• Krátkometrážní

Blue Gold: World Water Wars (2008)

Musím uznať, že argumentácia bola trochu neúplná, ale aj tak klobúk dole pred odvahou tvorcov niečo takéto natočiť. Nemyslím si, že súcit a emócie by boli najnižšie pohnútky ako užívateľ s komentárom pod tým mojím, práve naopak. Všetko, čo sa na svete deje zlého, deje sa pre nedostatok súcitu, emócií ako láska, alebo inteligencie. Bolo nutné ukázať deti, ktoré zhoreli v plameňoch? Samozrejme, že áno. Vždy je nutné ukázať to nepekné, nie všetko baliť do úhľadného plášťa prijateľného pre oko obyčajného človeka. Hlavne nevyťahujte špinu a nepoukazujte na to, čoho všetkého je človek schopný len preto aby si nahrabal. Táto planéta nám nepatrí, čím rýchlejšie si to pripustíme a pochopíme, tým vačšie šance na prežitie budeme mať. V záujme jej ostatných obyvateľov však dúfam, že ako druh vyhynieme a to čo najskor.

Lion (2016)

Verím tomu čo som práve videla a neverím tým cynickým komentárom a bodovaniu. Ako veľmi sme už zhýčkaný a rozmaznaný touto chorou civilizáciou, že už nenájdeme ani trochu súcitu a pochopenia a viery v dobré konce. Samozrejme, že si títo chytráci, hodnotiaci za tri a menej, nedokážu nič podobného predstaviť, žijúci vo svojom sterilnom, umelom svete medzi štyrmi stenami, počítačmi, svojimi kinami, reštauráciami s rýchlym občerstvením, školami a barmi. Možno si všetci tí veľkí odborníci na životnú realitu o mne budú myslieť, že som naivná husička, ale ja verím tomu čo som videla a zanechalo to vo mne veľmi hlboký dojem. Rozhodne a jednoznačne jeden z najlepších filmov o ľudskom osude a taktiež jeden z najkrutejších a zároveň s najlepším koncom. Prosím viac takýchto a menej amerických sračiek o nepremožiteľných agentoch FBI, alebo teeneagerovských upírskych zlátanín a podobne... Absolútne vynikajúci detský herec a prvá tretina neskutočne emotívna a taktiež aj záver. Videla som už toľko nezmyslov, že ten rozdiel poznám a preto tento film vrelo doporučujem!

Permaculture Soils (2010)

Veľmi inšpirujúci dokument o ekologickom poľnohospodárstve. Ak chcete jesť vlastnú bio zeleninu a ovocie, alebo aj iné dobroty z rastlinnej ríše určite neurobíte chybu, ak sa radami v dokumente necháte viesť a usmerniť. Páčilo sa mi aj to, ako mali zvieratá na farme dostatok voľnosti a priestoru, ale to s čím nesúhlasím je, že sa stále využívali k potrebám človeka. Mne to proste pripomína začarovaný kruh z ktorého keď chceme vystúpiť, musíme pochopiť, že zvieratá tu nie sú pre naše využitie a našu potrebu, ale že sú plnohodnotné živé tvory s právom na vlastné životy. Obávam sa, že aj zvieratá z tejto farmy končia svoj život na jatkách, alebo ak aj nie, tak odídu ľudskou rukou. S tým nedokážem súhlasiť. Inak však čo sa týka pestovania zdravej stravy a návratu ku koreňom a plnohodnotnému zdravému životnému štýlu, je dokument veľmi užitočný a plný informácií.

Vegan 2015 (2015) (amatérský film)

Každý komentár k filmu propagujúcom veganstvo bude odo mňa pozitívny aj preto, že v živote existuje toľko nezmyselných snímkov ohľadne vecí nad ktorými je strata času sa vobec pozastavovať. Veganstvo znamená veľmi ohľaduplný prístup k svetu a to nie len prírode a zvieratám, ale aj ľudskej spoločnosti, ktorá neustále ešte nepochopila, že zdroje planéty Zem nie sú nevyčerpateľné a že nezriadená produkcia odpadu z živočíšnej výroby otravuje náš vzduch, vodu a aj samotnú podu v ktorej pestujeme rastliny pre nás, naše deti a taktiež stále dokola pre zvieratá, ktoré nimi v koncentrákoch zvaných veľkochovy, kŕmime. Veganstvo je veľmi príjemný a nenásilný sposob, ako by si naša nabubrelá civilizácia mohla konečne prestať kadiť do vlastného hniezda a dopriala pritom aj trochu priestoru pre život ostatným živočíšnym druhom, ktoré naň majú samozrejme tiež nárok, tak isto ako my. Ide len o to, či sa dokážu ľudia trošku obmedziť a urobiť niečo dobré pre seba, pre planétu a život na nej a taktiež pre svojich vlastných potomkov, ak ich teda nehodlajú vystreliť do vesmíru, aby ich ušetrili jedov, ktorými im permanentne zamorujú ich domov.

Tlustí, nemocní a téměř mrtví (2010)

Myslím, že aj keď sa to časti divákov zdá až príliš zrejmé a jednoduché, ako aj mne, stále je žiaľ dosť jedincov, ktorí nie sú dostatočne informovaní. Proste si jednoducho nie sú schopní nájsť súvislosť so štýlom stravovania a zdravím. Netvrdím, že je to v poriadku, alebo že je to normálne, že si niekto nevidí ani na špičku nosa, ale takíto proste ľudia sú. Niektorí musia mať pocit, že videli dokument, alebo čítali odborný článok a na základe toho zmenili jedálniček či životný štýl. Neviem prečo to tak je, či je to absencia obyčajného zdravého rozumu, alebo sklon všetko zbytočne komplikovať. Každopádne aj pre týchto ľudí existujú dokumenty, ako tento. Pokiaľ pomáhajú komukoľvek k uvedomeniu si podstaty vecí, rozhodne nie sú zbytočné. Sama som videla iné dokumenty, ktoré nemali ani z časti taký zmysel a pravdivé informácie, ako tento, preto dávam plný počet.

Noční zvířata (2016)

Príbeh nebol nijako geniálny či komplikovaný, ale fungoval. Hojne tomu pomohla dekadentne ladená atmosféra a interiéry. Možno trošku nadhodnocujem, ale v daný večer mi film proste sadol. Musím oceniť odvahu tvorcov zahrnúť doň morálne posolstvo v civilizácii, kde je morálka pomaly sprosté slovo a zároveň nad tým nijako prehnane nefilozofovať.

Svátek matek (2016) odpad!

Nudné, hlúpe, umelé a absolútne zbytočné. Je mi jasné, že tento druh filmu sa netočí pre žiadnych veľkých mysliteľov, ale aj tak je na mňa toľko zbytočných a povrchných vtákovín napechovaných v jedinom snímku príliš nestráviteľné sústo.

Děti moje (2011)

Nenadchne a neurazí, ale čakala som trochu viac. Slabší priemer zachránilo pár vtipných momentov a jeden veľmi trápny.

Time to Care (1986)

Tieto brutálne zločiny sa dejú po celom svete a nie len v USA či Kanade. Byť ich obeťami ľudia, už sú predmetom riešenia a pohoršenia v najvyšších kruhoch spoločnosti a píšu sa o nich knihy a točia srdcervúce celovečerné drámy. Lenže tieto sa týkajú zvierat a tie nevedia tak bolestne vylíčiť svoje utrpenie a strádanie ako človek. Nevedia si dokonca ani posťažovať, alebo sa ohradiť a tak sráči ako obchodníci s kožušinami, majitelia kožušinových fariem a "spotrebitelia", pre ktorých vlastne celý tento biznis existuje, naďalej profitujú zo strašného utrpenia nevinných zvierat celoživotne zatvorených v špinavých malých klietkach a brutálne zavraždených častokrát za živa stiahnutých z kože- doslova! O tom sa natočí takýto 5 minút dlhý dokument...čo dodať? Svet je postavený na hlavu a ľudia, ktorí s tým nič nerobia, sú bezohľadné, sebecké, ľahostajné kreatúry.

Ruby Sparks (2012)

Chlapovi proste nevyhovieš:D Každopádne originálne.