Obr Dobr (2016)

Jsem zmaten zdejším nelichotivým celkovým hodnocením, protože já jsem viděl opravdu hezkou pohádku pro nižší věkové kategorie, která od začátku udivuje svým světem a oplývá opravdu kouzelnou atmosférou, kterou korunuje svým výkonem Mark Rylance, který je výborný i jako animovaný (ne)obr. Škoda dvou uprděných vtipů a opravdu dlouhou stopáží, ta by chtěla o 20 minut zkrátit. Jinak je to opravdu povedená pohádka o kamarádství, do které Spielberg vdech nepopsatelné kouzlo.

Popírání holocaustu (2016)

Chvílemi strhující (pro soudní dramata mám slabost), chvílemi nudné. Chválím obsazení (hlavně Spall a Wilkinson) a dialogy, více tu bohužel není. Kdo nečetl knížku nebo není seznámen s tímto procesem, asi si ukroutí hlavu nad absurditou situace.

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Nebýt přehnaného množství vtipů o kladivech na čarodějnice a nejrůznějších variant jejich obnažování, bylo by to snesitelnější. Vynahradí to aspoň krátká stopáž, díky které není šance se nudit Nejvíce tento film ocení ti, kdo si zažili pár šicht v řadách služebnictva.

Narcos (2015) (seriál)

Vynikající látka ke zpracování (tvůrci si nemuseli ani moc vymýšlet, protože i neuvěřitelnosti typu vlastního vězení se staly), vynikající zpracování (dokumentární vsuvky, účast skutečného Murphyho i Peňy na realizaci), vynikající herecký výkon Wagnera Moury, vynikající výprava (na ničem se nešetřilo, spousta záběrů bere dech) a vynikající atmosféra. Po dvou sériích nemám výhrad. Třetí série vzbuzovala z mé strany trochu obavy, a to kvůli chybějícím Mourovi a Holbrookovi, jejichž postavy byly tahouny prvních dvou sérií. Nicméně Pedro Pascal dokázal, že seriál utáhne, scénář nic ze svých kvalit neztratil a napětí je tu více než dost, navíc je postupně gradující. Třetí série opět bez chyb.

Wonder Woman (2017)

Po Man of Steel zatím nejlepší origin (v potaz beru i Marvel, kde mám nejraději Huka). I přes svoji praštěnost se úvod do mytologie povedl, potom i zasazení do WWI je chytrým tahem, takže na tom nejtěžším si tvůrci zuby nevylámali. Otazníkem byla Gal Gadot. V BvS ještě neměla tolik prostoru, navíc nepatří mezi mé oblíbené herečky, takže nepůsobila jako tahák do kina. Ale zde dokazuje, že film utáhne a přidává se tak po bok mála ženských hrdinek, které vás neserou. Povedla se i výprava (ostrov Amazonek je hodně cool) a akční sekvence (Patty Jenkins chytře využívala ladných křivek a pohybů spolu se zpomalovačkami) byly hodně chytlavé a svižné. Scénář se povedl, dobře mixoval konverzační scény, akci i vtip. Navíc Aresova motivace není diskutabilní a nesmyslná, takže plus i na této frontě. Trošku škoda přetažené stopáže a několika předvídatelných scén spolu s nezbytným klišé. Feministky asi šílí štěstím, konečně dostaly hrdinku, která nakopala prdel těm zlým mužům.

V utajení (2017)

Apted sáhl do šuplíku "Nerealizované žánrovky 90. let", obměnil hlavní antagonisty a šup s tím za kameru. Kdo má nakoukáno, pro toho to bude jedno klišé za druhým, velice předvídatelné. Schopnosti hlavní hrdiny jsou někdy úsměvné, ale člověk jí tak nějak stejně fandí. Plus za slušné tempo a odpočinek, kterého si člověk u sledování užije. Jedno skouknutí a dost.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Futurama na CGI-steroidech. Dvojka dopadla o poznání lépe než její předchůdce. Sice je zde stále dost hluchých míst a scénář je spíš taková demo verze jednoho dílu již zmíněného animáku, ale tentokrát je tu dost trefných hlášek, komických situací a v neposlední řadě padouch, který je asi nejsilnější z doposavad představeného MCU (a právě jeho skutečná podoba opravdu čerpá přímo z Futuramy). Akční sekvence fungují (úvodní sekvence a Yondova vraždící opera jednoznačně vedou) a soundtrack je dle očekávání nostalgická pecka. Momentálně jsou GotG to nejlepší, co může MCU nabídnout.

Pobřežní hlídka (2017)

Retardovaná chujovina, kde se vtipy točí jedině okolo penisů nebo Rockových rejpanců do Efronova věku (nazývá ho Biebrem, One Direction atd.). A to je vše. O scénáři nemá smysl se vyjadřovat, fakt je to kokotina velikosti plejtvákova kladiva na čarodějnice. Hvězdu dávám za ty Rockovy rejpance, jeho figurku v akváriu a za pár pohupujících se mekmeků.

Mlčení (2016)

Stačilo by krátké zamyšlení, ne skoro tříhodinová ubulená konverzačka. Jelikož podobné šíření víry v zemích, kde holt hledají útěchu u někoho jiného, mi přijde jako naprosto kokotí zvyk, byl mi Garfield u rekta a dvě hodiny jsem na něj řval, ať už kurva šlápne na ten symbol a drží hubu. Tím pádem bylo pro mě sledování tohoto filmu naprostým utrpením. Už nikdy více. PS: Kamera a výprava si pochvalu zaslouží.