Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Příjemná jednohubka po stále delších a delších Marvelovkách. Dívalo se na to sice hezky, ale nebylo v tom nic, proč bych to chtěl vidět podruhé, chyběly trošku kouličky, trošku nějaké víc drama kvůli kterému bych měl komu fandit.

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Sheldona všichni známe z TBBT, a jelikož tady dost dokonale převedli k životu jeho dětství o kterém v TBBT mluví prakticky neustále, tak ten tady neměl moc čím překvapit. Znali jsme i jeho matku a trochu i bratra, který je ale tady dost malý grázl. Zato jeho sestra je asi to nejlepší co seriál nabízí a dokáže pobavit stejně jako zabít už jen svým pohledem. Celkově mi to dost připomíná seriál Průměrňákovi, jen odehrávající se o pár let dřív.

Black Adam (2022)

Jeden z těch lepších filmů od DC. Dwayne Johnson sice typově na postavu sedí, ale pořád hraje jak úplné dřevo. Zato Pierce Brosnan umí zahrát i nohu od stolu naprosto dokonale. Nejvíc mi ale vadí ta neschopnost vyprávět příběh bez pomocných vysvětlivek. Proč mi na začátku musí vyjmenovat supertým jak kdyby četli encyklopedii? Proč mi vše co se stalo musí naservírovat jak pětiletému? To opravdu nemají o divácích nějaké trošku lepší mínění, že by některé věci pochopili sami? Jinak to docela šlapalo, jen to občas působilo jako z jiné planety a našroubování na DC universe spíš jako nutnost než přirozená část.

Gremlini (1984)

Taková fajn vánoční legrácka. Na tehdejší dobu to je i efekty docela super. Příběh taky, jediné co mi nedává smysl je, proč nemohli najít jiný akcelerátor než krmení po půlnoci...

Thor: Láska jako hrom (2022)

Takový sjetý rockový motorkářský videoklip. Čeho je moc toho je příliš a tohle bylo už tak přeplácané, že jediné co tam chybělo byl jednorožec (pegas je málo). Občas ty vtípky ze superhrdinských filmů byly fajn, ale to už předvedl Deadpool a líp.

Tady hlídám já (2012)

Film tak nacpaný hvězdami, že jim nezbyly peníze ani na falešný déšť. Vím, že je to rodinný film, ale pro děti je to moc složité poselství a sexuální a pro dospělé moc hloupé a ošklivé. Méně je někdy více, snažili se o obrovskou výpravu a hvězdné herce, ale kdyby film udělali trošku komornější a kratší a peníze místo hvězd, které stejně nemají co hrát protože scénář jim nic nenabízí, radši investovali do efektů a postprodukce, tak to mohlo být i fajn. Takhle je to bída, která vypadá jako cvičení prvního ročníku střední školy a u které nechápu jak někoho mohl napadnout druhý díl.

Cruella (2021)

Jako origin je to super. Jen mi trošku nesedla Emma Stone, která je ve filmu nějak málo podlá, moc jsem jí to nevěřil. Jakoby se hrozně nutila být mrcha a moc jí to nešlo.

Fantastická čtyřka (2015)

Jednou za dekádu se někdo rozhodne udělat novou F4 a vždycky to dopadne nevalně. Ale i tak to zkouší pořád dál a dál. Tohle je takový roztahaný origin, který kdyby přišel po nějakém našlapaném díle F4 byl by asi přijat o poznání líp. Takhle je to jen vznik, ale akce žádná. Možná někdo čekal, že budou další díly, kde se rozmáchne a ono nic.

Jen vraždy v budově (2021) (seriál)

Příjemná, i když ne nějak extra vtipná detektivka. Možná by to mohlo být trochu svižnější, občas se to hodně vleče. Ale chemie mezi hlavní trojicí funguje skvěle a zvraty jsou tam taky, i když některé působí až moc šroubovaně.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Dějiny píší vítězové, protože poražení to neumí. Nevím co tenhle film znamená, pro děti je to moc děsivé, pro dospělé moc dětské, padouch se neudrží ani padouchem, hodné postavy jsou hloupé a příběh je celý postavený jen tak, aby splňoval nějaké tabulky, ale ne aby byl zajímavý nebo dokonce děsivý. Možná ta vizuální stránka se trochu povedla, jinak nuda, nuda, šeď, šeď.

Časové pásmo bylo změněno