Kachní polévka (1933)

Hahaha! Film plný vtipů a gegů avšak ani jeden z nich nevyloudil na mé tváři úsměv. Podivně absurdní a suchý humor, jenž bych situoval spíše do britské krajiny. Todle vtipné být mělo avšak není. 4/10

Václav (2007)

Ať jsem se přemáhal a nechtěl si to přiznat-velká část filmu pro mě byla relativní nudou. Táhlé scény spojené a energickým Václavem a často nepovedenými gagy mi prostě nesedla. Podobně jako Vejdělkův ROMing se film unyle táhne (dalo by se říct do nikam) a to v žádném případě nemůže zachránit pouze slušná závěrečná desetiminutovka. Trojan mi do dané role také nesedl a to vše je dost pro celkové zklamání a neuspokojenost. 6,5/10

Americký gangster (2007)

Stejně, jako je zde film velice silně nadhodnocen, nemohu, než ho na protest a zároveň na popud znechucení, podhodnotit. (ano možná je to skutečně 4hvězdový film). Spíš než gangsterský film, se jedná o průměrnou (či maximálně lehce nadprůměrou) klasickou drogovou detektivku. Příšerný R. Crowe a bídné dialogy. Navíc všechny ať už gengstersko-mafiánské tak klasické policejní znaky tu už tolikrát byly a celkově se nejedná o nic víc než skládanku divácky úspěšných scén a rysů. Jsem skutečně velice překvapen ze zdejšího nadšení. Pokračování detektivního stereotypna......jak ještě dlouho??? 7/10

Persepolis (2007)

Příběh z dalekého Íránu, který je nám zároveň tak vzdálen a přitom dějinnými událostmi částečně podobný. Celkově se však bezesporu jedná a smutný příběh do kterého jsou humorné vložky vkládány až možná příliš strojeně. Tyto odlehčující momenty stejně jako kreativní jednoduchá animace (Nauka o snech a la comix Padoucnice) však tvoří hlavní oživení a koření snímku. Musím přiznat, že jsem byl částečně (malilinko) oproti očekávání - zklamán. 8,5/10

Gummo (1997)

Rozpoluplný, ulítlý a někdy až nechutný snímek, který mě však (především svojí originalitou) povětšinou dobře bavil. Vhled do americké společnosti, na špinavé a upadající předměstí, na různé degenerované jedince, kterých je v takových podmínkách jako hub po dešti. Sice mi nějak uniklo hlavní poselství a pointa filmu, ale i přesto si myslím, že je zde toto divnodílo nedoceněno. 7,5/10

Atalanta (1934)

Nevím, jestli je dílo na tehdejší dobu převratné, ale v porovnání s ostatními filmy je dílo překvapivě velice vyspělé. Na tak mladou dobu se jedná skutečně o vynikající práci. Nicméně vyšší hodnocení pro mě, jakožto člověka dnešního a subjektivně cítícího dostati nemůže. 7/10

Červi (1975)

Skoro až béčkový trhák. Mix Vetřelce, Shining a ňákých zombáků. Hororová atmosféra skoro nulová, spíše vás zaume svojí nechutností. No prostě nemilé překvapení, které vám, podle mého zdaleka nic nepřinese. 6/10

Kill Bill 2 (2004)

Tak první díl - i po druhém shlédnutí- u mě boduje na plný počet. Svojí svěžestí a lehkostí nezklamal. U tohoto druhého dílu však po druhém shlédnutí musím snížit na 4 hvězdy. Při prvním shlédnutí samozřejmě kvitujete doplnění kompletních informací a a celkové vyvrbení se celého příběhu. Při opakované projekci jsou však již některé scény zbytečně natahované a celkově tak musím říct, že původně plánované spojení do jednoho řekněme 2,5 hodinového by bylo asi tou nejlepší možností jak toto dílo prosadit do podvědomí s přídavkem "legendární". Samotný KilllBill II tak u mě získává 8/10.

Kill Bill (2003)

Tak ani druhé shlédnutí neubralo nic z mého neskonatelného nadšení. Zábava od začátku do konce a je na co se koukat - prostě Tarantino. Je bezesporu jasné, že pro uplné užití si tohoto filmu musíte být naladěni na podobnou nótu jako autor a hlavně vše brát s velikým nadhledem. Jedině tak si tak jako já budete užívat každou grimasu, každé slovo a každou kapku krve... 9/10

Spider-Man 2 (2004)

Tak toto mě tedy skutečně neuspokojilo. A musím také říci, že trochu s obavami a také s překvapením sleduji zdejší dobré hodnocení. Film má sice několik nadprůměrných a positivních stránek (triky, obsazení..), ale celkově se jedná o běžný, šedivý a myslím klasicky nešťastný amerikánsky hollywoodský výplašek. 6,5/10 PS: co mě taky docela zaujalo je, proč je z Parkera v jeho lidském životě dělán takový opozit hrdiny - chuďas až moula (taková předloha myslím skutečně není)

Časové pásmo bylo změněno