Nesvatbovi (2005)

Něco tomu chybělo. Mám rád tuhle partičku komiků kolem Stillera a Wilsona, ale tohle bohužel až moc často koketovalo s obyčejnou romantickou. Evidentně v době vzrůstající slávy hlavních představitelů tohoto filmku se dělali ústupky tak aby se zalíbyl širším konzumním masám. Škoda

Oliver Twist (2005)

Výborné herecké výkony snad všech kromě představitele samotného Olivera. Taktéž skvěle ponurá atmosféra.

Doom (2005)

UPDATE 2019: No ale to je takhle po letech dobrý. ------ Dobrá odechovka. Nic víc a taky nic mín. První polovina filmu se strašně vleče a pohříchu se šetři vším co se od filmu typu Doom čeká. Nevím jak bych hodnotil nebýt řízné hudby, scény z pohledu hlavního kladase a finále ve stylu osmdusátých let jeden na jednoho. Vlastně vím. byla by to pěkná blbost.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Viděl jsem to už před více než rokem a pořád si pamatuju hodně scén a mrazivou atmosferu. Spíše 90%.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Příliš nesourodé a roztěkané. Mám rád Gilliamovi filmy a ty tři hvězdičky jsou možná z lítosti nad jeho smůlou v posledních letech. Rozhodně umí líp. Viz. Brazil nebo Pythoni. S odstupem času si pamatuju snad jen velké množství detailů a celkově propracované kulisy a taky pidiroličku Mirka Táborského. No a to je hooodně málo.

Země mrtvých (2005)

Slušné zakončení ohnilé serie od otce zombie filmů. Pomalý zombivci mají pořád své kouzlo. Jen škoda nevyužitých nabízených možností a přílišného šetření krví, hnisu a niných príma tekutin.

King Kong (2005)

UPDATE 2018: Ty digitální triky občas tahají za nos a sladkobolné finále jsem vynechal, ale první dvě třetiny je Kong špičková zábava a jeden z nej dobrodružných filmů posledních 10 let. ------- Škoda jen toho patosu a režiserovi slabosti pro velkolepé a roztahané finále. Celkově podle mě asi nejlepší blockbuster za poslední rok.

Obchodník se smrtí (2005)

UPDATE 2022: Není to žádná divoká klipová jízda jak jsem si pamatoval, ani plné černého humoru ..možná o to je to silnější film.------Nemám až tolik rád Nicolase Cageho, ale pro tuhle roli se narodil. Tak poučný a zároven cinický film jsem už dlouho neviděl.