• Fantasy

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Pamatuju si to zábavnější. Takhle si z toho opravdu vytáhnu hlavně scénu se šampaňským, nebo lepidlem, eventuelně ořezanou pasáž z tábora a jinak nic moc víc. Teda, kromě Stiflera, kterej je stále kvalitním blbcem. Docela zábavné, lehce fekální, ale slabé.

Bradův život (2017)

Co musím ocenit, je hlavní myšlenka. Ne každý z nás má život, resp. bude mít život, jaký si představoval a všemožná „co kdyby“ se tak některým z nás v té hlavě přece jen někdy vyrojí. Pokud se tedy neřadíme k těm, kteří jsou spokojeni s tím, jak věci jsou a ne jak by mohly být - což není případ hlavního hrdiny tohoto snímku. Bohužel synapse je defakto kompletní shrnutí děje, který postrádá možná trapná klišé, nebo nemístný humor, ale je... Prostě nemastný, neslaný. Melancholicky to začne a melancholicky taky skončí. Žádné vytlačené myšlenky navíc - je to tak, jak to zkrátka je. Fajn na jedno pokoukání, neupřu originálnější námět a zpracování (které mně osobně zrovna úplně nesedne).

Replikant (2001)

Banda tatarů tady - i když, co lze očekávat. Pro mě je Replikant přinejmenším zábavný film. Dějově je to taková napůl slátanina - vytvořit klon pro dopadení skoro až nepřemožitelného zločince? No... Dobrá. Samotný záporák má dokonce i nějaký ten motiv. Vždycky mě hlavně pobaví zasazení akčních scén, které je občas tak absurdní, až se člověk zasměje. Mám zkrátka tenhle film rád.

Sword Art Online - Alicization (2018) (série)

Začátek zbrusu nové série SAO se mi strašně líbil. Nápad světa, na nějž se lze napojit samotnou myslí, působil svěže a zajímavě. Potěšilo i nové obsazení, které kromě nepřemožitelného Kirita zaujal i nijak neotravný a celkem rozumný Eugeo. Bohužel, jak se věci pěkně rozjely, z mého pohledu klesly už někdy kolem čtvrtiny. Poznávání světa vystřídaly nekonečné souboje ve sterilní věži, okořeněné autorovou evidentní nevycválaností a nutností děj obohacovat menšími oplzlostmi. Tak, či tak, závěr byl alespoň trochu překvapivý a rozhodně se rád podívám i na druhou část. Jen jsem si od toho sliboval něco víc, než jen tunu řečí a máchání meči... I když, však dvojsloví názvu je Sword Art, tak bych si možná stěžovat neměl.

Doktor Flastr (1998)

Možná zajímavý životopisný film se sympatickým Robinem (budiž mu země lehká) Williamsem z prostředí univerzity, jinak až příliš idealisticky pojatý příběh, kde překvapí jediný zvrat (a dost drsný), ale zejména závěrečná a dost klišé část plná až přepozitivnělých myšlenek ze židle nezvedne - spíš naopak. To, že je film natočen na motivy skutečné osoby, je jen těžko uvěřitelné. Škoda.

Déšť - Zůstat uvnitř (2018) (epizoda)

Po první epizodě ještě nevím, co si o tom pořádně myslet. Samozřejmě to je zajímavý příspěvek do žánru unikátněji pojaté apokalypsy, kde tentokrát hraje roli déšť. Časový skok nečekaný a poněkud bizarní, nějaké ty nelogické prvky by se taky našly (pokud je půda nasáklá deštěm, nenachází se v ní náhodou také virus?) a na dánštinu si člověk taky musí chvíli zvykat (anglický dabing zní uměle). Ale dám tomu šanci, možná vzhledem k délce i celý seriál a uvidím, jaký konečný verdikt si nechám.

Na okraji (2018) (studentský film)

Líbí se mi styl zpracování - zejména záběry natáčené poctivě na film (až tedy na závěrečnou raketu s rybím okem). Trochu mě mrzí, že tam nebylo víc informací, protože těch pár samozřejmě všichni zarytí kulatozemci ihned popřou. Rád bych, aby se na téma ploché Země udělalo něco delšího, nabitějšího těžko oblomnými informacemi, ale stejně otevřeného a bez snahy za každou cenu křečovitě utvářet konspirace. Ale jako základ dobré.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Pořád to není ono, pořád to není adaptace Kiplingova originálu, která by mě předsvědčila. Ale pořád si vedla vesměs líp, než ta disneyovská slátanina, která si Kiplinga vůbec nemá co brát do huby. Ze začátku mě vyděsilo technické zpracování, které jelo od toho nejhoršího k ne tak hroznému, ale digitální to bylo až běda. Od nerealistického prostředí džungle, až po animovaná zvířata, která byla na hraně toho, co je dnes již standardem a co by spadalo spíš do indie produkce. Příběhově všelijaké, jen ne úplně tak zábavné a napínavé, jak jsem si přál. Moc se mi líbila myšlenka vlastního druhu a ukázka, že i když je člověk člověkem, nemusí mezi lidi úplně tak zapadnout, na čemž film stavěl. Ale kromě toho nerozvíjel nic dalšího, žádnou další silnější myšlenku, nebo alespoň lepší zaměření na charaktery, kterých už takhle bylo spíš poskrovnu. Tedy, závěrem, nečekal jsem nic, úplně zklamán nejsem, ale Kniha džunglí si zaslouží ještě o větší chlup lepší adaptaci.

Gympl (2007)

Učitelské stereotypy, život na hraně, zdůraznění závislosti na sprejerství a s ním spojeném adrenalinu... všechno tohle docela fajn. Jen, kdyby to ve výsledku nepůsobilo moc plytce, střih nebyl divný a hudba nezněla jak z laciného filmu pro dospělé. Z českých filmů určitě ten lepší průměr, ale těžce amatérský. Něco podobného bych si představil jako studentské filmové dílo, než jako plnohodnotnou kinoprodukci.

Očista (2013)

Celkem slušná, napínavá hororo-thrillerovka, s ovšem dost průhlednou pointou. Ale i když se děj odehrával jen v jednom baráku a samotná akce trvala jen pár minut, film zkrátka bavil. 65%