MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Pilot nalajnoval, co mohl a skutečně je nač se těšit. Soustředil se výhradně na interakci mezi postavami, žádní vrazi (jen jeden honimír), takže hodnocení "jen" za 4.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

První čtvrthodinu jsem musel s námahou dávat pozor a smiřovat se s faktem, že tentokrát to nebude o poutavém příběhu, nýbrž o postavách a samotné době. Ale jakmile jsem se naladil na správnou vlnu, už jsem si to užíval. Leo a Brad si tady užívají bromance jak se patří (Bradova role a postava se mi líbila ze všeho nejvíc), situace z natáčení filmů se krásně pojí se situacemi vzniklými v jejich realitě, dobová atmoška je fantastická, odkazů na filmové reálie tehdejší doby je tu nepočítaně a ani nebudu předstírat, že jsem si všimnul všech či že všechny dokážu náležitě ocenit. No a nesmím zapomenout na finále, které je přesně tak vtipné a brutální, jak si to každý přeje a jak to umí jen tenhle cvok z videopůjčovny. Udivily mě dvě věci - 1) Margotka se pouze mlčky promenáduje před kamerou, ale stejně to žádná jiná nedovede tak dokonale jako ona. 2) QT si dříve s radostí kopl do Hitlera a jeho posunovačů hoven, kopl si do KKK, tady si kopl do Bruslího, ale nekopl do Mansona? Na nějakou vtipnou scénku jsem se těšil, ale tentokrát jsem podobný bonbónek nedostal... Celkově tedy malinko slabší, než na co jsme u QT zvyklí, mnoho lidí se bude kvůli absenci příběhu nudit, ale za mě můžu říci, že jsem Hollywood neviděl naposledy.

Nikdy nezestárnou (2018)

Kolorované záběry doplněné svědectvím těch, kteří přežili Velkou válku. Od narukování a fixlování s věkem, přes konfrontaci v Zemi nikoho, spaní v zákopech, přimrzlých botách, gangréně, yperitu, spoustu záběrů na roztrhaná těla, až po prázdný pocit po vyhlášení míru a obtíže při hledání práce a znovuzačleňování do civilizace. Tento a jemu podobné dokumenty by se měly povinně pouštět dětem ve školách.

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Měl jsem obavy, že to bude taková vagínovina na zbytečné zabití času, ale, světě, div se, ono to opravdu funguje! A funguje to na jedničku! Drsná Batmanova aura smíchaná s želvíma hláškama a pizzou, spoustou výborné akce a šílenými schopnostmi mutagenu. Batman vs. Trhač jsou absolutní vrcholy týhle šílenosti. Doporučuju.

Rocketman (2019)

Vhodně stylizovaná (tudíž je všechno řiťopišsky barevné) homosonda do análu známého zpívajícího bukanýra, která bohužel moc neodsýpá a závěr nemá absolutně žádnou katarzi, pouze dokumentární informace. Kdo rád poslouchá jeho písničky, přičte si jednu hvězdu navíc. Jaký rektální milovník je do třetice všeho teplého další na řadě s jeho filmově hudebním životopisem? George Michael?

Země policajtů (1997)

Ohromná plejáda jmen na všech postech - režie, hudba, herci. Nejvíce zde projevují potenciál Mangold, Shore, Sly, Harvey, naopak Robert De je naprosto nevyužitý. Ostatní jsou využiti jen napůl, protože vše je šablonovité až hanba, scénář nepřináší nic nového. Ale nuda to není a konec je velmi povedený. Ale jedno zkouknutí stačí.

Operace kolibřík (2018)

Film o natahování několikatisícikilometrového kabelu v honbě za milisekundou, která vydělá multimiliardy dolarů. Film z neokoukaného prostředí s dobrými hereckými výkony a neokoukatelnou Salmou Hayek. Akorát konec je takový nedomrlý, což zamrzí.

Bumblebee (2018)

Hailee Steinfeld si sice s oblibou čuchá k vyholenému podpaží a umí se hrabat v motorech, ale pokus udělat z takový pindy Sarah Connor nebo Helču Ripley opravdu nevyšel (zvlášť když ji musí furt někdo zachraňovat). Bumblebee je zase mocný robot, který touží po pohlazení, bojíčkuje se v koutě, smutní a další podobný pičoviny. Pak je tu ještě John Cena, který cokoliv udělá a jakkoliv drsně se tváří, vždycky je to trapná komedie. Suma sumárum, je to pro 10letý haranty, který si hrajou s robotama na displeji mobilních telefénů a tabletů, fabletů a pičítačů, který jim rodiče kupujou, aby si s nimi nemuseli hrát. Takže vlastně úkol splněn. Aspoň že ta akce za něco stála, jinak to byl porod.

Řbitov zviřátek (2019)

Na jedno zkouknutí OK, ale atmosféry by se člověk nedořezal a strach z čehokoliv tu tak nějak taky není. Jen ten konec z toho dělá film, který není hoden okamžitého zapomnění. To až druhý den.

Pašerák (2018)

Film o staříkovi (sorry, Clinte), který kvůli internetům (měli by je zakázat) přijde o job rostlináře, a tak se rozhodne vozit pudr přes dálnice a ze kterého se vyklube film o rodinných hodnotách? Zní to šíleně, ale funguje to.

Časové pásmo bylo změněno