Legenda o Mulan (1998)

Zajímavý asijský příběh, povedené dialogy, klasická disneyovská animace - prostě není důvod toto dílo nezhlédnout. Postavy mají hloubku, vypíchnul bych zejména hlavního záporáka a pak minidráčka, jehož dialogy celému filmu vládnou. Děj není nudný, překvapení se taky dočkáme, takže čtyři hvězdy celkem jasné.

Magnolia (1999)

Totální nářez v podobě tříhodinové mozaiky příběhů, ve kterých si každý najde něco svého. Ať už jde o šílené love story policisty a feťačky, homosexuální výlevy Williama H. Macyho či nepřekonatelnou přednášku Toma Cruise s heslem “Respect The Cock Tame The Cunt”. Herecké výkony v tomto snímku jsou vůbec velmi kvalitní a příběhové linie zdánlivě spolu nesouvisející, se nakonec krásně prolnou. Finální hodnocení: kvalitní, nicméně trochu náročnější dílo (přeci jenom, ne každý vydrží 188 minut u obrazovky).

Voda pro slony (2011)

Když nad tím tak přemýšlím, kromě seriálu Cirkus Humberto jsem snad neviděl žádný snímek z cirkusového prostředí. Nutno však říci, že se vyplatilo počkat na tento film, protože co se týče atmosféry, má vše zmáknuto na výbornou. Příběh je relativně jednoduchý, přesto zajímavý a nemá problém udržet dvě hodiny vaši pozornost. Herecké výkony jsou velmi dobré, kromě perfektní slonice musím pochválit především Roberta Pattinsona, který image z Twillight ságy bez problémů setřásl. Špatně na tom není ani schizofrenní Christoph Waltz, ale přeci jenom mu více sedla ta zlá půlka. Finální hodnocení: Ideální film na večer ve dvou, u kterého nejeden z ochránců zvířat zapláče.

Tarzan (1999)

Po velmi nekvalitním Herculovi jsem měl strach, jak na tom tento snímek bude. Naštěstí se ukázalo, že kvalitní disneyovky převažují nad těmi pár slabými, takže se ve výsledku jednalo opět o povedený film. Kvalitní humor, perfektní animace (tentokráte už z větší části 3D) a samozřejmě povedená hudební čísla - to vše je koktejl, kterým nezkazíte žádný poklidný večer.

Zvoník u Matky Boží (1996)

Pro mě osobně další povedená disneyovka s relativně známým příběhem (i když se spoustou změn), kvalitní animací (i občasná 3D se sem celkem hodila) a nádhernými písněmi. Děj má rozhodně spád a ani chvíli nenudí, postavy jsou pěkně napsané, dialogy mají hlavu a patu, a napínavé momenty střídá relativně vkusný humor. Prostě, co více se od takovéhoto snímku přát? Snad jen, aby i následující disneyovky na tom byly, co se týče kvality, přinejhorším podobně.

Veřejní nepřátelé (2009)

Johnny Depp poslední dobou střídá povedené role s naprostými tragédiemi, ale naštěstí patří tento snímek do první kategorie. Jeho John Dillinger je herecky naprosto skvělý a baštil jsem ho celých 140 minut. Samozřejmě v tomto mafiánském eposu není sám. Ostatní herecké výkony jsou taktéž na velmi dobré úrovni, jen s přízvukem Christiana Balea jsem měl trošku problém. Vizuálně se jedná o pěknou podívanou, občas je ale trochu problém rozlišit jednotlivé strany - přeci jenom, černé kabáty v noci nejsou úplně dobré vodítko, zvláště pak, když je nosí všichni. Děj je přinejmenším zajímavý, má spád, ale rozhodně není bez chyby. Příkladem budiž scéna, ve které se John Dillinger vydá na policejní stanici, všude se v klidu prochází a dokonce s policisty diskutuje - to mi přišlo už hodně šílené a nereálné (což byla nakonec pravda). Ve finále se nicméně jedná o velmi povedený snímek, který rozhodně stojí za shlédnutí.

Herkules (1997)

Tak tahle disneyovka mi osobně vůbec nesedla. Kromě trochu šíleného příběhu, kterým tyto snímky ale občas disponují, mi zde lezli ušima hlavně hudební čísla. Nevím proč, ale přišly mi jako nejméně povedené ze všech animáků od Disney, které jsem kdy viděl. Příběh byl celkem lineární, animace klasicky povedená, ale dialogy mi přišli na úrovni béčkové komedie z 90 let. Finální hodnocení: dvě hvězdy a přání, aby další filmek na tom byl lépe.

Hněv Titánů (2012)

Po neúspěchu Souboje Titánů se Sam Worthington kál, že sequel bude podstatně lepší. Zůstalo však jen u slibů. Efekty sice byly celkem nabušené, nicméně děj byl tak nudný, že jsem měl problém neusnout. Herecké výkony netřeba hodnotit, žádné se totiž nekonaly, a to navzdory faktu, že snímek je plný "hvězd". Přijde mi, že jediné dialogy, které mezi sebou hlavní hrdinové vedli, bylo konstantní řvaní jmen ostatních. A uznejte sami, že hodina a půl plná "PERSEUS!!!", "ZEUS!!!", "HELIUS!!!" fakt nestojí za to. Finální hodnocení: jedna hvězda za CGI, druhá za příslib, že trojka nikdy nevznikne.

Vražedná čísla (2005) (seriál)

Prvních pár sérií super, pak už dosti otrava. Především Charlieho přirovnání mě od čtvrté série začaly lézt krkem a když se do nich začaly dostávat i další z postav, bylo to už opravdu na hlavu. Naštěstí vše vyrovnal skvělý Judd Hirch a především Peter MacNicol, který pro mě osobně byl nejlepší postava celého seriálu. Ve výsledku se tedy jedná o několik hodin matematiky na pozadí obyčejné kriminálky. Prostě průměr.

Pan Am (2011) (seriál)

Retro look, zajímavý námět, krásné herečky, občas šokující momenty a hlavně jen 14 dílů? Ideální kandidát na odpočinkový seriál, tak akorát k večeři. Pánské publikum rozhodně ocení hezké tvary letušek Pan Am, dámy zase namachrované piloty s tváří playboye, a celá rodina špionskou příběhovou linii, která se celým seriálem více či méně line a udržuje jakous takous atmosféru. Finální hodnocení: Každý den jeden díl a dva týdny se večer nudit nebudete.