Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Příjemně ulítlá pohádka, která všechno tak nějak maličko přehání, ale tady to vlastně vůbec nevadí. 70 %

22 Jump Street (2014)

Kdysi jsem při hodnocení prvního dílu napsal, že ten film už znovu vidět nemusím, ale případný druhý díl bych zvládl. To tak nějak v podstatě peřsně vystihuje tohle pokračování. Je to pár týdnů a já už absolutně nevím, o čem tom bylo. Vlasntě až na jednu výjimku. Pamatuji si nápadité závěrečné titulky, takže asi tak :). 40 %

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Zatímco první díl byl hravý a nápaditý, ten druhý až příliš okatě kopíruje linky toho prvního, což většinou nevede k příliš valným výsledkům. Ani zde to není výjimka. 40 %

Kráska a zvíře (2014)

Proč se za každou cenu snaží být film dle klasické pohádky jiný a inovativní a při tom zapomíná na to podstatné. Ne, není to příběh, který je zde, ač značně okořeněn o nepodstatné detaily, v podstatě zachován, ale zcela zde chybí vývoj postav a jejich vzájemné zbližování. V jednu chvíli se Bella Zvířete bojí a za pár chvil je do něj zamilovaná, ačkoliv jediné, čeho se od něj dočkala, je zastrašování a vydírání. Uplně se tak vytratila romantická linka a nenahradí ji ani podivná "romantická" epizoda z dávné minulosti, která vznikající vztah spíše zabíjí. Značně tím utrpěla pohádková atmosféra a jen naprosto úchvatná vizuální stránka a velmi příjemní herci, dostávají tento film lehce nad průměr. Mrzí to o to víc, že potenciál tu byl. Bývalo by stačilo sustředit se na romantickou linku a držet se klasiky, když už se tvůrci báli nabídnout příběh třeba ze zcela jiného úhlu pohledu. 55 %

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Herci, kteří hrají sami sebe a dělají ze sebe stejný paka, jako jsou hrdinové v jejich filmech, zejména těch, které zřídkakdy šetří fekálním humorem. Jinak zajímavý nápad, realizovaný bohužel bez humoru. Třeba takový Zombeeland je o dvě úrovně vejš. 40 %

Egypťan Sinuhet (1954)

Je těžké vměstnat více jak 800 stran románu do dvou filmových hodin a tak bych odpustil změny i zkratky v ději, ačkoliv místy byly vynechány snad nejkrásnější románové pasáže, ale bohužel se zde nepodařilo přenést na plátno ani tu nezapomenutelnou atmosféru, která sálá z každé stránky a vhání slzy do očí. Slova, která, i díky nádhernému překladu Marty Hellmuthové, doslova zpívají každou větu, mi ve filmovém podání přišla těžkopádná a strojená, snad proto, že kniha je vyprávěna v první osobě a s jistou obřadností dodávající historickou věrohodnost. V knize mi každá postava přirostla k srdci a přesně jsem chápal, proč dělá právě to co dělá, ale film bych bez knihy pravděpodobně jen těžko pochopil, ačkoliv z ní vybírá jen koncept a i toho se drží spíše obrazně. Vypráví tak vlastně uplně jiný příběh s jiným poselstvím a bez podstaty knihy. Zpacování je na svou dobu vcelku slušné, ačkoliv zdaleka nedosahuje kvalit nezapomenutelných velkofilmů jako například Ben Hur. Egypťan Sinuhet by si jistě zasloužil lepší zpracování a více by mu slušel formát minisérie BBC, protože si bohužel dovedu představit, co by do pouhého dvouhodinového filmu vybral Hollywood dnes. Přečtěte si knihu, toto bylo zbytečné sledovat. 40 %

Dostaňte agenty Bruce a Lloyda (2008)

Na to, že se jedná o direct to DVD, respektive TV, to zdaleka nebylo tak špatné. Nevykrádá až tak původní námět, spíš jen rozvíjí osudy dvou alternativ Q z původního filmu, kterých si člověk nemohl nevšimnout. Docela zábavné a dřív než začne nudit, se v obstojném akčním finále vše uzavře. 50 %

Máša a medvěd (2009) (seriál)

Naprosto úžasné krátké příběhy, u kterých jsem se několikrát smál tak, že mi vysichalo v krku. Český dabing bohužel tentokrát není tak skvělý, jak jindý bývá, ale pro děti je jistě lepší, než ruský originál. Mluveného slova tu sice není mnoho, ale Máša je v originále prostě ještě kouzelnější uličnice :). Jo a nejlepší díl? Jednoznačně Máša a kaše :). Nedávám to často, ale 100 %

Hercules (2014)

K tomuto filmu jsem přistupoval od počátku s despektem a podíval se na něj spíš náhodou, nicméně ... musím přiznat, že mě velmi mile překvapil a svým pojetím vzniku mýtů o známém silákovi vs. realita, si mě dokonce získal. Kam se hrabe nový Souboj titánů a další novodobé pokusy o přiblížení řecko-římské mytologie. 70 %

Dovolená za trest (2014)

Ač stejná herecká dvojice, kterou mám v komediích jako 50x a stále poprvé opravdu rád a díky tomu dokonce občas přimhouřím oko i nad nějakým tím nechutným vtipem, tady jsem oko mhouřit nemusel, protože, když už tu nějaká humorná scéna je, je většinou relativně korektní a málo humorná. Nemůžu říct, že bych se vysloveně nudil, ale nějak jsem si neužíval a zatímco výše zmíněný film jsem viděl několikrát a rád se na něj podívám znovu, k této dovolené se už nejspíš nikdy nevrátím. 55 %