• Krátkometrážní

Než jsem tě poznala (2016)

Emilia Clarke vie hrať! V podstate s jej nevinnou tváričkou je dosť nemožné hrať iné než naivné, alebo dobrosrdečné postavy, ale verím tomu, že časom to určite viac rozbalí a ešte prekvapí. Pokiaľ ide o príbeh nepopieram, že to bola cukrová vata ako vyšitá s poriadnou dávkou citového vydierania, ale som zrejme správna žena a cez to všetko som sa zase raz nechala uniesť. Páčilo sa mi aj to, že som dosť dlho tápala, ako to celé vlastne dopadne a aj keď koniec nebol podľa mojich predstáv, dokázala som ho pochopiť a možno aj tak trochu súlasiť. Jediné, cez čo sa neprenesiem a prečo dávam o hviezdičku menej sú kožušiny, ktorých tam bolo dosť a ktoré z duše nenávidím. Mrzí ma, že sa dnes ešte nájde niekto, kto si túto krvavú záležitosť dokáže vziať na seba. Znížilo to celkový dobrý dojem, ktorý vo mne herečka vyvolala.

It's All Gone Pete Tong (2004)

No jasne, prefetoval sa až k tomu, že si zavinil hluchotu a stal sa z neho strašný chudáčik. Na koniec sa však všetko v dobré obrátilo, lebo našiel správnu cestu životom. Zase ako pravý Hollywoodsky trhák i keď nie odtiaľ. Jazvec ma iritoval asi ako neodbytný hmyz čo vám neprestajne krúži okolo hlavy. Ja neviem, tieto feťácke príbehy mi už asi lezú krkom. Tri hviezdy za to, že približne toľko krát som sa zasmiala.

Tělo (2012)

Konečne niečo originálneho a premysleného. Jedna hviezda dolu len preto, že mi to tesne pred koncom docvaklo o niečo skorej, ako by malo, keby som mala byť vážne prekvapená. Nebudem však hnidopich, atmosféra, herci, ale hlavne dej skutočne dosť dobrý. Viac takýchto!

Saturnin (1994)

Už dlho som nevidela niečo tak jednoduchého a absolútne blbého. Treskutá nuda!

Legenda o Tarzanovi (2016)

Páčilo sa mi skoro všetko. Pravdu povediac nechápem tie nízke hodnotenia, pretože ja som niečo s nadsázkou očakávala. Absolútne mi nevadilo, že dej nebol viac zamotaný, alebo viac sofistikovaný. Páčil sa mi jednoduchší príbeh a aj romantické scény, ale najviac ma uchvátili scény so zvieratami. Jednu hviezdičku som ubrala len kvoli tomu, že Tarzana stále prehlasovali za vládcu zvierat. Možno mi tiež chýbali trochu emotívnejšie vzťahy medzi ním a zvieratami v džungli. Ovšem v 3D to bol rozhodne prekrásny zážitok!

Pure (2002)

Nedám plný už len za ten happyend. Inak to ušlo. Hlavne ten uhol pohľadu zo strany malého chlapca sa mi veľmi páčil. Nie že by som mala tak strašne konzervatívny pohľad na drogy, ale z ničím sa to nemá preháňať a ak je jasné, že človek závislosť neudrží na uzde, nie je dovod sa s tým zahrávať hlavne ak má dve malé deti.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Tak hláška "až se naučíš maďarsky, tak budeš pořádný slovák" ma tak trochu zaskočila, mimo iné aj preto, že sa potom už nikto nezmienil, že až sa zas chlapec naučí pochlebovať nemcom, bude konečne poriadny čech. No čo už. Celkove to ušlo. Lasica bol štandardne sofistikovaný a Šafránková? Ak to smiem, ako pravá slovenka posúdiť, maďarštinu má tragickú:D Každopádne Noga nám strašne zostarol, ale aj tak ľutujem, že tam mal len malinkatú roličku. Príbeh pekný a obsadenie vynikajúce.

Malé královny krásy (2009) (pořad)

Neprekvapuje ma, že niektoré matky sú schopné spackať výchovu vlastných detí. Je to bežná záležitosť, ktorú vidíte každý deň. Deťom sa bežne klame, neberú sa vážne ani za okolností keby už skutočne mali a bežne sa im nedostáva dostatku času s rodičmi. Táto show je však horšia o to, že matky dievčatiek, ktoré v nej figurujú, to robia pre svoje zvrátené pohnútky. Niektorá pre pochybnú slávu, niektorá pre peniaze a niektorá preto, že je proste len úplne vygumovaná pipina bez akejkoľvek súdnosti a inteligencie. Som si istá, že ani jedna z týchto matiek nemá poňatia o duši vlastného dieťaťa, alebo im je ukradnutá. Takéto dievčatká netušia čo je vlastne v živote podstatné, pretože od malička ich matky a okolie presviedčajú, že je to ich vzhľad. Vyrastajú z nich povrchné a ničím neužitočné bytosti bez vlastnej osobnosti. Ich sebeúcta je založená na ich fyzickej kráse a obdive okolia, ktoré tiež nie je tak úplne v poriadku. Zase ale musím uznať, že prostredníctvom tejto tv show sa svet dozvedá o podobných absurditách a možno prispejú k tomu, aby sa s nimi skoncovalo, samozrejme hneď potom, ako sa ich organizátori poriadne napakujú. Ďalší dokaz o tom, že peniaze vládnu svetu, ľudská blbosť je nekonečná a tí nevinní ťahajú za kratší koniec, pretože morálka je pre vačšinu ľudí neznámy pojem.

Já jsem zvíře - Příběh Ingrid Newkirkové a organizace PETA (2007)

No upieranie slobody, týranie, zabíjanie kvoli údajnej podradnosti druhu, inteligencii a podobným rozdielom...čím to asi pripomína holokaust a koncentračné tábory? Múdremu napovedz, blbého kopni, že Mischka? Ak už sa aj človek, ktorý na vlastnej koži zažil koncentračný tábor vyjadrí, že vidí jeho podobnosť s veľkochovmi a bitúnkami, niet k tomu čo dodávať. No a čím je Ingrid Newkirk taká hrdinka? Možno tým, že sa snaží urobiť svet lepším miestom pre život a to nie pre len človeka! Všetci sme "len" zvieratá, možme to nazývať ako chceme, ale všetci potrebujeme pre život túto planétu, lásku a slobodu. Okecávať to a vyťahovať sa nad ostatné druhy nemá zmysel, len tým potvrdíme našu podobnosť s opicami. To čo má zmysel je zmeniť prístup, prejaviť súcit a zbytočne neubližovať a neničiť. Ak už máme zmeniť veci, tak ich zmeňme k lepšiemu a nie po nás potopa. Ak sme tak na výši a takí inteligentní a výnimoční, mali by sme podľa toho jednať! Dokument samozrejme vrelo doporučujem.

Řezníci (2003)

Ja ani neviem, čo si mám o tomto výtvore myslieť. Na jednu stranu sa mi páčila myšlienka, že tie nechutné chodiace hroby, čo požierajú mršiny niekto nakŕmil ich vlastným odporným druhom, veď povedzme si pravdu, ktorého nemasožravca by to nepotešilo. Na druhú stranu to bolo tak nejako bez hlbšej myšlienky a aj keď viem, že to má byť aj komédia, nejako mi to proste v tom námete chýbalo. Takže áno zasmiala som sa napríklad pri príbehu o jeleňovi a autonehode, alebo pri pohľade na torzá ľudských tiel vysiacich v mraziaku, ale za toto všetko si viac ako tri hviezdy film nezaslúži.