Poslední samuraj (2003)

Slova chvály jsou jistě na místě, ale raději rozeberu nějaké ty drobné nedostatky, kterých jste si možná nevšimli: a) Ve finální bitvě, kdy samurajové bojují s japonci, jde podpořit první skupinu druhý pluk. V momentě, kdy druhý pluk přichází, vyběhne proti němu skupina samurajů s modrou vlajkou. V tom samém záběru se dostanou až k japonskému pluku. V další scéně začnou vojáci střílet a jsou od samurajů dost daleko, ale v předešlé scéně se modří samurajové dostali až k nim. Navíc když se k vojákům tedy samurajové dostanou, nemají modrou vlajku, ale červenou. b) Ve finální bitvě si Bob stoupne před Algrena, aby ho zachránil. Voják do Boba střelí, hned na to ho Bob sekne. Bob se sune k zemi dopředu, směrem ke kameře. V dalším záběru ale spadne dozadu. c) V čase 1:16:48 je záběr na Algreinova koně má na hlavě bílé kolečko v čase 1:18:23 má jeho kůň větší flek. d) Nabutakovi teče krev z pusy na krk, avšak jakmile ho Katsamuto zvedne krev, už tam nemá. Čas: 1:38:48

Lovci pokladů (2004)

Skvělý akční film, svižné tempo, výborná a vypečená zápletka, geniální uvažování N. Cagea......ale nějaké ty chybičky se sem vloudily (což vůbec nekazí dojem filmu): a) Hodiny na 100 dolarové bankovce ve skutečnosti ukazují 4:10 a ne 2:22, jak se tvrdí ve filmu. b) Když Ben zadává heslo do místnosti s deklarací nezávislosti, tak zadává 9 znaků. Ale heslo "Valley Forge" jich má o dost víc.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Tak mám takový pocit, že si půjdu vylepšit chuť u nějakého z dílů hry Tomb Raider...Nedostatky, chyby: a) Na začátku filmu se Lara potápí do chrámu. Je jasné, že se namočila. Když, ale šplhá v chrámu po soše, tak má najednou vlasy suché. Tak rychle jí přece nemohly uschnout. b) Když si Lara nařízne ruku, aby přilákala žraloka, tak potom když plave, jí vůbec neteče krev. c) Ve scéně, kdy Terry udeří Laru do obličeje, má Lara na spodním rtu krev. Ale v dalším záběru tam krev už není. d) Když Lara si rořízne ruku, aby přivolala žraloka a udeří ho do tlamy a pak se ho chytí za hřbetní plůtek, proč se ten žralok nemetá a nesnaží se Laru shodit. e) V scéně, kde se Lara prohání na černém koni, sedí v dámském sedle. O pár scén později když přichází k zámku už sedí v normálním sedle. Že by tak rychle přesedlala?

Království nebeské (2005)

nějaké nedostatky: a) Když se Bailan pokouší shodit pár Arabů, kteří dávají na Jeruzalemskou věž svoji zástavu, tak ho jeden z Arabú sekne po ruce, kolmo na ni. Ale když se jde Bailan ošetřit po bitce, tak jeho rána je podélná s jeho rukou, nikoliv kolmá na ni, jako bylo seknutí. b) Když Balian mluví se starým králem Jeruzaléma, tak je králi vidět zpod masky nemocí zdeformované bílé oko.V dalších záběrech je oko normální a hnědé. c) Král vrazí rudovlasému banditovi dýku do krku. Krev nestříká z rány, ale odněkud zpod límce. A ještě se potom otočí a drží dlouhý meč celý od krve. Ten ale vůbec nepoužil.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Ta nostalgie, ta astmosféra, ty vtipy, to je to, co mě každý rok před vánoci donutí, abych si tento skvělý kousek zopakoval. Chyby, které jste v záplavě humoru možná přehlédli : )) : a) Hned po příchodu do luxusního hotelu se Kevin ptá nějakého muže kde je recepce. Ten mu odpoví, že musí jít stále rovně a pak doleva. Kevin jde stále rovně, ale potom doprava... b) Když policista zavola mámě Kevina, že je v New Yorku, jak potom co zavěsila, mohla vědět, že byl v hotelu Plaza, když se o tom ten policista ani nezmínil. c) Když Kevin hází cihly na zločince, je vidět, že jsou jakoby na provaze a při bližším zvětšení padají obloukem.

Sám doma (1990)

Dětinské to možná je, ale k popukání!!! :) (ze Sám doma 2). Ta nostalgie, ta atmosféra, ty vtipy, to je to, co mě každý rok před vánoci donutí, abych si tento skvělý kousek zopakoval. Filmový nedostatek: Když rodiče přiletí a máma volá domů říká, že jim nefunguje telefon, ale po dni nákupů mu rozvažeč přiveze pizzu. To si ji stihl obednat při honičce ve městě, nebo že by zavolal, ale jak když nefungoval telefon.

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

O tlusťochovi vám řeknu jedno. Je to milej chlap. - Koukej ty kryple, natrhnu ti hubu od ucha k uchu. - Umí bejt tvrdej, když musí. ... Jake Styles? Nechtějte po mně vědět, jak dokáže žít z policejního platu. Nechápu, že ho mají někteří lidi rádi. Vyšetřovatel je ale slušnej. A je MŮJ! Další výborný seriál s kriminální tematikou...sympatičtí jsou hlavní hrdinové - od Jakea přes tlusťocha J.L. McCabea po Derricka...1. řada je asi nejlepší, pokračování na Havaii už není to pravé (1.řada se odehrává v L.A.), ale i tam jsou dobré epizody o svůdci žen Jake Stylesovi, státním návladním a jeho mladém pomocníkovi Derricku Mitchellovi.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Poté, co skončili Profesionálové (ve V.B. a nejen tam oblíbený seriál), potřebovali Britové další hrdiny a tak vznikla obdoba slavnějšího předchůdce, ovšem tentokrát i s ženou v hlavní roli...Ujde to, ale "profíci" jsou "profíci"

Profesionálové (1977) (seriál)

Nejlepší akční krimi seriál, co jsem kdy viděl. Lze se na něj dívat i po letech a stále je aktuální, napínavý, akční, s vtipem sobě vlastním a zkrátka neustále se děje něco, co přitahuje moji pozornost i po několikátém zhlédnutí. Svou roli v tom určitě hrají sympatičtí herci, výtečná hudba, prostředí s atmosférou, převážně vynikající epizody (jen ty příliš politicky zaměřené jsou slabší) a pochopitelně také vtip a zpracování. Nesmrtelná trojka: Bodie, Doyle a Cowley. Zná je snad každý a je pouze na divákovi, ke komu bude chovat větší sympatie. Bodie, celým jménem William Andrew Phillip (zazní jen 1x v celém seriálu) je "ranař", trochu horká hlava, která řeší věci po svém a rád se otáčí za mladými ženami, nejlépe se sklenkou dobrého pití v ruce. Raymond Doyle je proti svému kolegovi více přemýšlivý typ, ale slitování se zločinci také nemá, zvlášť, když to začne brát osobně. A konečně George Cowley, mozek, hlava celé organizace CI5, jeho velkou vášní je skotská whisky a přesto, že se ke svým dvěma nejlepším mužům chová někdy tvrdě, má je rád a dýchal by za ně, bylo-li by to třeba. Svým férovým a diplomatickým jednáním, při kterém se však nebrání zvýšení hlasu, si musí získat sympatie snad u každého. Humor je v Profesionálech různorodý, vesměs se o něj stará Bodie nebo Doyle, ale občas přijde se svou troškou do mlýna i sám šéf Cowley...Lze to shrnout krátce: EVERGREEN.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Ten, kdo tento seriál kritizuje pro nereálnost jeho dílů, je blázen!!! Vše je točeno s nadsázkou, poukazuje se na současné problémy, které vládnou nejen v USA, ale i všude jinde ve světě (např.: šikana, neonacisté, drogy ve školství, zneužívání dětí, rasismus, lidská chudoba atd.) ... Celý seriál je jakýmsi obrazem skutečného života Chucka Norrise: a) sám Ch. Norris je stejně jako Cordell Walker poloviční indián; b) jeho bratr zahynul ve Vietnamu během války, Cordell Walker se v některých dílech vrací ve vzpomínkách právě do "zeleného pekla"; c) pracuje na projektu KICK DRUGS OUT OF AMERICA; d) osobní názory a postoje Chucka na víru a soudobé problémy; e) v dětsví měl Norris v oblibě weterny, kde zpravidla vítězilo dobro nad zlem, proto je tomu tak i zde a v mnohých epizodách záměrně posazuje děj do prostředí divokého západu .... Seriál má být odlehčením (proto ty nereálné díly o zvláštní DNA nebo rvačky při zatýkání), o čemž svědčí i humor v každém díle (je různorodý x Komisař Rex - jiný humor než houska se salámem není!). Touto jednoduchou formou se pak pokouší ovlivnit mládež, ukázat jim správnou cestu a naučit je rozeznávat dobro od zla, ke kterému je mnohdy velmi snadné sklouznout. Snaží se poukázat na upadající víru a ochotu pomáhat druhým, narůst kriminality mladistvých a nasměrovat děti s nízkou sebedůvěrou ve víru a pevné přesvědčení o sobě samém. Dopis Chucka Norrise fanouškům Walkera. P.S. Porovnejte 1. a poslední řadu seriálu. Jaký je závěr? (pro pochopení není špatné si o jeho životě něco přečíst)