Aux yeux des vivants (2014)

Nebál bych se to označit jako takový dozvuk legendární frantíkovské nové vlny, která se jakoby v posledních záškubech energie (nebo jiskrách nového startu-podle toho jak moc optimističtí jste ) snaží ukázat těm sráčům co pohřbívají horror hloubš a hloubš pod drn, jak má vypadat biják s koulema, který může sežvýkat i relativně široké publikum. Evidentně člověk nemusí být zaprodanec lízající prdel nejnevkusnějšímu mainstreamovému davu bez duše aby natočil odvážnou a napínavou frajeřinku na kterou můžete vzít i mámu :D (no asi jak kdo)... Je tam pár nelogičností, (které jsem se ale pro jejich nepodstatnost rozhodl neřešit) a osobně bych klidně celou jízdu trošku prodloužil a u toho přitlačil na pilu(přecejen na Inside se to nechytá) -proto to nebude fullhouse, ale jinak rozhodně luxus.

Kristy (2014)

Našlapanej college invasion survival, který zase jednou řekl NE a ukázal, že být vybrán jako oběť nemusí automaticky znamenat poníženě chcípnout v patetických a usnoplených prosbách o život. Vynikající casting (každá postava fungovala přesně jak měla), luxusní technické provedení, kdy režie a kamera umí velmi zručně pracovat s prostorem a tak ani v chodbičkách tak rozsáhlého komplexu se divák neztrácí a pořád je citlivě udržován ve svižně plynoucím ději který vlastně nestihne ani na chviličku zanudit. Plný kotel nedám asi jen proto, že na mě ten film tak něják působil, že nemá ambici být opravdovou topkou a taky proto, že subžánrově nejbližší "You are next" na mě zapůsobilo přecejen kapku více. Ale jinak tleskám a doporučuju.

The Nine Lives of Fritz the Cat (1974)

Překvapivě mnohem, mnohem slabší než první díl. Má to spoustu hluchých míst, je to roztěkané a myšlenkově plytké jakoby to zapomělo co to chce vyprávět a tak se jen pohotově vaří z vody. Prostě nevyzrálá nuda stavějící jen na coolovosti a kultovnosti Fritze. Těžko přesně říct jestli je to absencí Bakshiho nebo scénáristicky už přílišným odklonem od předlohy (tam to zas tak neznám- spíš jen typuju, že Crumb by takové bláboly asi nenapsal)- každopádně skoro bych řekl, že i ty 3 jsou jen z povinnosti a taky proto, že se mi nechce věřit, že by ten propad byl objektivně fakt až tak markantní :( ... Relativně fajn byla část s Hitlerem.

Drum Struck (1992)

Je to dobrý (parádně zahrané a natočené), ale v hlavě to asi moc dlouho nevydrží... Každopádně jako kvalitní jednohubka-sapr

Démoni 2 (1986)

Hele tenhle formát survival démonského horroru není vůbec špatný a obytný věžák má v tomhle směru ještě větší potenciál než jedničkovské kino. Má to dost zajímavých charakterů, pár zajímavých nápadů (těhotná žena nucená bojovat s démonským dítětem. Hoši z posilovny jako hlavní obranná linie atd....) a fajn oldschoolové triky(někdy fakt hezké jindy už spíse k pousmání). Ale to by nebyla správná itálie aby to bylo jen dobré :D . Naprosto humpolácká režie díky které herci většinou moc neví co mají hrát. Televizní původ démonů je naprostá scénáristická křeč a výsměch. Spousta nápadů i dějových linek nesmyslně vyšumí do ztracena ( vrchol tohodle je brejloun půl filmu čekající před barákem na nějákého kámoše. To je linka která v divákovi živí jisté napětí a zvědavost aby se najednou bez vyústění a vysvětlení naprosto nesmyslně ztratila. Megafail).. Ve výsledku je to taková průměrná horrorová chujovinka osmdesátých let.

Mei to Koneko basu (2002)

První film, který s klidným svědomím ohodnotím i z prasáckého camripu.

Hisaishi Jō in Budōkan (2008) (koncert)

To je v prdeli toto :D ... Velká, strhující, nevídaná a neslýchaná oslava všeho lidsky čistého, srdečného a krásného. Joe mě proškolil jak naprostého ňoumu, když jsem si to pustil tak trochu jako kulisu, že si k tvorbě poslechnu pár známých melodií a nakonec jsem se u toho (přilepený k obrazovce) třikrát hystericky rozbrečel dojetím jak malá holka :D Naprosto nekompromisní, vyvážené, vybalancované, vypiplané, vygradované - jak z hlediska hudby (samozřejmě), tak po stránce technické, kdy je všechno naprosto bez chybičky, od citlivě dávkovaných projekcí na plátně až po nasnímání celého koncertu.......... Nekompromisní tah na bránu. Když osmisetčlený sbor s cca stovkou dětí v čele zpívá Totora a za nimi se na třicetimetrovém plátně vyloupne obří Totorův úsměv, boří se všechny přehrady a kdo má v těle ještě alespoň zbytek srdce nemůže dělat nic jiného než se rozpadnout na atomy a po složení tomu napálit plný kotel.

Svatyně (1989)

Vymazlená parádička.. Na plný kotel to asi není, to by to muselo ještě trochu přitlačit na pilu, ale i tak je to krásný gotický horror s atmosférou zlého snu který se táhne, cyklí a graduje... Je fajn, že se toho nechopil přímo Argento protože Soavi má pro tenhle typ příběhů evidentně lepší cit. Herecky je to taky docela zvládnuté a především čtrnáctiletá Asia už roste do krásy :) .. Parádičkoidní itálie s oldschoolovým feelingem.

Dvě ďábelské oči (1990)

Docela o ničem.. Romero to vyloženě prokaučoval- jeho povídka je slabá, nevýrazná a já moc nemusím A.Barbeau. Argento je na tom o poznání lépe, dokázal do toho vpašovat více odkazů na Poeovu tvorbu, má k ruce lepší herce, ale pořád je to takové nějáké humpolácké a přes svou jednoduchost bych řekl překombinované. S Poem je to prostě těžké, už je to staré, samo o sobě to už moc neděsí (pokud to nevezme do ruky někdo tak osobitý jako Švankmajer) a převody do moderních adaptací většinou nedopadají bůhvíjak zdařile (protože ať se na to nabalí cokoliv, pořád to je v základu většinou jen jeden disturbing nápad, který tenkrát fungoval jen proto, že to Poe uměl správně napsat.)

Dario Argento: Master of Horror (1991)

Pokud mám hodnotit opravdu kvalitu dokumentu a né jen Argentovu práci, musím hodnotit průměrně, protože je to taková ta klasická okecávačka, kdy se divák vlastně nic zásadního nedozví, jen zase, že Dario je dobrý a všichni s ním rádi pracujou a blablabla... Navíc je to prošpikované ukázkama z jeho filmů, což je pro diváka který ještě nemá Argenta nakoukaného, jeden velký spoiler(protože jde většinou o klíčové či nejpamátnější scény). A pro diváka který nakoukáno má je to jen zbytečná vatoidní výplň minimálně poloviny minutáže.... Asi jsem čekal trošku podrobnější pohled a osobnější výpověď.

Časové pásmo bylo změněno