Pečovatel (2014)

Hodně, ale opravdu hodně působivý a silný snímek, jehož námět v divákovi zanechá i díky zdařilému zpracování hodně hlubokou stopu. Film se sleduje tak nějak sám, rychle ubíhá, udržuje v očekávání i napětí, graduje a postupně odrovnává citlivější povahy.

Beethoven (1992)

Rodinná šílenost, která plní svůj účel. Pobaví, neurazí, nenadchne, ale něco ve vás zanechá. Snad jakýsi pocit odpočinku. Slintající Beethoven je sice nechutný, ovšem má i své roztomilé okamžiky.

To (2017)

TO je legendární klasika z pera Stephena Kinga. Filmová adaptace tohoto díla z roku 1990 je velmi dobře známá a jelikož jsem ji ještě neviděl, uvítal jsem nové zpracování s povděkem, zvlášť, když má lepší hodnocení. Snímku nelze upřít atmosféra a povedené hororové prvky, avšak celkově mě TO neděsilo natolik, abych pociťoval nějaké mrazení v zádech či se lekl u kterékoliv ze scén. Nemohu si pomoct, ale některé pasáže mi přišly až komické, což tvůrci jistě nezamýšleli. Z toho důvodu nemohu hodnotit lépe, avšak pochválit musím výběr herců, zejména dětských hrdinů.

Území mrazu (2013)

Zdařilý mix krimi s mysteriózním thrillerem, který zaujme nejen svým prostředím, ale rovněž příběhem. Nezklamal ani Nicolas Cage, jenž do mrazivé atmosféry dokonale zapadl. Pochválit však musím i výběr ostatních herců. Zmrzlá zem se velice dobře sleduje, divák je udržován v určitém napětí a je-li snímek opravdu založen na skutečném příběhu, neubrání se husí kůži po těle.

Mosty na Toko-Ri (1954)

Za posledních 20 minut přihazuji i čtvrtou hvězdu. Do té doby šlo o průměrný válečný počin poplatný době svého vzniku, tj. mnoho slov, málo záźivné akce. O to působivější však poté je závěr. William Holden je jako obvykle charismatický a ve své roli přesvědčivý.

Jetelín (2016) (seriál) odpad!

Ba je to bída.. oceňuji snahy a kulisy, které tvoří vcelku příjemně koukatelné prostředí, ale humor je tu plytký, resp. žádný. Jako kulisa při chystání do práce to ujde, takže půl hvězdičky by si to možná zasloužilo.

Zašlapané projekty (2008) (seriál)

Prozatím jsem viděl pouze epizodu Zapomeňte na škodovku. Je politováníhodné, že nedošlo k výrobě nového modelu této značky. O tom však nemá cenu diskutovat, neboť historie nezná kdyby. Co ovšem zamrzí, je, že o prototypu auta se hojně mluví, ukazují se stále dokola snímky, ale samotný exemplář není prakticky vůbec (až na pár záběrů) ukázán.

Válečník (1965)

Abych pravdu řekl, Válečník mě příliš nezaujal, přestože v hlavní roli opět dominuje Charlton Heston. Pochválit však musím zpracování, které na tehdejší dobu dokázalo poměrně hezky vykreslit středověký svět. Scéna s dobýváním věže patří mezi vrcholy tohoto snímku.