Medvědí bratři (2003)

Ze začátku to vypadalo, že tato disneyovka půjde mírně proti proudu. Relativně smutný příběh se však záhy změnil na to, co tyto animáky umí nejlépe. Hromada kvalitního humoru, povedené postavy, zajímavé prostředí, klasicky dobrá animace. Prostě ideální nenáročný film na odpočinek a relaxaci.

Nebeská stvoření (1994)

Filmový debut Kate Winslet? Peter Jackson před Pánem Prstenů? Jak jsem tento film mohl tak dlouho míjet? Příběh byl přinejmenším zajímavý a pokud vezmeme v potaz, že byl inspirován skutečnou událostí, tak i celkem neuvěřitelný. Herecké výkony bych nazval průměrnými, nikdo extra nevyčníval, ale koukat se na ně dalo. Síla tohoto snímku však tkví v atmosféře, která je zde opravdu dokonalá. Pokud tedy hledáte mírně náročnější film s celkem drsným tématem, nesmíte toto dílo minout.

Noemova archa v nebezpečí (1988)

Po dlouhém přemlouvání jsem se s manželkou odhodlal zkouknout toto dílo z jejího dětství. Nutno říct, že to stálo za to. Rip z videokazety, která na začátku vypadala, že uvidíme pořád dokola jen prvních 5 sekund, ale nebyl ten největší problém. Příběhu totiž chyběl...příběh. Pořád jsme čekal na nějakou zápletku, rozuzlení nebo něco podobného, nicméně jsem se nedočkal. Animaci bych nazval odfláknutou, všem lidem, kromě hlavních postav chyběly obličeje, a celkový pohled na scénu nebyl vůbec příjemný, Situaci tak zachraňovaly pouze relativně vtipné postavy, v čele s červotočem Vildou. Finální hodnocení: Podprůměrná podívaná.

Muž na laně (2015)

Docela lituji, že jsem tenkrát na toto dílo nevyrazil do kina. Pravděpodobně nejrealističtější, nejsurovější a nejlepší zpracování pocitu z výšek, jaký jsem kdy ve filmech viděl. Manželka musela dokonce chvílemi zavírat oči. Co se atmosféry týče, není tedy co vytknout. Příběh je přinejmenším zajímavý a rozhodně se vyplatí o něm vědět. Herecké výkony jsou velmi dobré, Joseph Gordon-Levitt klasicky nezklamal a role francouzského lanochodce se zhostil naprosto perfektně. Děj příjemně ubíhá, komické prvky střídají surové pocity strachu a vzrušení, takže ve výsledku k dokonalosti pouze chybí občasné do oči bijící CGI.

Spalující touha (1999)

Mysteriózní erotický thriller od Stanyleyho Kubricka? Say No More! Na toto dílo jsem se těšil od doby, co jsem si někde přečetl tento krásný podtitul. Nutno říci, že ani v nejmenším nelhal. Hned první záběr je totiž na krásnou prdelku Nicole Kidman, kterou v průběhu celého filmu uvidíme ještě několikrát (spolu s jinými prdelkami, prsy a tak podobně). Dámské publikum sice takové štěstí nemá, Tom Cruise byl asi více stydlivý, ale to mi vůbec nevadilo. Co se příběhu týče, je trochu rozvláčný, pořád jsem čekal nějaký větší zvrat, ale ten nepřišel. Přesto však snímek dokáže udržet vaši plnou pozornost po celých 159 minut. Herecké výkony jsou dobré, stejně tak hudební stránka od Jocelyn Pook, která je přinejmenším velmi zajímavá. Není tedy důvod tento snímek ignorovat. Pokud chcete zažít něco odlišného, Eyes Wide Shut je jasná volba.

Lilo & Stitch (2002)

Šílená disneyovka, která se naprosto odlišuje od těch předešlých. Už jen samotná zápletka se dosti vymyká zajetým standardům, nicméně pobaví, a to je u takovýchto snímků to hlavní. Animace je již z větší části 3D, každopádně k tomuto filmu to sedí. Dialogy mají hlavu a patu, postavy jsou dosti odlišné, a za tu hodinu a půl se s nimi dá celkem v pohodě sžít. Finální hodnocení: Jasný kandidát na vtipný večer.

Poslední samuraj (2003)

Povedený velkofilm, kterých naštěstí stále existuje celá řada. Kromě hereckých výkonů, které byly na velmi dobré úrovni bych ocenil především davové scény z bitev. Dnes už jsou bohužel pryč doby, kdy se vzalo pár set komparzistů a natočila se pořádná řežba. Příběh má hlavu a patu, nenudí ani jedinou minutu, nicméně je trochu předvídatelný. Pochvalu zaslouží samozřejmě i soundtrack od Hanse Zimmera, takže ve výsledku 4 hvězdy.

Atlantida: Tajemná říše (2001)

Těžko uvěřit, že je tomu už 15 let, co jsme byli se školou na této disneyovce v kině. Dnes už to tak slavné nebylo. Hlavním tahákem tohoto snímku jsou totiž velkolepé vizuální scény, které bohužel vyniknou jen na velkém plátně. Na televizi či monitoru zbude tedy jen průměrný příběh, hromada postav, se kterými si málokdo vytvoří nějaký vztah, a hlavně jejich občasné přehnaně hloupé chování. Prostě průměr se vším všudy.

Narcos (2015) (seriál)

Na doporučení kamaráda jsem zhlédnul tento skvost a nutno říci, že jsme byl ohromen. Relativně neuvěřitelný příběh, hromada zvratů a šokujících momentů a především kvalitní pohled do hlavy drogového barona. Hned od prvního voiceoveru Boyda Holbrooka jsem byl vtažen do Kolumbie 80. let. Herecké výkony jsou vůbec perfektní, možná za to může i fakt, že ani jeden z herců není u nás tak známý. Nejlépe je na tom samozřejmě Wagner Moura, ze kterého jde strach, přestože (dle různých rozhovorů, co jsem s ním viděl) se jedná o vtipného chlapíka. Opět se ukazuje, že v dnešní době televize (aspoň zahraniční) produkuje kvalitnější díla než celý Hollywood dohromady. Finální hodnocení: musíte vidět.

Není král jako král (2000)

Dokonalá disneyovka, která sází spíše na dospělejší publikum. Příběh má vážnější podtext, ale jinak se jedná o pořádnou šílenost, u jejíchž vtipů jsem se opravdu bavil. Postavy i dialogy měly hlavu a patu, animace byla klasicky perfektní, takže nezbývá nic jiného, než toto dílo doporučit.