Kráska a zvíře (2017)

Klasika zde zůstane klasikou. Vše, co se film snaží reprodukovat, je průser na n-tou a vlastních invencí je po skrovnu. Když se zpívá, je to sračka ze všech sraček ta nejsračkovatější. Film se přitom dál nerozvíjí - zastaví se a táhne se stejně jako 50 odstínů nemrdu. Když se nekráká, je to trochu lepší - hlavně díky vizuálu a Luku Evansovi. Zbytek je opět průser, protože Watsonové by člověk za to její cukrlíčkování dal dělo na budku, Dan Stevens je herecké netáhlo a z ostatních jsou celou dobu budíky a kandelábry. Paradoxně ale i v této své pohádkové formě obstarávají největší zábavu filmu, pro mě byli chvíle se zakletým služebnictvem tím nejzábavnějším. Když to shrnu, jedná se o naprosto zbytečný počin. Dětem (i sobě) pusťte raději animovaný originál a od tohoto ruce pryč.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Na film mě, asi jako většinu populace, nalákala výborná herecká sestava (jen ta kuna Knightley mi nikdy vadit nepřestane). Na prostoru 90 minut (scénárista moc fantazie nepobral) dostaneme citovou vydíračku, která neobjeví nic nového. Nakonec mají bolístku všichni Willovi kámoši a z najatých herců se najednou stanou životní mudrcové. A závěrečné odhalení mě napadlo asi v půlce filmu, nicméně jsem nevěřil, že by to scénárista chtěl překombinovat až takhle. He, byl jsem překvapen. Pokud jste citlivá žena, hvězdičku či dvě si k hodnocení přihoďte.

Mumie (2017)

Nové Mumii nechybí hordy velice kvalitní akce (úvod a pár letadla!), košatý příběh a slušný tah na bránu, bohužel trpí na otravného sidekicka a překombinovanost. Takový Russel Crowe a jeho postava působí jako pěst na oko, stejně jako celý jeho ansámbl. Závěr filmu je nemastný, neslaný a dost ztrácí tempo. Vlastně mi bylo úplně fuk, jak to dopadne. Ale v rámci hodnocení "je to jen blockbuster, který má svou vesmírovostí vydělat s kolektivem hodně peněz" musím připsat body za celkovou zábavnost, je to rozhodně lepší průměr.

Zlato (2016)

Na McConaugheyho filmy se posledních pár let vždy těším, jelikož si vybírá opravdu kvalitní projekty, zvlášť náročné i na herecký výkon, který on podává vždy bezchybně. Ani zde to není výjimka. Scénář nemá smysl nějak pitvat, jedná se o "napsáno životem", je tu spoustu vrcholů a pádů hlavního dua, spousta zvratů a člověku nezbývá nic jiného, než nevěřícně kroutit hlavou - hlavně nad tím, jak se dá oblbnout celá Wall Street. Hlavně, že to sype, že? Každopádně největší slabinou filmu je paradoxně režie. Chybí tomu šťáva, film má pocitově přes 3 hodiny.

Kůže, kterou nosím (2011)

Zajímavý pokus, který skončil tak, jak jsem zrovna nechtěl - z tohoto by se jednoznačně dalo vyždímat daleko více. Vědecké zaměření Banderasovy postavy přitahuje zájem diváka, nechronologické vyprávění zase udržuje ve střehu. Zhruba v půlce filmu přijde lehký zvrat, po kterém však začne všechno plynout podle jasného scénáře, překvapení se vytratí, s tím i zajímavé téma genetických pokusů s augmentací lidské kůže, aby film skončil ve chvíli, kdy zase začal být zajímavější. Sledovat znovuzačlenění do společnosti je daleko lákavější námět než události druhé poloviny filmu.

Rammstein: Paris (2016) (koncert)

Šňůra Made in Germany jsou koncerty dotažené k dokonalosti. Jak skladbou hudebních vystoupení, tak přechodem na B-Stage, kde to R+ rozjížděli na plný koule uprostřed diváků. Koncertu opravdu nelze nic vytknout. Kdo si to prožil na vlastní kůži (jako naštěstí i já), tomu musí při tomhle znovuprožitku vstávat chlupy po celém těle. Záznamu nicméně musím objektivně dát hvězdy jen čtyři, jelikož to Akerlund přepísknul s vizuálními vifikundacemi a klipovitým střihem na začátku. Proč, kurva?!

Útěk z vězení - Vzkříšení (2017) (série)

Nad znovuoživením seriál jsem kroutil hlavou, po shlédnutí traileru jsem klel ještě víc, nicméně jsem byl velice příjemně překvapen. Seriál doplácí na hodně nízký rozpočet (prázdné scény, málo života v nich, použití starých záběrů - zdravíme Johna Abuzziho), na druhou stranu tomu ale díky málo dílům nechybí spád. Ospravedlnění Michaelova zmrtvýchvstání jsem tak nějak vzal, druhá půlka série se ale točí okolo znovuzískání protivné Sáry, takže pro diváka chybí pořádná motivace. Nicméně je na co koukat a je spousta důvodů, proč se těšit na poslední díl. Další série ale už potřeba není...

Útěk z vězení - Za očima (2017) (epizoda)

Zdařilý konec téhle minisérie, která nejvíce utrpěla tím, že je to okatá low-budgetovka (a tím nemyslím jen to použití starých záběrů z Fox River na konci, včetně Abruzziho - WTF!!!). Michaelův plán byl promakaný, víc se mi ale líbilo, že to vlastně bylo zbytečné, protože federálové měli něco lepšího. Konec je happy end, který asi všichni chtěli na konci série čtvrté (kromě mě). Ale co už, pokud Michael nezvedne telefon a nepřijme novou práci, tenhle seriál už by mohl dostat zasloužený spánek.

Uteč (2017)

Hodně mysteriózní atmosféry, trocha toho rasistického podtextu, nenatahovaná stopáž a bohužel trapný konec. Přitom stačilo, aby z auta vystoupil někdo jiný a z fleku bych vypálil pět hvězd. Teď je z toho film, který už podruhé vidět nemusím.

Vetřelec: Covenant (2017)

Jsem překvapen zdejším hodnocením (66 %). Už od začátku je Covenant tajuplným sci-fi s nejednoznačně odhadnutelným průběhem a výbornou atmosférou. Až do konce se na tom ani nic nezmění. Od chvíle, kdy se na scéně objeví David, provede nás Pompejemi a k divákovi se dostává pozvolna více a více informací o původu tekutého životapudiče z Promethea, film přidá i na gore efektech (a někdy na ne zcela chytrém chování soon-to-be-dead postav). A nakonec se nám dostane rozuzlení v podobě způsobu, kterak xenomorphové ke svému životu přišli. Osobně mi to přijde dokonalé, vypointované - sám si nedokážu představit lepší možnost. Pár chyb se samozřejmě najde - příliš dlouhá flétnová scéna, Hail to the King, baby! při vylíhnutí prvního čistokrevného vetřelčího zmrda a stále chybějícímu spojení mezi s prvním Vetřelcem. Stále ještě nevíme, proč a kdy na LV-426 havarovala inženýrská loď s nákladem vajec a kdo ji pilotoval. Dozvíme se někdy?... Moc se mi líbí, jaký přesah vetřelčí sága dostala.