Psí ostrov (2018)

Isle of Dogs je jeden z mála animáků, kterej dle mého stojí za shlédnutí. Dějově je to opět naivní, jak už to u animáků bývá, ale film umí být hravej, takže je furt na co se dívat a film furt pěkně odsejpý., Hlavně je to ale celé tak atraktivní díky stop motion animaci a Wesovo citu pro estetiku. Film je od prvního do posledního momentu vkusnej.

Bezstarostná jízda (1969) odpad!

Film je nemá soustředěný narativ, což by nevadilo, kdyby mě bavily interakce mezi postavami. Kdyby uměl psát dialogy, mohl by i na několika fragmentech reflektovat představu svobody, přátelství a zaprděnost maloměšťáků. Na mě to však nijak nepůsobilo a ty vraždy v závěru byly vyloženě blbé.

30 dní dlouhá noc (2007) odpad!

Klasické béčko z prvního desetiletí druhého tisíciletí. Levnej námět by nikomu nevadil, kdyby technická stránka filmu nebyla vyloženě otřesná. Já bych neměl problém přistoupit na ten levnej námět, kdyby k němu tvůrci přistoupili s nadšením. Nevidím důvod, proč by to nemělo být nápadité. Bohužel není a častokrát nefungujou jednotlivé scény, dění samotné, jednání postav... Hlavní upír má hlavu jako úředník. Dialogy pak snad napsala opice. A na papíře to muselo vypadat ještě hůř. Neni to dobré drama, protože to nepracuje s gradací a postavami. Není to dobrej akčňák, protože akce je odpudivě shaky. Na horor to zkrátka není atmosférické a na krvák je to zas nedostatečně šťavnaté. Po všech stránkách nekvalitní film.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Heist seriál, který se tváří chytře a promyšleně, ale ve skutečnosti je to vyumělkovaná telenovela pro debily. Týpek předstoupí před několik lidí s tím, že má plán jak přijít ke 2,4 miliardám euro. Pokud na to kývnou, všichni lupiči by si přišli na tolik, že by zabezpečili i děti svých dětí. Jednotlivý členi to však celé ohrozí emočními výlevy a dětinským románkem. Takových píčovin je tam celá řada: Postavy se často chovaj úplně vypatlaně, protože scénárista potřebuje, aby se něco stalo, ale není schopen k tomu dojít jaksi přirozeně, organicky. Už během prvního dílu jsem obracel oči v sloup, ale zvládl jsem to až do pátého dílu. Původně jsem se chtěl nutit dokoukat první sérii, ale vše, co jsem potřeboval vědět, jsem už viděl v prvním díle a trpět u toho další hodiny jsem odmítl. Odpad

Taxidermia (2006)

Děda neudržel na uzdě svůj chtíč a ošukal ovar. Otec se narodil s prasečím ocáskem a stal se šampionem v obžerství a syn mu posluhuje, když zrovna nevycpává zvířata. Je to bizardní film, který je však divácky vstřícný. Drží si tempo i úroveň komičnosti, jenž je zde spjata s mírou nechutnosti - což mě zrovna baví. Přitom několikrát naťukne absurditu světa jak ho známe.Ttaxidermia je navíc filmařstky hravý snímek a Pálfi je očividně schopný filmař.

Kanibalové (1980)

Pár dobrých gore scén a atraktivní prostředí. Jinak ale hloupej film plnej tvůrčího amatérismu. Právě ten amatérismus mě občas donutil odvrátit pohled od obrazovky. Nikoli krutost, jenž byla náplní takových scén.

Opravdová kuráž (2010)

Jeff Bridges je frajer a tahle role kovboje, kterej kdysi vzal opratě do zubů, tasil dva revolvery a rozjel se proti šesti nepřátelům, mu strašně sedí. Teď se ve svém vychlastaném postarším věku snaží dokázat, že se ještě na podobný výkon zmůže, což je light-motiv, který mám rád. Moc sympatických žen/holek ve filmech nenacházím a obecně jsem si westerny (revizionistické) oblíbil i proto, že tam romance nemívají prostor. Zde romance absentuje, ale hlavní roli zde ztvárňuje čtrnáctiletá holka (Hailee Steinfeld) a opravdu se jedná o charismatickou postavu, která má s Bridgesem A Damonem dobrou chemii. Zápletka je jednoduchá, ale film netratí na zábavnosti a drží si dobré tempo, ač je spíše konverzační nežli akční. True Grit totiž obsahuje (po coenovsku) mnoho decentního a chytrého humoru, pramenícího ze svéhlavých povah postav a jejich vzájemných interakcí. Nových westernů je jako šafránu a staré klasické westerny (30s, 40s a 50s) jsou už spíše nekoukatelné. ___Jak to subžánroově zařadit? - Na první pohled vypadá True Grit jako nějaká neo-klasika, ale ve skutečnosti je to revizionistický western se vším tím anti-hrdinstvím, cynismem, vyobrazením rasismu, demytizací, absencí romantiky a ženskou protagonistkou.

Nový svět (2005)

Jestliže někdo tento film hodnotí kladně, tak jistě hlavně kvůli formě, která na něj zapůsobila. New World je svým stylem realismus, čemuž odpovídá styl natáčení (žádné umělé osvětlení, ruční kamera, přirozenost) a přestože mám rád filmy, jenž pojímají krásu přírody a autorský vizuální styl, jenž Malick jistě má (někdy) v malíčku, tak chápu stížnosti herců, protože tenhle režisér neumí pojmout druhou polovinu toho, co film musí obnášet. Obsahová vyprázdněnost je tu doháněna apelem na poetiku, kterou však sráží plochost a debilní fráze jak z červené knihovny typu: "Protékáš mnou jako řeka." S takovou je toho málo i na 2 hodiny (Theatrical Cut má o něco víc a Director's Cut má stopáž o 3 hodinách - já viděl právě DC a měl jsem toho dost už po hodině minutách). Přesto si nemyslím, že by téma nebylo dostatečně nosné. Problém je, že ho Malick nedokázal dostatečně pojmout a využít. Chápu ještě, že se nechtěl tolik věnovat střetu civilizací a následné genocidě, ale hlavně vzplanutí lásky mezi anglickým kapitánem a indiánkou. Ani to však dostatečně nefunguje. Jak říkám, obsahově je to vyprázdněné a nějaké debilní fráze špatného básníka to nezachrání. Malick by si měl ale sehnat scénáristu, protože jeho kamerové cvičení vesměs spolehlivě nudí.

Těžká váha (2005)

Prostě film o boxerovi se srdcem na správnym místě. Žádnej zázrak, ale jako další film o velkym lidskym příběhu to většině průměrných diváků zahraje na city a posbírá vysoká hodnocení. Tak už to u filmů tohoto druhu bývá.

Rocky Horror Picture Show (1975) odpad!

Nevkusný guláš všech možný žánrů, z nichž nefunguje ani jeden. Ta trocha příběhu, co film má, je vyloženě samoúčelně blbá. Muzikálová čísla mají strašnou choreografii a jako atrakci RHPS taky nelze brát. Je to totiž nuda. Dobré snad jen pro buzny.