Boratův navázaný telefilm (2020)

Sjezd republikánů, synagoga a konec s Rudym jsou excelentní, zbytek je jen variace na již viděné, navíc ne nijak zvlášť vtipné.

Toy Story: Strašidelný příběh hraček (2013) (TV film)

Vtipný zářez v toystorácké sérii, jenom škoda, že po chvíli se z hororové tématiky sklouzne zpět do kolejí vyjetých záporáky, kteří kradou hračky. Combat Carl (bez ruky!) a PEZcat jsou výborní!

Tenet (2020)

Časně ráno vstávající časofil, který čas od času čapne časoměr a i přes jarní nečas si dá časově náročnou časovku, zarytý odpůrce Nečasovy vlády a častý čtenář časopisu Časoprostor, Kryštof BezLAN, nám opět naservíroval svoje neotřelé nápady, ještě zamotanější než myšlenkové pochody v ženské hlavě, v takové podobě, že víceré zkouknutí je doslova nutné. Celý film je jeden velký palindrom, některé postavy se pohybují v čase dopředu, jiné naopak, obě perspektivy pak prožívá i divák. U tohodle rejži platí, že nám soustavně přináší něco, co jsme ještě neviděli, a já mu za tu jeho lásku k filmu asi do smrti budu zobat z ruky. Tempo Tenetu je zběsilé, hudba Ludvíka van Göranssona dává filmu agresivní tón, akce přesně na míru a lokací tolik, že by to potěšilo i Davida Attenborougha. Nebudu předstírat, že jsem vše pochopil hned poprvé, místy jsem se jen nechal unášet postavami/dějem v jednu chvíli pobíhajícím ve směru času i proti, vybuchujícím/skládajícím se budovám či zmrznutím v ohni s tím, že stejně budu potřebovat další projekci. Nikdo se ale nemusí bát, že by film nepochopil vůbec, protože je zde spousta červených a modrých berliček, které divákovi napovídají, jakým směrem se zrovna kdo pohybuje. Vše je pak (jak je u CHN zvykem) ozdobeno maximálním množstvím praktických efektů bez jakýchkoliv kompromisů. Když je potřeba nabourat s 747 do budovy na letišti, tak se prostě nabourá s 747 do budovy na letišti. Vůbec výkon celého štábu je ohromující, protože tohle fakt nebyla prdel natočit. Za sebe hodnotím plným počtem. Už jen pro to "něco nového" a protože takhle vylákat diváka na další zkouknutí a donutit ho trochu se v tom porýpat umí jen málo rejžů. Mimochodem je to asi nejneblockbusterovatější blockbuster v historii filmu.

Bananocalypse (2018) odpad!

Nejvtipnější je název. Zbytek bohužel není tak trapný, aby to bylo vtipné. A horor to není ani trochu.

Jack staví dům (2018)

Pro mě typický Trier. Na jednu stranu paráda, na druhou nudné sekvence a filozofování, které není vždy potřeba. Oceňuji několikeré překročení filmových tabu, černý humor (usměvavý zmrzlina u mě vede) i Matěje s Brunem. A i Umu, akorát jsem ji nepoznal. Za zkouknutí to rozhodně stojí, za druhé taky, ale ty 2,5 hodiny jsou až moc.

28 dní poté (2002)

Úvod je rychlý, chytlavý, řádně apokalyptický. Nakažení nejsou žádný courající se lenochodi, ale řádně hladoví běžci. Potud nadprůměrné. Po nabalení dalších postav by člověk čekal I nějakou názorovou rozmanitost a z toho vyplívající konflikty, jenže opak je pravdou a je tu až příliš mnoho klidných a nudných pasáží. Připadalo mi, že film má alespoň 150 minut. Nepovedený byl i střih, který byl moc chaotický a až moc okatě zkoušel zakrýt malý rozpočet. Na tehdejší dobu určitě dobrý, dnes už máme mnoho lepších alternativ.

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

První série je bohužel něco jako trailer na sérii další a následující (?), že kterých se vlastně vyklube prequel k POZOR SPOILER k Prometheovi? Engineer v posledním díle byl totiž jasnej, stejně jako mlíko androidů a Matka a Otec. Osobně by mi to ani nevadilo, jen mi do toho nezapadá ta válka na Zemi. KONEC SPOILERU. Témata ohledně náboženství, válek, citů androidů a dalších jsou tu tak nějak nevytěžená, postavy kromě Matky a Otce jsou tu k prdu, o planetě se nedozvíme nic a kromě jednoho dílu je tu spousta zbytečné vaty. Jsem z toho seriálu zmatený, takže dám i zmatené hodnocení.

Greyhound (2020)

Našláplý film, hlavně díky stopáži. Od prvního kontaktu film defacto nezastaví až do konce. Místy si ale divák kvůli tomu ani nestačí uvědomit, že posádka ani nestačí spát, jíst, jít na záchod. A trpí kvůli tomu i vyprávění nebo postavy, jejichž osobnosti tu vůbec nikdo nepředstaví. Hanks to samozřejmě táhne silou ledoborce. Chutná jednohubka,kterou ale asi už nikdy neokusím.

Sedm let v Tibetu (1997)

Annaudův rukopis je znát v každé vteřině, stejně jako celým filmem dýchá tibetská atmosféra a ke konci I komoušská zmrdovitost. Pitt je zde výborný, ale může to být tím, že pro jeho styl hraní mám slabost. Výtku mám ke stopáži a k faktu, že po 7 letech v Tibetu Pittova postava nevypadá jako po sedmi letech v Tibetu, ale jako by zrovna dofotil pro Men's Health.