LEGO® příběh (2014)

Být v době, kdy Lego příběh brázdil břehy našich kin, ještě malý nedomrlý svišť, stál bych rodiče mnohem více peněz než jen jeden lísteček do kina. Po zhlédnutí této kostičkové šílenosti bych neodešel domu bez některé zde uvedené lego sady (rozhodně bych si koupil oblakového psa či co...) a my tu tak máme asi jednu z nejlepších filmových reklam. Co je pro mě osobně dost zarážející (ale také na druhou stranu výborné) je to, jaká zvučná jména dokázaly lego kostičky nalákat do dabingu zdejších malých postaviček (že by si u Freemanů hráli na mistry stavitele?). Příběh, který zahrnuje nespočet světoznámých postaviček (ze světů SW, DC Comics či LotR) na první pohled může působit jako mišmašový guláš z kuchařky našich kulinářsky "zdatných" babiček, ale pak nám celou zápletku osvětlí jakýsi Vitrínus Vagínus spolu se svou pomocnicí Dyvokým stylem a najednou je to... pořád víceméně guláš. Ale v pěkných barvičkách, v rychlé (místy nepřehledné) akci a s Batmaním rapem, který je zdatným soupeřem písně pro vymývaní mozků "Everything is awesome" (týdenní hučení v hlavě začíná). Závěrečná hraná scéna je samozřejmě naprosté klišé, ale filmu (hlavně) pro celou rodinu se to dá odpustit a navíc je to tak krásně naivní. Každopádně tvůrčí kreativita filmařů se hravě vyrovná mozkům nadopovaných nějakými těžšími drogy, a to dnešní mládež vyhledává nejvíc (tu kreativitu, ne ty drogy...), takže výdělečnost filmu pro mě není žádným překvapením. Závěrem už asi jen "Release the Kragle!". 80%

Odebrat z přátel (2014)

Už je to nějaký čas, kdy se sledování filmů z televizí v teplem vyhřátých obýváků přesunulo na monitory našich počítačů či dalších jiných forem inteligentních zařízeních. Film Odebrat z přátel v tomto zašel ještě dál a my tak na svém monitoru můžeme sledovat celou filmovou stopáž jiný monitor, na kterém se celý film odehrává. Originální, říkáte si? Ano. Bohužel ale jakmile někdo přijde s originální zápletkou do hororu, vznikne z toho nakonec béčkový brak. A ten vznikl i v tomto případě. Pomalý rozjezd, který vypadá spíše jako náznak laciného kyber-péčka nakonec vyplyne do mrazivého příběhu o pořádné kyber-šikaně nasraného ducha jedné párty čůzy, která si neumí ani pohlídat svěrače. Její nasrání je pochopitelný (měla by ale být nasraná sama na sebe), sebevražda už tolik ne, a vraždění svých spolužáků za to, že jen podlehli davovému šílenství a malinko si do ní rýpli na sociální síti opravdu pochopitelné není. Herecky je teen partička (překvapivě) dobře zahrána, ikdyž některé herecké grimasy ani nemuseli ztvárňovat vzhledem k malým okýnkům, ve kterých se většinou ukazovali, či občasnému zamrznutí obrazu. Je to přeci jen přes internet a co jsem sledoval, tak ani ne moc rychlostně dobrý (stahovaní v rámci několika kb/s to potvrzuje). A bohužel pro film, není to ani tolik strašidelné. Hororovou atmosféru by tu ani vyhledávač Google nenašel a lekací scény se tu skládají z několika scén s mixérem (jajks to byla pochoutka). Koncem film i může posloužit jako další důkaz toho, jaké mohou ženy být v jednu chvíli neuvěřitelné stíhačky (Where are you???) a v druhé naprosté svině (It was him!). Zapracovat na hororových pasážích, vylepšit plitký příběh a mohli bychom tu mít velmi inovativní skvěly horůrek. Je to škoda, že se tomu tak nestalo. 55%

Honest Trailers (2012) (seriál)

S Upřímnými trailery je tomu tak, že zpočátku hltáte každý další takto zpracovaný film a říkáte si, jak je to vlastně geniální. Bohužel po pár zhlédnutých Upřímných trailerech si uvědomíte, že je to vlastně docela kravina. Trailerový (rádoby) badass hlas už vás bude unavovat po několika minutách poslouchání a většinou se filmové chyby jen donekonečna opakují a sem tam hodí něco vážně vtipného. A sekce "hrají" mi opravdu bránici nenastartuje vzhledem k tomu, že víc jak polovina fórků je určena především pro americkou "masu" za velkou louží. Proto radím divákům-začátečníkům, že pořekadlo "V nejlepším se má přestat" tu sedí víc, než co tu sedím teď já u kompu, přemýšlející nad nějakým závěrečným vtípkem. Asi nebude. Pada-ča. 55%

Norman fait des vidéos (2010) (pořad)

Francouzština mi nic neříká, ale pokud bych měl jmenovat jeden důvod, proč bych francouzsky měl umět, byl by to určitě tento vtipem nadaný mladík, říkající si prostě a jednoduše Norman. A ikdyž se třeba lišíme jazykem, národností, či počtem kudrlinek na naších hlávkách, v jednom se naprosto shodujeme. A to humorem, kterým Norman často prokládá aktuální témata a i na malém časovém prostoru dokáže výborně pobavit. 85%

Conan (2010) (pořad)

Conan. Conan je prostě šprýmař. Conan kam vejde, tam se lidi budou válet smíchy a nebo si budou stále dokola opakovat "kdo to kur*a je a to se snaží bejt vtipnej, jo?". Ale Conanovi na tom nesejde, protože Conan stejně odejde s myšlenkou, že on je prostě bůh komedie. Ale samozřejmě nemůžeme opomenout také jeho věrného side-kicka Andyho a věčně usilovně pracujícího zaměstnance-polorobota Jordana Schlanskyho. Conan to prostě umí rozjet. Někomu sice jeho přehrávání může postupem času začít lézt na nervy, ale to nic nemění na tom, že tohle pometlo je prostě číslo! Je to prostě magor. Je to prostě Conan! 80%

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

S upřímným srdcem můžu říct, že show Grahama Nortona se mi ze všech talk-show zamlouvá nejvíc. Hosti zde působí velmi uvolněně a nebojí se zde rozpovídat absolutně o ničem, co jim přijde na mysl. K tomu velmi sympatický homo-moderátor, který vysloveně nepřehrává (tak jak to často předvádí například Conan), ale rozhodně nenudí a baví se vždy se všemi svými diváky (možná bych i řekl, že dokonce víc). Atmosférou tedy celá show působí spíše jako přátelé na pivě, vypravující si své povedené historky. Pokud máte dlouhou chvíli a nemáte chuť na sálodlouhé monology plné zoufalé nudy od rádoby vtipných hvězd, sáhnutím po "kecárně" tohohle vykutáleného chlápka neuděláte chybu. A skvěle se pobavíte. A o to v tomhle přeci jde nejvíc, ne? 90 %

The Alchemist's Letter (2015)

Alchymista na svých skromných šesti minutách rozehrává svůj abstraktní boj mezi dvěmi pro lidstvo důležitými věcmi. Peníze či vzpomínky? Poselství nám zaslal jednoznačný, s povedeným grafickým kabátkem a příjemným hláskem, jak už malého špunta, či postaršího pantáty. Tudíž já hodnotím kladně, ikdyž se tam vlastně toho tolik ani nestalo, ale myšlenka zajímavá a zkuste si něco udělat s šesti minutami (které vlastně vyplňují asi jednu třetinu jen závěrečné titule). 75%

Poslední skaut (1991)

Bruce Willis v roli neohroženého bývalého bodyguarda nejpřednějších amerických politických osobností Joea Hallenbecka dokáže neskutečně dobře hláškovat a skvěle dávat všem na vědomí, jak moc má celý svůj život na háku. Když se k němu přidá další pytel hlášek s ksichtem Damona Wayanse, který Joeovi většinu filmu posloužil jako výborný "protipól", jak už v postoji k životě, tak i v kupování drahých kalhot (bohužel bez zabudovaného televizního přijímače), nemůže to skončit jinak, než kopcem švandy i mrtvol. A film stojí především na těchto dvou pardálech, kteří i přesto, že jim občas pořádně nateče do fuseklí, sem tam od huby upustí nějakou kultovní hlášku či vtipnou poznámku. Ikdyž některé scény působí až velmi nereálně, tak do světa Posledního skauta to sedí jak zadnice na okenice (to teda moc nesedí.. tak kde je chyba?). Chyba možná tak byla, že mi tento snímek unikal tak dlouho i přesto, že je to šálek mého ultra ulítlého, pošahaného a prďáckého čaje (já čaj vlastně nerad). Při pohledu, jak na sebe Bruce s Damonem střílí hlášku za hláškou ještě nemůžete tušit, co to má Bruce doma za vyvedenou dcerku. Ta se svou mluvou rovnátkářského tlučhuby může konkurovat sprosťákům nejsprostším (holt má doma dobrý otcovský vzor). K tomu si připočtěte pořádnou dávku sex-appealu od striptérky Halle Berry (která se sice objeví na chvíli, ale za to skoro se vším všudy) a jízda za pomstou a odhalením vládní konspirace může začít! 90%

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Říše fantazie bez nějaké větší tvůrčí fantazie. Jako celek to není vyloženě špatné, ale potenciál to mělo větší. Setkáváme se zde sice s obřím počtem postav z fantazie celého lidského pokolení, ale těch zajímavých je tu opravdu pomálu (nejvíc potěšila roztomilá zvířátka a obávaný Pračlověd). Film má vše, co South Park film má mít, ale ani tak to prostě není taková plná palba, kterou ti naši oblíbení čtvrťáci dokáži rozehrát. Cartman a jeho nesnesitelná posedlost svou "vyhranou" sázkou už po čase přestává být vtipná, ale to je holt typický Cartman. Potěšila účast známých osobností jako například Michael Bay, kterého lépe vystihnout nemohli ("Já v tom ale nevidím žádný rozdíl"), nebo Kurt Russel, který si svou scénu i přes své rozsáhle zkušenosti v oblasti hvězdných bran (či zde brány do světa fantazie) zřejmě moc neužil. Rozhodně to má pár velmi slušných gagů a postaviček je hodně a je zábava sledovat s kým vším přišli. Bohužel to nedosáhlo na takový level vtipnosti a ulítlosti jako seriál. Ale na druhou stranu se mi to líbilo o dost víc než pro mě nudou nasáklé Peklo na Zemi. Takže nakonec spokojenost. 75%

Marvel One-Shot: All Hail the King (2014)

Kingsley si roli vyčpělého herce Mandarína musí totálně užívat, protože z něj sálá až do nebe volající pozitivní energie a to i přesto, že je vlastně zavřen ve vězení. Pohled na jeho (bohužel) neúspěšný seriál z jeho "mládí" dokáže pobavit a zakončení příslibem nějaké pořádné akce působí jako krásná tečka. Jen škoda, že to hlavně asi z důvodu omezených financí museli takhle utnout. Každopádně filmík pobaví, pár věcí se i dozvíte a přesně to je jeho účel. Marvel holt boduje nejen na stříbrném platně a na televizních obrazovkách, ale už i na poli příjemných kraťasů. 75%