Psí vojáci (2002)

Fajn pokoukání. Sice čerstvý film, ale má to správné kouzlo 80-tých let.

Ponorka (1981)

Viděl jsem to už celkém dávno, ale pořád si dobře pamatuju na tu bezůtěšnou klaustrofobní atmosféru. Myslím že to je nejlepší ponorkový film všech dob. Jo Wolfgang Petersen v osmdesátých letech ještě uměl.

Honba za diamantem (1984)

UPDATE 2020: Možná ještě lepší než dříve.A já paradoxně nepodpořím svůj dřívější komentář vzááádu. Jako ten film je úplně jiný než zbytek Zemeckisovi tvorby. Takové neotesané, hrubé, béčkovo sedmdesátkové a není to úplná jízda. Ale má to svoje kouzlo. ----- Když jsem byl malý tak to pro mě byla modla. Ted jsem si film o 15 let pozdeji připomenul a ouha. Díval jsem se už na neco uplně jiného. Na vyčpělou skoro nekomedii. Takhle nejlépe vynikne dokonalost a nedostižnost Indiana Jonese. Obě série začínali přibližně ve stejnou dobu a měli ve výnku skvělého režiséra a výborné herce. Indy je absolutní nářez a klasika i po čtvrtstoletí. Tohle bohužel už vůbec ne.

Úsvit mrtvých (2004)

Update 2023: Od začátku do poslední minuty bezva jízda.-----UPDATE 2019: TROŠKU TO ČASEM VYBLEDLO. ZA TO ASI MŮŽOU I SOUČASNÉ KOMIKSÁRNY, JEJICH TEMPO JE PROSTĚ ÚPLNĚ NĚKDE JINDE ( I TY SNYDEROVY). STÁLE VELMI NADPRŮMĚRNÝ FLÁK SE SKVĚLÝMI MASKAMI, BAD ASS RHAMESEM a celkově klasa. (sorry za velký fond písma) ----Podle mě vrchol zombie filmů. Obrněný autobus prorážející si cestu tisíci nemrtvých. Co víc si přát?!

Wall Street (1987)

UPDATE 2019: Vlk z Wall Street z doby, kdy stála dvojčata. Jo je to furt tak těch 70%, ale velmi líbivě natočené a Michael Douglas ve své životní roli. A teprve teď jsem si všiml, že syna a tátu Foxovic hrají opravdoví syn a táta Sheenovic ---- Všechno co se odehrává ve filmu jsem už hodněkrát zažil. Typická cesta mladého kluka z chudé rodiny k penězum a cesty je rámována mrtvolami. Ale v poslední chvíli si náš hrdina včas uvědomí že se musí zachovat čestně a celé to skončí téměř dokonalým happy endem. Jediné co tu opravdu vyčnívá nad ostatní je herecký výkon Michaela Douglase. Takže dávám za něj i za dobře zvládnutou režii 70%.

Trio z Belleville (2003)

Opravdu mimořádné nápady a nevšední pojetí postav. Tady bych dal 5 hvězdiček. Bohužel samotný příběh moc velkou sílu neměl a hodněkrát jsem se přistihl že přěmýšlim o něčem uplně jiném než abych sledoval děj na obrazovce. Tohle něco mezi 2-3 hvězdičkami. Jako celek i díky zdařilému provedení DVD hodnotím slabšími 4 hvězdičkami

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Je potřeba něco dodávat? Myslím že určitě ne!

Poltergeist (1982)

UPDATE 2020: Na začátku by nemusela být ta orchestrální Marsejéza. Jinak samozřejmě velký palec nahoru za kostřičky (prý pravé) v bahníčku. ------ Naprostá klasika žánru a přitom tak krásně bečkovité jak to šlo jen v osmdesátých letech.

Dalších deset minut (2002)

Hodně průměrné povídky. Zajímavější je trochu snad jen černobílý Jarmush a jeho pohled do života herečky co čeká na natáčení a opravdu přikovat do sedadla může pouze Wim Wenders a jeho zběsilá jízda předrogovaného řidiče do nemocnice kvuli vypumpování žaludku. Možná ještě svou komičností potěší pantomimické stěhování jednoho tokijského blázna v poslední povídce od Kaige Chen. Zbytek je šeď a průměr. A Herzog? Ten se snad zbláznil se svým hudebním číslem z pralesa. Na zážitku nepřidá ani zjištění, že povdky nemají ani zbla společného a filmaři si točili co chtěli bez jakéhokoliv jednotícího motivu.

Ben Hur (1959)

Nemám rád staré historické filmy. Vlastně nechápu proč se jim říká hidtorické. Víc by se hodilo používat kostýmované. Nelíbí s emi jejich přílišná stopáž, roztahanost, výpravnost, zbytečná pompeznost, moralizování a příliš jasné dělení na kladné a záporné postavy. Tohle všechno je i v Ben Hurovi. Ale přesto nemohu jinak než dát za pět.