Megastavby (2004) (seriál)

Tak co o to, náměty jsou tam vesměs zajímavé, ale ta forma a hloubka. Další americký skorodokument pro průměrného američana. Informace nejsou vyloženě povrchní, ale já bych se chtěl dozvědět víc než všechna wow. Také mám absolvovány hodiny školní fyziky, takže vysvětlování poměrně základních znalostí divákovi též neocením. I když se tam vyskytuje blábolení, hlavně třeba fandů daného, není to tak strašné, a dá se to poslouchat. Víc než průměr to ale ze sebe nevymáčklo.

Mistři (2004)

Výjev ze shluku polorozpadlých budov stěží nazvatelných vsí kdesi na kraji republiky a několik diametrálně rozdílných obyvatel, které spojuje mizérie a právě probíhající hokejový šampionát. Namísto komplexního příběhu nás film vrhá přímo na zásadní předěly několika životů. Pavelec má, krom trápení s původním německým majitelem chalupy, po rozvodu prázdnou kapsu, Karel, topící se v dluzích, už hospodu asi dlouho neutáhne, Milan končí s řízením autobusu a chce pryč, Jardův syn nemá kvůli nulovému zázemí chuť s otcem nadále zůstávat a Zdena, citově i materiálně strádající, zjišťuje, že je těhotná. Únikem pro ni je tajná touha po Milanovi, který se zdá pro její omezený rozhled nejpřijatelnější volbou, ostatní chlapi pak na trápení zapomínají prostřednictvím sledování hokejových přenosů. Ke všemu špatnému Bohouš, mající vize, předpovídá českému týmu prohru. Tato filmová mozaika ale cosi postrádá a i když výkony především Jana Budaře a Leoše Nohy jsou přesvědčivé, nějak se zcela nedostavila naznačená marnost. Celkově vše stojí na dobrých výkonech herců v průměrném filmu. Některé scény bych ovšem pochválil, především ty spojené s Bohoušovými vizemi. A samozřejmě nechť v šílenství propadnu, pokud nepochválím jako vždy skvělou Kláru Melíškovou. Je to nicméně zklamání, věřil jsem, že z v úvodu navozené představy dokáží tvůrci dostat víc. Konec filmu je pak v podobném duchu jako úvod, jak náhle jsme životy aktérů navštívili, tak je opouštíme...

Mistři českého animovaného filmu (2004) (seriál)

Měl jsem bohužel možnost vidět jen několik dílů, protože to dávali v pro mě naprosto nevhodnou dobu. Asi aby v dobrou dobu mohli běžet koniny nesahajíci žádnému z uvedených animovaných děl ani po špínu na chodidle, ale jeden díl lepší, než druhý. Miluju animovanou tvorbu a ty nápady kreativita, technika, dokonalost v detailu... Potěšení a rozhodně to z nejlepšího od České televize.

RRRrrrr !!! (2004)

Z počátku ses mi moc nelíbila, ale teď se mi hnusíš čím dál méně. I když se kravina RRRrrrr!!! ze začátku rozjíždí pomalu a zdá se celkem trapná, postupně mě vtahovala a některé slovní výměny a nápady jsou docela povedené. Také nutno podotknout, že věrohodnost pravěkých vidláků v téhle levné francouzské slátanině byla nejméně o třídu výše, než ve velkorozpočtovém 10,000 BC. Není to žádná světoborná komédie, ale odpad zdaleka ne a je vidět, že Alain Chabat cítil, že má potřebu vyblejt koninu a tak jí vyblil. Jen škoda, že mu ji trochu pokazilo celkové zpracování. To je zajímavé: to co říkáš není vůbec zajímavé.

Soudní vyšetřovatelé (2004) (seriál) odpad!

Upoutávka Přenecháním koumání v moci algoritmizace Velkým Slídilem ovládané Odpadní Trubky nutně ústí v stoku. Vzdor tomu mnozí z nás se porůznu v čase plaví tímto nekonečným tokem. (úsměvně dramatický hudební podkres) Avšak již příští záhyb může skrývat deltu zakusující se do obšírné žumpy, kde radno vzdáti se veškerých nadějí. Náhodné citace sama sebe Fakt začal poslouchat. Některé jsou falešné. Nejlepší komentář všech dob. Znělka (televizní kvalita) Fortelní vykukové: Případ zdařilé kretenizace Úvodní slovo (tady se hodí buchta, nebo něco obdobně váženého) Pokud si dospělý člověk cucá palec, vycucne z něj nejspíše krev a nebo hnis. Proč by si jinak palec cucal. Avšak existují i tací s baronem Prášilem si nezadávající.... Šaráda Bez spojitosti vyplavené fekálie. (vlezlá předělová znělka) Odlišné stejně vypadající exkrementy. Některé jsou falešné. (obdobně vlezlá odlišná předělová znělka) Vzdal jsem to, když jsem to fakt začal poslouchat. A myslel, že slyším špatně. (dramatická předělová znělka) Bububu, teroristi, imigranti, drahý, zadarmo, nejlepší, tradiční. (vlezlá předělová znělka) Pořád dokola stejný průjem. Stále stejný způsob dramatizace. Opakující se lhaní či blábolení. (vlezlá předělová znělka) Další neutuchající záplava fekálií. Rozuzlení (líbivá optimistická napodobenina) Z počátku situace nevypadala slibně, avšak nakonec jsem napsal na konec, díky na trh orientovanému strukturování, bezpochyby a bez příkras, nejlepší komentář všech dob. Reklama (úsměvně dramatický hudební podkres) Nenechte si ujít! V příštím komentáři vám nalžu...

Soumrak mrtvých (2004)

Na komedii to, pro mě, nebylo zas tolik vtipný. Mě nijak extra nebavil ani Big Train, takže se to dalo čekat. Ale má to své dobré momenty, mezi které počítám i tu dvouminutovou cestu do obchodu a zpět po noční kalbě. Já mám prostě úchylku na dlouhý scény beze střihu. Jinak... no dejme tomu. Pokud bych měl nutkání si pustit nějakou blbinu zahrnující zombáky a idioty, přičemž opakované shlédnutí v budoucnu mi nabízí možnost najít více odkazů a narážek, tak proč ne. Navíc některý efekty i masky, vzhledem k rozpočtu, byly super. Nepočítaje fakt, že se ve filmu objeví představitelé Bernarda a Fran (totální štěk v dobrý scéně) ze seriálu Black Books. Mannyho, pokud se tam objevil, jsem si nevšiml. Prozatím ale dvě hvězdičky a něco navíc. Možná v budoucnu i tři, až se jednou dobře vyspím. P.S.: Dylan Moran se ptá, co budou dělat v hospodě?

Team America: Světovej policajt (2004)

Mě se na tom nejvíc líbily ty loutky a kulisy, za což především jsou i ty hvězdičky. Na příběh raději nebudu moc vzpomínat, protože to byl scénář regulérního emerickýho blokbástru, kterej měl bejt vtipnej a vtipnější díky zpracování. Mňó... moc nebyl. Vážně, jestli se chcete podívat na obstojný loutkovedení a kulisy (ani náhodou však výtečný) a jste schopni, díky letitému televiznímu tréninku, ignorovat obsah, tak průměr. V případě, že hledáte komedii a snad vás i přitáhlo jméno Trey Parker a vlhké představy založené na South Parku, tak vážně pozor, protože to bude o jednu až dvě hvězdičky horší. V podobných tu vidím (a tudíž jsem si teď, zcela sám od sebe, vzpomněl na) Jackboots on Whitehall, což bylo o drobek lepší a méně trapné. Mít lepší paměť, doporučil bych nějakou další a lepší loutkovou alternativu. A alternativa k humoru? Kde co.

The Ring Thing (2004)

Ano, je to tak, i Švýcarsko si chtělo přihřát polívčičku na popularitě Tolkienových zakrslých flákačů z Roklinky. Bohužel si na pomoc vzali naprosto přihlouplý scénář (oproti kterému je "komedie" Hurra - Die Schwedinnen sind da dílem génia), na každý roh pověsili nejen nevtipné, ale povětšinou naprosto trapné gagy a vše zabalili sic do obstojných masek, ale tragických kulis. Horší výravu měl už jen Pán Rohlíků: Společenstvo koblihy a to je nějakej amatérskej film! Dlouho, předlouho jsem tuhle švýcarskou nádheru sháněl a veřte mi, naprosto to nestojí za to, rohlíkáři jsou daleko vtipnější. Pokud tedy nejste posedlí vším, co souvisí s hobitama, a/nebo nemáte vadu smyslu pro humor, zkuste raději něco jiného. Třeba koblih...

Vesnice (2004)

Velká škoda, že to bylo tak.... krajnomezní. Vybavilo se mi hned několik epizod na podobné téma a trochu jsem si říkal, jestli to není derivát napsaný nějakým fanouškem série. Větší škoda je zpracování po stránce vyprávění. Chybělo mi tam více prvků thrilleru, lepší stupňování a atmosféra byla celkem slabá. Ovšem největší katastrofa je celé vykreslení společnosti a jejího ekosystému. Obyvatelé se tam ve větší části scén buď rozplývají láskou a nebo se souží strachem a já marně přemýšlel, z čeho šijou ty šaty, kdo jim vyrábí nástroje a kdo zasklívá okna, včetně toho skleníku (či co to bylo). A taky ta špatná barva... žádný červený rajčata, papriky, maliny, jahody, jablka...? To nebyl dobrej plán. No, nebyla to taková katastrofa a po šňůře ptákovin vlastně potěšilo, svým způsobem, ale já bych spíše doporučil ty vybrané díly The Outer Limits (Rite of Passage, Lithia, The Camp, Feasibility Study a další), případně pro náročnější pak film Kynodontas. Ten je jinak postavený, více komorní, dost ujetý a v důsledku dost mrazivý, ale v podstatě totožný. Právě ta psychologie totiž zde zatraceně chybí.

50x a stále poprvé (2004)

Ale tak jo, pokud jste nikdy neviděli Adama Sandlera, jen matně tušíte, kdo je Drew Barrymore a nekoukáte na obdobný cajdáky dvakrát do týdne... Tak je to taková romantická pohádková komedie pro (?ne)dospělý. Já myslím, že ten ústřední nápad, na kterém to je založené, není originální (a navíc to bylo v Hyperionu). A kdyby to už náhodou mělo nějaké bližší dočinění s realitou, tak on by byl právě narozený tele a ona kuře (a fakt by mě zajímalo, co si pod tím kdo vyloží :P). Nicméně, plitkost obsahu je líbivě podána jen v asi devadesáti minutách, takže je to stravitel... nější než třeba to z toho zábavnýho parku v Africe.