Arctic: Ledové peklo (2018)

Parádní survival snímek, na který jsem se dlouho těšil. Mads Mikkelsen v hlavní roli je perfektní, čas u tohoto příběhu rychle plyne a až na pár detailů ohledně logiky nemám výhrad. Arctic: Ledové peklo splnilo má očekávání.

Griffin a Phoenixová (2006)

Velice zdařilý remake, jenž si zaslouží plný počet hvězdiček. Jde o krásný, leč smutný příběh, v němž není nouze o city, lidskost i špetku humoru. Vynikající herecké výkony a parádní hudbu netřeba zmiňovat.

Úniková hra (2019)

Nečekal jsem mnoho a možná právě proto jsem nakonec film sledoval se zaujetím. Každá z místností měla něco do sebe. Nechybělo napětí, atmosféra i nápaditost, takže dávám slušné 4*.

Shalako (1968)

Shalako je pro mě velice milým překvapením. Příběhově, prostředím, hereckým obsazením a výkony, tím vším si mě získal. Nezdá se, že by byl tento western zvlášť známý, takže určitě jej mohu doporučit všem fanouškům žánru (ti ho však nejspíš znají), ale i Seana Conneryho, jenž je tu stále relativně bondovsky mladý.

Serpico (1973)

Na film jsem se chystal řadu let a patrně jsem neustálým odkládáním nabyl pocitu, že Serpico bude naprostá paráda, jeden z nejlepších Pacinových filmů. A tak přišlo lehké zklamání. Jde sice o skvělý počin, jehož hlavní devízou je odraz skutečného příbehu, ale ani výtečný Al mě neutvrdil v tom, že bych si Serpica ještě někdy rád zopakoval. Škoda..

Fotři jsou lotři (2010)

Jednoznačný pokles kvality od dvou předešlých snímků, ale i přesto stále ještě relativně dobře koukatelný počin. Mnohé situace, resp. vtipy jsou již sice z kategorie trapných, ale jiné, nadprůměrné, jim sekundují. Potěší postava Jessicy Alby, nepotěší bitka v závěru.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Druhý díl za prvním jen malinko zaostává. Konfrontace charakteru De Nira a Hoffmana je skutečně brilantní a nedopouští pád snímku do průměru. Pobavil jak obytný vůz Byrnse, tak život Jebalových. Až na hrstku trapných či nepovedených vtipů jde stále o skvělou oddechovou záležitost.

Fotr je lotr (2000)

Velice příjemná, pohodová komedie se skvělým De Nirem, ale i výborným Stillerem v hlavních rolích. Řada vtipů je neskutečně zdařilých a snímek i díky jejich časté koncentraci rychle plyne. Zvažuji i plný počet hvězdiček, abych více odlišil kvalitu prvního dílu od ostatních.

Raport (1968) (TV film)

Herecký koncert v ne příliš známém filmu. Rozhodně však stojí za pozornost i pro svůj příběh a komorní atmosféru.

Z Paříže do Paříže (2017)

Silný a emotivní počin, u jehož příběhu se až nechce věřit, že se takto nějak mohl odehrát ve skutečnosti. Bratři měli často neskutečnou kliku. Filmu nechybí napětí, skvělé herecké výkony i celkově zdařilé zpracování.