Periskop nahoru a dolů (1996)

Pár dobrých vtipů, jinak ale bez nápadu. Naštěstí je tomu úměrná i stopáž, takže se člověk nestačí ani podívat na hodinky a už je konec.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Dáme do hlavní role ženskou, pak pár životních situací, který zažije každej a ona nám to cílovka sežere. Absolutně o hovně.

Benga v záloze (2010)

Tenhle způsob komediálnosti zdá se mi poněkud... šťastný! Totálně ulítlé (narážím tím i na poslední scénu Johnsona s Jacksonem), sypající jednu hlášku a vtipnou situaci za druhou (na záměnu kartáčku s jídlem pro astronauty asi do smrti nezapomenu), i když ke konci už bohužel ztrácí tempo. Každopádně to rád někdy uvidím znova.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Výborné herecké obsazení utáhlo tuhle obyčejnou a předvídavou variaci na heist movie, která nepřekvapí, ale ani neurazí. Podobně jako The Bucket List.

I dva jsou rodina (2016)

Bohužel. Předvídatelné, málo vtipu, dramatická složka je nezáživná, nemá žádné grády. Na někoho může ubulený černoch působit slzopudně, ale na mě teda ne. Body má film za dítě, které není otravné (čti na přesdržku). Soudní pasáž je zabiják, u toho jsem poklimbával.

Je s námi konec? (2016)

Další upozornění na neoddiskutovatelný problém, kterému čelíme a čelit budeme. Dokument poutavě předkládá zdroje problému (oteplování planety, tání ledovců, zvedání hladiny moře) a krásně ukazuje následky, na které se můžeme těšit (hlavně simulace teplotních zón a vliv Golfského proudu umlčí všechny). Moc něco zvrátit určitě máme, to dokument připomíná také, nicméně Leo tak dělá velice povrchně - cestuje snad elektrickými auty, lítá vrtulníkem/letadlem na solární pohon, když cestuje všude po světě, aby různým civilistům předložil scénář, který se mají naučit a zopakovat na kameru? Proč nepadla ani jedna zmínka o těžbě ceru, který je tak nezbytný pro výrobu baterií k uchovávání energie? A co ta protitrumpovská agitka? Kážu vodu, piju víno...

Za každou cenu (2016)

O něčem a zároveň o ničem. Drsní chlapi, který si jdou za svým stůj co stůj (to platí o hlavních hrdinech i o antagonistech tohoto filmu - schválně si rozhodněte sami, kdo je kým), vyprahlé scénérie, minimalistická, avšak dokonale padnoucí hudba. A skvěle zahrané postavy (Chris Pine ovšem pokulhává). Pine s Fosterem vykrádají banky a... to je vlastně všechno. Viz má první věta.

Správní chlapi (2016)

Můj šálek kávy, jak je ostatně u Blacka zvykem. Titulní duo a jejich slovní přestřelky a šaškovní situace, do kterých se svým jednáním dostávají (ostatně i pokroky v pátrání jsou dílem náhody - většinou je to díky Goslingovi, kterej si prostě sem tam dá razítko o stěnu nebo rovnou žuchne z balkónu), mi trhali bránici. Někdo bude namítat, že je to od Blacka stále to samé - dva tydýti, který jsou už dávno za zenitem, se musí dát do kupy a vyřešit případ s parťákem, který je jeho dokonalý protipól. Jenže protipóly se přitahují a když to zachytí ten správný umělec, je to sranda k popukání. Jedinou výtku mám k předvídatelnosti hlavního záporáka, protože jakmile se poprvé objeví na scéně, je jasné, kvůli komu se všechno děje. Za nedostatek nějakého překvapení na konci strhávám hvězdu dolů, nicméně stále doporučuji. Více skokuknutí je jasná věc.

Pod rouškou noci (2016)

Potenciál tu byl veliký, ale chtělo by to buď prostříhat nebo prodloužit. Na přetřes přijde rivalita mezi mafiánskými rodinami, prohibice, KKK, hazard, náboženští fanatici a dvě romantické linky. Dvě hodiny jsou na tato témata opravdu krátká, vše je zde uspěchané a tak nějak poloviční, než by si zasloužilo. Proto bych rád viděl stopáž větší. Anebo opravdu něco vystřihnout úplně a ostatním tématům dát větší prostor. Akční scény, výprava, atmosféra jsou totiž parádní (hodně jsem si zavzpomínal na herní Mafii) a Affleckova režisérská ruka má talent.

Velký dar (2017)

Film je cílen na dámskou část publika (chytrá a drzá holčička, která setře každýho chlapa, Chris Evans), ale Webb si zpracování pohlídal a nedopustil, aby z toho vznikla přeslazená ždímačka na city. Film nenudí, u některých vtípků se pobaví i mužská část publika a konec je ač očekávaný, tak přesto uspokojující. Za minimálně jedno skouknutí určitě tento film stojí.