na rozdíl od boxerských filmů mě ani moc ničím neiritoval. Slušné a toť vše. 70%

Ženská na vrcholu (2019) odpad!

Po Románu pro pokročilé další neskutečně bídný film z horského prostředí. Stačilo mi asi pouhých 5 minuty abych věděl, že těch zbývajících 105! bude nečím nesnesitelným. Brilantní ukázka filmového terorismu. Dávám 10% za to, že to nevypadá amatérsky a hudba docela ujde, ale zbytek to je tragédie na třetí odmocněná cotangens nudy.

Bitva u Midway (2019)

Vždyť toho Emmericha už všichni moc dobře známe. Jeho filmy mají spektakulární trikové scény, mnohdy až moc na efekt, ale nevadí, většina jeho filmů mě vlastně baví. Tady jsem se ale dost často kousal nudou, ty chvíle mimo bojiště jsou dost marné. Nepomáhá tomu ani obsazení, které nemá dostatečnou sílu na to, aby uhrál něco výrazného, ani Harrelson nepřesvědčí. To už ovšem taky víme, že to Emmerich umí hlavně s efekty než s hereckým vedením. A jak vidno, když jsou ty filmy podle skutečnosti, tak se to odhaluje v plné nahotě. Proro se těším spíše na nějakou novou demenci, kdy do nás vrazí měsíc nebo nastane další Den nezávislosti. 30%

Román pro pokročilé (2019) odpad!

Příšerný festival nevkusu a především trapnosti a nevtipu. Fakt nevím, kdo se tomuhle může smát a ještě vydržet ty neskutečně úchylné nastrkovávání product placementu do každého záběru. Co je pozitivní, že od posledního filmu této dámy, se našel člověk, který alespoň trošku ví, jak snímat film, ačkoliv to stále vypadá jako z Ulice, ale tak alespoň ta Ulice. Ovšem nenašel se rázný dramaturg, který by té paní řekl, že ten vypečený děj stojí za starou bačkoru. Navíc někteří herci (ano, mluvím hlavně o tobě Jitko) potvrdili, že jsou prodejné děvky. Konec roku bude opravdu požehnaný na české filmy rozhodně. 5% P.S. Za vznik tohoto filmu viním Filipa Renče!

Deštivý den v New Yorku (2019)

Ten film je řekněme milý. Výborný v dialozích. Trochu působí divadelně. Má hluchá místa, zase má ale pěknou atmosféru. Ale sympatické herce, včetně dobré Seleny Gomez. Allen nezklamal, ale neudivil. 60%

Národní třída (2019)

Pro mě fyzicky a psychicky nestravitelný film. Nedalo se to vydržet především díky extrémně nesympatickým postavám, jež prostě jsou karikatury par excellance a o jejich jednání by mohla kniha absurdna. Nehledě na to, že samotné dialogy a otravný monolog Hynka Čermáka, jehož tvrďáci už mi lezou na nervy, mi dávalo neobyčejnou příležitost vyzkoušet si tanec v sedadle. Ke všemu tomhle mě to nutilo přemýšlet, co se tím vlastně hoši snažili sdělit a dost se obávám, že jsem to pochopil jako obhajobu Čermákova hrdina, nacionalistického, rasistického, militantního, vulgárního absolventa Vysoké školy života. Nenašel jsem tam totiž pořádný moment, který by to rozporoval. Trošku podobný pocit z toho mám jako letos z Teroristky. Takové nenápadné a nevinné a přitom vlastně mrazivé ve svém vyznění. Fakt jako trpké zklamání. 20%

Premiér (2019) (seriál) odpad!

''Dneska nás jmenujou premiérem.'' aneb Byl jednou jeden Soukup a ten byl sebestředný člověk a neměl tři dcery, ale jednu asistentku a bohužel nejenom půl, ale celou televizi, která nás bude těmito skvosty zásobovat dál a obávám se, že to nebude pouze politováníhodné nedopatření, ale čirý úmysl. Král Já Soukup I. -100%

Ad Astra (2019)

Stalo se to, co nezažívám u filmů každý den. Cítil jsem pocit nadšení, uspokojení, okouzlení... Nádherný film. Propracovaný příběh. spektakulární režie, čarokrásná hudba a kamera... a mohl bych pokračovat. Film stojí na Bradu Pittovi, a to je dobře, on zraje jako víno a chci ho vidět více a více. Mohl bych tomu filmu vytknout ty přehnané vnitřní monology, ubral bych Jamesi, ale to mě mého vytržení nezbaví. Jděte na to a nebudete litovat. Kino je absolutní povinnost, doma už to nemusí tak fungovat. 90%