• Krátkometrážní

Cliffhanger (1993)

Film patřící dnes již mezi akční klasiky, kde Stallone bojuje proti agentovi v horách a také proti svému selhání z minulosti. Film má vývoj a gradaci + happy end. Akční scény jsou dobře udělány a film není tak umělý a velikášský jako Vertical Limit. Mihne se tu také Janine Turner, kterou mám rád hlavně díky seriálu Zapadákov - škoda, že poslední dobou hraje jen v podprůměrných filmech.

Potíže s Arizonou (1987)

Komedie s fousatým Cagem, který musí čelit vlivu dvoum bývalým parťákům a zároveň se starat o rodinu. Průměr.

Po přečtení spalte (2008)

Výborná fraška na špionážní a detektivní filmy :-) Co se stane, když se amatéři zapletou do vydírání bývalého špiona ? Určitě ne film typu Bournovské trilogie :-) Musím vyzvednout herecké výkony Brada Pitta a Clooneyho - Brad jako absolutní pako s IQ cvičitele fitka, který je zblblý špionážními filmy (účes a chování dokonale naznačuje průměrného Američana) a Clooney zase jako správný policejní pošuk, který vystřelí poprvé v životě a v garáži má vrchol svého bastlení :-) Příjemná nenudící komedie, která se nebojí jednoduchosti. Tilda Swinton zde předvedla další studený čumák, který kdybych měl doma, tak spáchám sebevraždu

Vertical Limit (2000)

Odstupem času většina lidí uzná, že ten film je nadsazený, ale jinak je velmi napínavý, pěkné scény. Takový skupinový Cliffhanger :-)

Rebelové (2001)

Velmi pohodový film, který tu dobu ukazuje opravdu mile = bez STB, bez front na banány, bez politického tlaku. Film je upraven ,aby se podobal pomádě či jiným muzikálům. Ale funguje to a všichni se vzdycháním vzpomínají na ta krásná nekomplikovaná léta. Hudba je povedená a chytlavá, scénky také, odpočinkový film.

Odpor (2008)

Drama o lidech, co utekli před Německem a jejich válkou. Výrazné herecká výkony a vizuální stránku jen trochu špiní konverzace v angličtině! Jinak je film velmi lidský a spíš než o válce je o soužití lidí = ukazuje, že je jedno kde žijete, stejně se začnou formovat vztahy, učení, náboženství, politika vedení atd. Daniel Craig a Liev Schreiber se na to hodili. Film je hodně emotivní a také chvílemi představuje věčný útěk Židů (například přechod močálu = přechod skrz rozestoupené moře) před tyranií.

Všechno uvidíme (1976)

Velmi zajímavá komedie na téma : děláme porno ! Všechno tam proberou a vy neuvidíte nic, jen pár záběrů nahoty. Jo pornoprůmysl není žádná lehká profese. Nejvíce praktická byla šéfová od špaget :-)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Vrrrrrrrr, tak tenhle film je opravdu divoký. Návrat slavného Ramba, který dokonce předčil své všechny díly. Stallone, ač je na něm vidět stáří, tak podává abnormální na*raný výkon veterána. Film je velmi krutý, ale né přehnaný. Potěšila mě přítomnost Julie Benz, která je známa ze seriálu Dexter. Pokud jste byli na filmu v kině, tak jste si asi všimli, že po skončení filmu museli nasáklé plátno vyždímat od krve :-)

Fargo (1996)

Mě ten film zas tolik neučaroval, ale své kvality má. Těhotná policistka vs 2 muži schopní všeho. Drtička se rozjede na plný výkon.