Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Futurama na CGI-steroidech. Dvojka dopadla o poznání lépe než její předchůdce. Sice je zde stále dost hluchých míst a scénář je spíš taková demo verze jednoho dílu již zmíněného animáku, ale tentokrát je tu dost trefných hlášek, komických situací a v neposlední řadě padouch, který je asi nejsilnější z doposavad představeného MCU (a právě jeho skutečná podoba opravdu čerpá přímo z Futuramy). Akční sekvence fungují (úvodní sekvence a Yondova vraždící opera jednoznačně vedou) a soundtrack je dle očekávání nostalgická pecka. Momentálně jsou GotG to nejlepší, co může MCU nabídnout.

Pobřežní hlídka (2017)

Retardovaná chujovina, kde se vtipy točí jedině okolo penisů nebo Rockových rejpanců do Efronova věku (nazývá ho Biebrem, One Direction atd.). A to je vše. O scénáři nemá smysl se vyjadřovat, fakt je to kokotina velikosti plejtvákova kladiva na čarodějnice. Hvězdu dávám za ty Rockovy rejpance, jeho figurku v akváriu a za pár pohupujících se mekmeků.

Mlčení (2016)

Stačilo by krátké zamyšlení, ne skoro tříhodinová ubulená konverzačka. Jelikož podobné šíření víry v zemích, kde holt hledají útěchu u někoho jiného, mi přijde jako naprosto kokotí zvyk, byl mi Garfield u rekta a dvě hodiny jsem na něj řval, ať už kurva šlápne na ten symbol a drží hubu. Tím pádem bylo pro mě sledování tohoto filmu naprostým utrpením. Už nikdy více. PS: Kamera a výprava si pochvalu zaslouží.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Pár dobrých vtipů, jinak ale bez nápadu. Naštěstí je tomu úměrná i stopáž, takže se člověk nestačí ani podívat na hodinky a už je konec.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Dáme do hlavní role ženskou, pak pár životních situací, který zažije každej a ona nám to cílovka sežere. Absolutně o hovně.

Benga v záloze (2010)

Tenhle způsob komediálnosti zdá se mi poněkud... šťastný! Totálně ulítlé (narážím tím i na poslední scénu Johnsona s Jacksonem), sypající jednu hlášku a vtipnou situaci za druhou (na záměnu kartáčku s jídlem pro astronauty asi do smrti nezapomenu), i když ke konci už bohužel ztrácí tempo. Každopádně to rád někdy uvidím znova.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Výborné herecké obsazení utáhlo tuhle obyčejnou a předvídavou variaci na heist movie, která nepřekvapí, ale ani neurazí. Podobně jako The Bucket List.

I dva jsou rodina (2016)

Bohužel. Předvídatelné, málo vtipu, dramatická složka je nezáživná, nemá žádné grády. Na někoho může ubulený černoch působit slzopudně, ale na mě teda ne. Body má film za dítě, které není otravné (čti na přesdržku). Soudní pasáž je zabiják, u toho jsem poklimbával.

Je s námi konec? (2016)

Další upozornění na neoddiskutovatelný problém, kterému čelíme a čelit budeme. Dokument poutavě předkládá zdroje problému (oteplování planety, tání ledovců, zvedání hladiny moře) a krásně ukazuje následky, na které se můžeme těšit (hlavně simulace teplotních zón a vliv Golfského proudu umlčí všechny). Moc něco zvrátit určitě máme, to dokument připomíná také, nicméně Leo tak dělá velice povrchně - cestuje snad elektrickými auty, lítá vrtulníkem/letadlem na solární pohon, když cestuje všude po světě, aby různým civilistům předložil scénář, který se mají naučit a zopakovat na kameru? Proč nepadla ani jedna zmínka o těžbě ceru, který je tak nezbytný pro výrobu baterií k uchovávání energie? A co ta protitrumpovská agitka? Kážu vodu, piju víno...

Za každou cenu (2016)

O něčem a zároveň o ničem. Drsní chlapi, který si jdou za svým stůj co stůj (to platí o hlavních hrdinech i o antagonistech tohoto filmu - schválně si rozhodněte sami, kdo je kým), vyprahlé scénérie, minimalistická, avšak dokonale padnoucí hudba. A skvěle zahrané postavy (Chris Pine ovšem pokulhává). Pine s Fosterem vykrádají banky a... to je vlastně všechno. Viz má první věta.