• Krátkometrážní

Auta (2006)

Tak som si celý čas vravel, že to Dreamworks tento rok (Over the Hedge) s Pixarmi uhrajú aspoň na remízu. Oproti Incredibles rapídne ubudlo gagov, má to slabší rozjazd, menej akčné a vôbec ždímať s plechoviek emocie je trochu ehm "zvlášne". Ale záver ma TOTÁLNE dostal a presvedčil, že sa nepotrebujem celý čas popadať za brucho, aby sa dostavil pocit plnohodnotného filmového zážitku. Zaslúžených 5 bez ohľadu a (ne)prelomovosť animácie.

Nesvatbovi (2005)

Tradičná lovestory zabalená do neokúkaného prostredia, zbytočne nepresladená, príjemne vtipná a s minimálnou porciou trápnosti. Najlepší "Frat Fack".

Let's Dance (2006)

Vykradnutá encyklopédia filmových klišé, ktorá zlyháva na úrovni dramatickej, romantickej a aj komickej. Herecky úplná tragédia, čiže jediné čo ostáva sú tančeky. Let’s Dance všakže :o). V tomto smere sú schopnosti a talent ústrednej dvojice (Tatum, Dewan), chvalabohu na protipóle k tým hereckým, a z toho čo spolu na parkete predvádzali mi občas behal mráz po chrbte. Kto v tanečnom filme nebude hľadať veľa filmového umenia (choreografička na režisérskej stoličke), bude spokojný. 50%

Miami Vice (2006)

Kúpil som si zmrzlinový pohár so šľahačkou. Podľa obrázku vyzerala chutne, kuchár osvedčený. Ale než som sa cez tú horu inač fajnej šľahačky prepracoval k delikátnej zmrziline, tak už som bol "trochu plný". Nabudúce poprosím naopak chef.

Scary Movie 4 (2006)

Po 20-tich minútach začína byť neustále papagájovanie tých istých skečov pekne otravné. Zucker, Zucker 60-tka na krku a gagy, ako pre prvý stupeň ZŠ. Druhá hvezda (s prižmúreným okom) za Annu Faris. Jediné na čo sa neomrzí pozerať.

The Butcher (2006) odpad!

Hoši kúpili handycam a jali sa točiť slasher. Jeden gumový sedlák na trucku, strašideľný dom mimo signál, pár ceckatých 19-tiek na likvidáciu a je vymalováno. Teda skoro. Že si toto našlo distribútora (Lions Gate) je mi naozaj záhadou (ona ta Amerika je asi naozaj krajina neobmedzených možnotí). Butcher totiž nieje ani napínavý, ani krvavý, ani strašidelný. Nulový príbeh, hysterické herecké eskapady aj logické kiksy nemám problém prehliadnúť, ak neabsentuje atmosféra + aspoň jedna zo spomínaných ingrediencií ako bonus. Alebo aspoň nápad, čierny humor, sex. Ehm, stále nič. Dojela muzika a po dlhej nemám problém nasadiť čistokrvný odpad! (a nezachráni to ani optika štýlu: šak je to badmovie). Zdravím debutujúceho režiséra Eda Gorsucha: "čau amigo, vráť sa prosím k písaniu porna."

Superman se vrací (2006)

Týmto ďakujem uživaťeľom ČSFD (predovšetkým mojej top9), že ma svojimi dojmami a postrehmi pripravili na ťažkú sračku (v medziach Singerových) a ono to bolo nakoniec celkom fajn. Čo "Supíkovi" vyslovene chýba, je poriadné akčné rošambo na záver. Nieže by finále nebolo monumentálne, ale no, ehm...toto fakt nie :)

Pes kouše psa (2006)

K.O. aj pre tých čo sa v depkách vyžívajú. Chladné, špinavé, jemne filtrovo modré predmestie anonymnej metropoli postaví proti sebe "toho s plackou" a "toho bez placky". Sviežo znegované klasické filmové figurkovanie, ktoré necháva diváka individuálne definovať dobro-zlo, aby mu neskôr uštedrilo ďalšie K.O. Prostredníček ukázaný všetkým moralistom v situáciach, kedy sa rozhodjuje o živote-smrti je chvalitebne pevný ako skala a necháva evidentný odkaz všetkým "vyjednavačom": NO MERCY! Stratkovité a občas nelogické chovanie je taká barlička (lišiacky maskovaná brutalitou), s ktorou si to čolkli (spolu s finále, ktoré mi vyslovene nesadlo) prekúsali iba na nejakých 70%. Dalo sa oveľa lepšie. Hlavne technicky.

Halloween (1978)

Mám pocit, že nostalgických hviezdičiek bolo rozdaných dosť. Na rozdiel od The Thing, môže tento relikt dnes zaujať naozaj iba fandov žánru. A tie otravné synťáky...uf!

Zoom: Akademie pro superhrdiny (2006)

Zinfantilnení X-meni vykradnutí materskou superškolkou pre problémových adolescentov, zabalení do sopľovej gule plnej srdcervúcich posolstiev a prdiacich gagov. Že "byť iný" sa nehovorí, priaťestvo je nadovšetko, a že pod najhrubšími dioptriami sa skrýva kráska, musí pochopiť každé 6-ročné decko, ktoré bude u znechutených rodičov po projekcii škemrať o figurku vyslužilého kapitána Zooma. Film je svojim prístupom k divákovi, (logikou, dialógmi a štýlom humoru) naladený na vekovú kategóriu under 9, čoho následkom sú znechutené dojmy (okolo 15%) každého, kto nieje v kine prvý krát. Superteletubies!