Padesát odstínů šedi (2015)

No a mám to za sebou. Davovému šílenství, kdy všichni chodili na Greye do kin, jsem úspěšně unikl. Ale nedalo mi to. Když jsem viděl, že se už už chystá druhý díl, dal jsem tomu prvnímu šanci. Více jak dvě hodiny trvající milostné scénky, musím říct, že to není stopáž, kterou si film zaslouží. Už zkraje mi vše přišlo špatně uchopené. Styl natočení nic moc, tuctový. Herci? Ona fajn, on nic moc. A to vůbec nemluvím o tom, že je celý film nahá. Prostě mi přijde Dakota Johnson "jakštakš" sympatická. Celý děj je založený na tom, že ona ho bezmezně miluje. Že se do Christiana zbláznila. A tahle chvíle na začátku filmu prostě není uvěřitelná. Není. A tam je největší zádrhel. To totiž posílá celý snímek do pekel horoucích. A nic to už nedokáže zvednout, protože zbytek už je tím pádem doslova neuvěřitelná blbost. Velká pozitiva vidím pouze v tom, že drahý Christian má patrně špatnou historii. Že se mu stalo v dětství něco, čímž je ovlivněný na celý život. No a pak..druhou dobrou stránkou filmu je hudba. Soundtrack je fajn, romantika z toho slyšet je. Takže si ho jdu sehnat. Jinak ale film mažu. Bohužel. A uvidíme, jestli mě ona zlá historie pana Šedivého bude zajímat natolik, abych pokoušel i druhý díl, který bude jistojistě stopáží opět na hraně unositelnosti. Režie: **; Scénář: *; Herci: **; Hudba: *****

Mimoni (2015)

V první vlně, kdy se všichni na film koukali, jsem odolal. Pak mi ale byl film doporučen, že obsahuje některé skvělé scény. A tak jsem se do toho dal. No a zklamal se. Zhruba v polovině jsem sám sebe přemluvil, že film nakonec i dokoukám, ale opravdu, nic moc. Těch pár skečů, které mě rozesmály, to je hodně málo. Dle mého názoru Mimoňové patří do krátkých několikaminutových scén, popřípadě do krátké scény v rámci celovečerního filmu. Ale co se týče celovečerního filmu, nemají dost dobrého, aby bavili. Bohužel. A ani Beatles scéna na přechodu, ale několik dobrých písní v soundtracku to nezachrání.

Noc v New Yorku (2014)

Romantická duše tomuhle musí dát plný počet. Ostatní asi budou volit opravdu nižší hodnocení. Přecejen staří zasnění romantikové v tomhle uvidí něco, o čem pořád sní. V jednom kuse. Je to to nejlepší na vztahu. Ještě se neřeší každodenní rutiny, ale je to takové super volné. A když už by se něco mělo právě na tomhle měnit, nastává devadesátá minuta filmu :-)

Blbec k večeři (2010)

Pohodovka a při tom strašná blbost :-D Steve Carell si tentokrát vystřihl takovou roli, co bych mu nikdy netipl. A hraje jak o život. Hořkosladká komedie je super náplní večera. Tohle by rozesmálo (nebo i jenom přivodilo úsměv) každého. Tak nebuďme trudomyslní. Hudební skvosty nečekejte, režijní brilantnost taky ne. To ale vůbec nevadí.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

No je to divný. Chystal jsem si tolik slov typu "Je to pořád stejný", "Začíná to slábnout" atd atd. Ale nemůžu je použít. Musím říct, že se jde z akce do akce. A to nemyslím jenom přestřelky. Mám konečně pocit, že se jedná o lepšího Bonda, a to bez urážky pane Bonde. Jen hudba je o krůček horší než "bondová", ale to mi nikterak nevadí. Herecky je film obsazen taky skvostně. Simon Pegg, to je nádhera :-) No není co dodat. Už se těším, až jednou za několik let náhodou zapnu telku a tam budou dávat pětku od Mission Impossible.

Madagaskar 3 (2012)

Když já ty animáky prostě nemám rád :-) takže začíná každá konverzace o animovaných filmech, kterou vedu. Ale Madagascar je trochu jiná liga. To mě prostě baví. Tučňáci, pán džungle, žirafa, všechno udělané tak, aby to vtípky vzbuzovalo samo. Hrošíce zaseknutá v trubce, to samý žirafa, lev, který chce všechno zvládnout, ale nevěří si..nějak to prostě všechno samo funguje.

Grandhotel Budapešť (2014)

Zatraceně dobrej film..ale kdo se ksakru má pořád soustředit na to kdo je kdo??? Těch jmen je tady tolik, že jsem se ztrácel. Jinak příběh zajímavej, zapletenej, fajn. Ale ty jména. Obecně mi dělají v životě problémy. A tady mě to dokonce jednou unavilo tak, že jsem si dáchnul, pak musel film zastavit a přetočit zpátky. Hrůza. Na druhé straně hudba je skvostem. A kostýmy a aranže. Jejku, kdo by tohle neocenil. Kamera a režie taky dobrá, herci excelentní. No vcelku už není jinak co pohanět :-)

Světáci (1969)

Nevěděl jsem, do čeho jdu. Ač mi bylo jasné, že Světáky zná kolem mě každý. No, vcelku bych film rozdělil do dvou částí. Tou první byla dějová linka s hranými sekvencemi. Ta mě bavila, hora vtípků, blbinek a "jednoduchostí". To bylo fajn. Na straně druhé byla linka muzikálová. Odkazy na Starce na chmelu jsou jasné. Bohužel tady to nefunguje. Teda aspoň z mé strany ne. Celkově slabé čtyři hvězdy. Herci: ****; Hudba: ****; Režie: ****; Scénář: ***

Podraz (1973)

Spousta nádherných věcí. Příběh, který se rychle a slibně rozjíždí, pak zápletka, všechno nádherně popsané. Ale pak jde do finále a rychlost děje zpomaluje. A to hodně. Taková škoda, že je to před tak nádherným finále. Gratulace tvůrcům za námět, scénář, režii, nezapomenutelnou hudbu, no a jasně že i za volbu herců. Ti byli výborní. Chtělo by se mi říci "Jen tak dál", ale když Paul Newman už nežije a Robert Redford už taky není nejmladší. I tak, všechna čest. Jenom...jenom sakriš těm scénám ve vlaku nevěřím, že jsou z vlaku :-) nic se neklepe, nechvěje, nikdo nepadá, všechno je stabilní jako by to vše byl na nás taky velký podraz :-)

U pokladny stál... (1939)

A já o tohohle Buriáááána přicházel až dodnes :-) no super role. Jeho kecy jsou super. Všechny konverzace jsou hodně dobře psány. Promyšleně. A přímo na míru někomu, kdo vládne jazykem svým tak rychle....vtipy tak mohou fungovat. Jen byla pětiminutovka, kdy jsem si mohl dáchnout. Pětiminutovka, kdy pan Burian přednáší "Baladu o delíriu trémens".