• Krátkometrážní

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Obsahuje spoilery: "Ty zasraný hípísácký magoři mi vtrhli do domu. Netušíme, co chtěli. Můj kámoš a jeho pes dva z nich zabili a pak... Tu poslední jsem upálil, sežehl jsem ji na škvarek. Věřte tomu nebo ne, mám v kůlně plamenomet." Devátý film Quentina Tarantina. Tarantino se vydal na výlet do minulosti, kde zavzpomínal na konec zlaté éry Hollywoodu. Příběh zasadil do doby, kdy členové nechvalně proslulého Mansonova kultu brutálně zavraždili herečku Sharon Tateovou. Tu nemohl hrát nikdo jiný, než Margot Robbie, která se ve filmu spíše jen párkrát mihne. Největší prostor dostane, když jde do kina zhlédnout svůj vlastní film. Hlavní dějová linka se točí kolem fiktivního herce Leonarda DiCapria, a jeho kaskadéra a osobní řidiče Brada Pitta. V mých očích je hlavní hvězdou filmu Brad Pitt v havajské košili, který bydlí v malém přívěsu se svým věrným psem. Nakope zadek hípísákům a mrskne Brucem Leem o auto. Jeho postava je, alespoň pro mě, tou nejzajímavější tady. Finále je překvapením v tom nejlepším slova smyslu, protože je historickou fikcí, kde Tateová přežije a DiCaprio řádí s plamenomet. Pohodový a pozitivní Tarantino, o zákulisí filmového prostředí dané doby. - 100%.

Tango a Cash (1989)

Obsahuje spoilery: "Kdo si sakra myslíš, že seš?!" - "Myslí si, že je Rambo." - "Rambo je trouba." Sylvester Stallone si dělá legraci ze své vlastní postavy. :D "Podej mi zbraň." - "Jaktože máš větší než já?" - "Tak je to se vším, pinďo." Dva top policajti znepříjemnují život drogovým bandám, přičemž skončí v base, plné vězňů zatčených jejich vinou. Pochopitelně prchnou, aby zjistili kdo to na ně ušil. Kurt Russell ačkoliv to není můj oblíbenec, tak tady byl dobrej i jako ženská na vysokých podpatcích. :D Sylvester Stallone tady vládne inteligenci a šarmem. "Tebe znám, ty jsi byl dobrej v barbaru Conanovi." Oba se tu výborně doplňují hláškami. Klasika ze staré školy, co nikdy neomrzí. Je plná akčních scén a hromadou vtipů. - 90%.

Námořní vyšetřovací služba - Podvod (2006) (epizoda)

Obsahuje spoilery: Námořník je nalezen mrtvý ve svém autě. Ihned poté je na stejném místě zadržen i ruský špion, který porušil pravidla dopravního provozu. Vyjde najevo, že případ má spojení s dávnou akcí, které se účastnil i bývalý šéf Gibbse Mike Franks, který je donucen vrátit se z Mexika. - 99,9%.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Obsahuje spoilery: "Hledám svého otce... Je v Silent Hill." - "Existuje mnoho Silent Hill... Víš jistě, které hledáš?" Nápadité zrůdy a Adelaide Clemens coby videoherní postavička Heather Mason. Někdy si opravdu naivně myslím, že veřejné mínění nemá pravdu a že když se na film podívám sám, budu z něho mít mnohem lepší pocit, než měli ostatní. Někdy to prostě není pravda, ale tady u Silent Hill 2 je. Dlouhých 6 let jsme čekali na pokračování aneb zfilmování třetího herního dílu, které je řemeslně odvedená práce na té nejvyšší úrovni. Hrál jsem snad všechny díly herní sérií SH... A tento film se mi líbil snad mnohem víc než první. - 100%.

Hulk (2003)

Obsahuje spoilery: "Začínám být naštvaný. Nebude se vám líbit, když budu naštvaný." Hromotluk Hulk v podivné grafice. Obraz je velmi často rozdělován na menší okna, podobně jako tomu bylo v seriálu 24. Tam to to mělo smysl, ale tady to vypadá prostě divně. Efekty jsou na rok výroby hrozný. V tentýž rok vznikl Terminátor 3: Vzpoura strojů či Matrix Reloaded, k nimž se Hulk vůbec nepřibližuje. Jediné dobré je snad obsazení Nicka Nolteho. Nejnudnější filmový přepis comiksového příběhu, který jsem " zatím " viděl. - 10%.

Flash - Crisis on Infinite Earths, Part 3 (2019) (epizoda)

Obsahuje spoilery: "Věřím v tebe, Tino." - "Já v tebe taky věřím." Flash z devadesátek umře při záchraně mnohovesmíru na běžícím pásu. A do děje se vmíchnul Black Lightning. Posledních 10 minut to nej zatím. - 60%.

6 underground: Tajné operace (2019)

Obsahuje spoilery: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, přišel jsem jí šířit." Ryan Reynolds dostal svůj vlastní tým. Má v něm špičkového snipera Coreyho Hawkinse, který vstoupil do povědomí lidí jako nástupce Jacka Bauera. Za ženy tady kope psychopatka s bezedným kontem a zásobníků Mélanie Laurent. Ta skončí v posteli s parťákem, který je tak trochu Magor, což filmu dává vtipnou dějovou linku. Tahle skupina lidí jde proti diktátorovi smyšlené země Turgistán, kterého chtějí sesadit a dosadit místo něj jeho lepšího bratra. Klasický snímek z dílny režiséra Michaela Baye, kde je plno napětí, zpomalovaček, stříleček, honiček a výbuchů. Prvních dvacet minut je automobilovou honičku s Alfou Romeo, která svojí délkou nudila. Pak mi ještě vadilo přeskakování z jedné časové linie do druhé, na přeskáčku, což bylo mnohdy nepřehledné. Jinak akční nášup se sympatickými hrdiny. - 80%.

Námořní vyšetřovací služba - Z kola ven (2006) (epizoda)

Obsahuje spoilery: Auto námořní důstojnice je nalezeno opuštěné a plné krve. Svědci uvádí, že byla unesena. NCIS přijde na to, že pohřešovaná se zabývala podrobným profilováním mužů - snažila se najít pro sebe dokonalého partnera. - 99,9%.

Robocop (2014)

Obsahuje spoilery: "A co je tohle za oblek?" - "To není oblek, Alexi...To jste teď vy..." Akční sci-fi z roku 1987 se dočkalo modernizace. Triky jsou samozřejmě lepší, než u o dvacet sedm let staršího filmu, nicméně ne zas o tolik. Film se nesnaží doslovně ani dějově zcela kopírovat původní film. Nadnárodní firma OmniCorp udělá kyborga – napůl člověka a napůl stroj z Joela Kinnamana. Ten pak čistí ulice od zločinu. Výborně zahraný záporák Michaelem Keatonem a doktor Gary Oldman, který je ve stejné herecké poloze jako v Nolanově netopýří trilogii. To jsou asi jediné plusy filmu. Jinak akční sekvence připomínají spíše zážitek z hraní lepší počítačové hry. Na krvavé scény či nějakou brutalitu také rovnou zapomeňte. Černý vzhled oproti stříbrné předloze snad ani neřešte. Na originál to nemá ani zdaleka. Tohle je spíše pro děcka. - 40%.

Green Lantern (2011)

Obsahuje spoilery: "Já, Hal Jordan, slavnostně přísahám... věrnost... lucerně, kterou jsem dostal od umírajícího mimozemšťana." Ryan Reynolds, díky magickému prstenu zhmotňuje konstrukty vlastní mysli. Vesmír je rozdělený na 3600 sektorů a systematicky hlídaný skupinou vesmírných poldů. Pilot Ryan je vybrán umírajícím mimozemšťanem nezdravě fialové barvy jako první člověk, který se stane Green Lanternem = vesmírným policajtem. Origin DC postavy, která je stejně stará jako chlápek z Kryptonu. Některé postavy jsou digitální ufoni. A pokud nejsou, musejí mít na sobě digitální oblek. Záplava divnych zvláštních efektů, která vyústila v nekvalitní digibordel Green Lantern vs. Parallax. Výcvik na planetě Oa asi nejlepší část filmu. "Umím je vycvičit, nebo je vycvičit umím?" 1* navíc za půvabnou Blake Lively. - 50%.