• Mysteriózní

Venuše (2022)

Tak si to shrňme, první hodina v podstatě gangsterka která mě moc nebrala, poté se z hororového hlediska začne konečně něco dít a je to vážně paráda, aby to zazdil úplný konec, při kterém si říkáte, to si snad dělají prdel. Nápad s vesmírným zlem a starými čarodějnicemi super, tlustá přisluhovačka zla neměla též chybu, dočkali jsme se i slušný porce brutality a Gore, některé scény byly opravdu parádní, ale co s tím když to po hromadě moc nesedí. Nakonec tedy průměr, ale tak tak a při tom to mohla být taková bomba, potencionál to mělo, ale slušně ho zabili. Škoda no.

Hra vlkodlaků (2011)

V podstatě průměrná vlkodlačí blbinka s místy hodně komedialními prvky, což zrovna kdovíjak nemusím. V každém případě co se musí opravdu pochválit tak je maskerské práce na vlkouších, žádné trapné digi sračky, ale poctivá maskérská práce, to se musí ocenit. Jinak průměrná záležitost, která nijak extra nenadchne, ale ani nezklame.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Tak klobouk dolů, opravdu povedený díl s odbočkou z které většině praskne žilka, ale prostě perfektní. Ač jsem nečekal, bavilo, ty dva vousáči byli fakt parádní.

Svatba démonů (1997) (TV film)

Tak tohle je průser mamutích rozměrů a u mě ještě více v tom, že jsem velkým fanouškem sešitového a knižního Johna Sinclaira a tak chtě nechtě musím srovnávat a to je vážně bída a hrozivé množství nesedí. Tohle si John opravdu nezasloužil.

Vlk viking (2022)

V podstatě takové severské Moje sestra vlkodlak, okořeněno o severskou mytologii a prostě skvostnou přírodu jako vždy. Kdo by čekal nějakou Gore jízdu, tak bude ovšem zklamán, vlastně všechna zabití jsou mimo záběr což v tomto případě ani trochu nevadí, jelikož se dočkáme opravdu parádní atmosféry a parádně zřízených mrtvol na kterých se maskéři opravdu vyřádili. No vlkouš byl spíš takový průměr, ale rozhodně lepší než jsme v poslední době zvyklí. V každém případě se jedná o jeden z nejlepších vlkodlačích filmů několika posledních let, takže u mě rozhodně spokojenost.

The Offering (2022)

Docela zajímavý démonický filmek z židovského prostředí, což z tohoto filmu dělá docela zajímavou podívanou, jelikož s židovským prostředím a mytologií se opravdu moc často nesetkáváme. No zpodobnění démona vypadá solidně, atmosféra je místy také slušná, ale strašeního by to chtělo opravdu více, když už na něj dojde, tak je slušné, ale jeho prostě málo. Celkově se jedná o lepší průměr, koukatelné, ale na děsivosti by to chtělo přitlačit, ale bavilo.

Lovci duchů - Kladivo bohů (2010) (epizoda)

Tak tohle je slušná přesdržkovaná. Bohové vs. Lucifer. Lucifer se konečně ukáže jako pořádný kostič a konečně se předvede. Gabriel to má za sebou, tahle scéna jako neměla chybu. Celkově se jedná o luxusní díl. Blížíme se do finále této výborné série a bude to jistě jízda.

American Horror Story - Rekviem 1981/1987 - 2. část (2022) (epizoda)

Celkově mě tato série až na pár výjimek ani v nejmenším nebrala, prostě to nebyl můj šálek kávy, ale zas to šmahem hodit do odpadu taky nejde. V každém případě se jednalo zatím o nejlabší sérii v rámci celého seriálu. Tak příští epizoda snad zase bude lepší.

The Price We Pay (2022)

Docela solidní Expo s pár opravdu povedenými scénami a místy slušným vizuálem, závěrečná likvidace nechuťarenský ženule, byla opravdu parádní, ale chtělo by to víc, ale na druhou stranu to mohlo být mnohem horší a tak se v podstatě jedná o slušnou žánrovku, kterou ocení především fanoušci subžánru.