• Krátkometrážní

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Let’s Dance pre chlapcov. Rovnako blbé, len spotené telá vystriedali nablýskaní tátoši. Oproti ušmudlanej dvojke je toto aspoň poriadne eye candy, bez výrazne trapneho momentu a s Lucasom Blackom, ktorý ač sa na Diesela nechytá (koniec rulez), tak charizmy má aj za ulízaného Walkera. Že sa Lin sústredil na auta a príbehovú omáčku pribežne docucával z prsta, filmu len prospelo. Decko velí zaokrúhliť nahor. 55%.

Destricted (2006)

1.Balkan Erotic Epic (*) - Európsky porno art v plnej sile! Dôchodkyne v krojoch mnúce si ovisnuté poprsie a chytajúce pičkoudážď, doplnené o eroticko-folklórne vsuvky Mariny Abramovic, ktoré striedajú kreslené scénky Balkánskych sexuálnych rituálov. Nezáživný informačný materiál. 2.Death Valley (odpad!) - Statická kamera situovana niekde do Nevadskej púšte, snímajúca onanujúceho Marlboromana. Pre hereto časť mužskej populácie nepozerateľné. 3.Impaled (*) - Larry Clark sa znova nesere (a nechápe) a servíruje obyčajné porno a myslí si, že ak pred to šupne spoveď aktérov (výberové konanie), že robí umenie. Pol hoďka kecov (pretočiť-prespať-prepnúť) a jeden priemerny 7-minútový pohlavny styk. 4.House Call (odpad!) - CAM booby porna z 80-tych rokov. Mizerná kvalita zaznamu, ktorej zmysel ma míňa mílovým oblúkom, rovnako ako obsah. Kto v tomto nájde štipku umenia, nech sa hlási na vrátnici v Bohniciach, alebo Pezinku. 5.Sync (***) - 2 a štvrť minutový prierez históriou sexu na filmovom plátne vtesnaný do jednoho "styku". Režisér Demolition Mana milo prekvapil a nevedomky definoval "filmové puzzle". 6.We Fuck Alone (**) - Existenčná výpoveď francúzkeho ďábla Gaspera Noého, ktorá je vďaka stroboskopickému vizuálu prakticky nepozerateľná. Čo je škoda, hlavne pre tých ktorý si holdujú v špinavosti a surovosti jeho obrazov. Nápad bol, názov silne spoileruje. 7.Hoist (*****) - Matthew Barney (ako jediný) dokonale previedol na plátno pojem "erotic-art". Vo svojej podstate asexuálny, ale pritom explicitný snímok, kde nahé telo šlúži ako prostriedok intenzívneho filmového zážitku a nie, ako artefakt silou mocou strhávajúci pozornosť. Dobrý nápad, dokonalá forma, 14 minút kvalitného Destricted materiálu. Superman medzi slabozraými.

Stormbreaker (2006)

Režisérovi veľmi skoro po nádejnom úvode dochádza šťava a zbytok filmu (zhruba od polovice) fachá na autopilota, navyše bez nápadu, bez tempa. Ku koncu to so Stormbreakerom ide totálne dolu vodou a tak ako začiatok pumpoval nadšenie a nádej (naozaj som nič nečakal), tak koniec plný skratkovitých kľučiek facká každého kto mal pocit, že vznikne kvalitný akčný film pre deti. Nevyrovnaný a vo výsledku priemerný film. Babybond za 50%.

THX 1138 (1971)

Atmosférická záležitosť, ktorá vo mne zanechala veľmi (ne)príjemný pocit beznádeje. Na dnešnú dobu pôsobí filmové prostredie budúcnosti možno trochu smiešne, ale má svoje "technologicko-dobové" čaro. Jednoduchosť , sterilita, všade samé elektrónky a pípanie. Som zvedavý, ako príde ľuďom o takých 30 rokov Matrix, či Minority Report. Hold sci-fi je žáner ktorý nám technológiami stárne pred očami, ale kto to dokáže prekúsnúť má vyhrané. 70%.

Tron (1982)

Silný závan osembitovej nostalgie VHS-iek. Toto je film dámi a páni, kvôli ktorému som si ako malý zamiloval žáner sci-fi (Star Wars sucks :)). Dobový experiment a zároveň malá-veľka filmová CGI revolúcia, ktorá prvý krát priniesla počítačom generované obrázky na plátna kín.

Lesy (2006)

Od dnes sa dávam k drevorubačom :o)

Loose Change 2nd Edition (2006)

Tento demagogicky sploštelý a jednostranný pohľad na nejasnosti okolo 11-teho septembra sa nemohol obajviť vo vhodnejšiu dobu (Flight 93, United 93, World Trade Center). Pre priaznivcov konšpiračných teórii látka ako stvorená, pre ostatných "len" veľmi zaujímavý dokument (s dobrou muzikou), ktorý netreba brať až tak doslovne, ako si pýta. Každopádne, ale stojí za pozornosť!

Vražedná terapie (2001)

Malé (rozpočet, 6 hercov) psycho, ktoré stavia na výborne zahraných (a napísaných) postavách a hlavne atmosfére. Obrovská výtka ide na vrub "seriálovej" digitálnej kamere, ktorá filmu absolútne nesluší a ukrátila tak vizuál o punc dokonalosti. 70%